Почетна / Кошарка / Еврокуп

Желимир Обрадовић: Ако се погледа минутажа, једино Зек Ледеј има преко 30 минута

Црно-бели у среду од 20.30 гостују француској екипи у шестом колу Еврокупа

"Мислим да треба да одиграмо много добру утакмицу ако желимо да имамо било какву шансу да победимо", рекао је тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић пред меч против Метрополитанса у Еврокупу.

"Води их изванредан тренер Венсан Коле и чињеница је да су они први у француском првенству, играли су против евролигашких екипа Асвела и Монака и да су их победили. Играју веома добро, имају организовану игру у сваком погледу. Играју доста у транзицији, имају линије трчања које су изванредне и то користе на свакој утакмици и даљу много лаких поена", рекао је Обрадовић новинарима после тренинга у малој сали Штарк арене.

Партизан у досадашњем делу ЕК има скор од четири победе и једног пораза, док је Метрополитанс на учинку 3-2.

"Кључ утакмице за нас, ако желимо да играмо добар меч, јесте да спречимо њихов контранапад и игру у транзицији. Да не дозволимо њиховим главним играчима да долазе у лаке ситуације за шут. Имају доста акција за шутере, играју стрпљиво и паметно. Мислим да треба да одиграмо много добру утакмицу ако желимо да имамо било какву шансу да победимо", рекао је Обрадовић.

Тренер црно-белих рекао је да су сви у екипу здрави, осим Родионса Куруца, који сигурно неће путовати са екипом.

Обрадовић је истакао да га пред гостовање у Француској не брине велика потрошња играча после мече против Игокеи у Латкашима у АБА лиги.

"То је нешто што је уобичајено. Ако се погледа минутажа, једино Зек Ледеј има преко 30 минута. Сви остали су били на некој минутажи која је нормална. Проблем је био прошле недеље, када су неки играчи, који су били у репрезентацији осетили умор и ја сам реаговао тако што сам им дао дан више слободно. Припрема утакмице је била задовољавајућа, на самом мечу смо имали неколико добрих ствари. Било је и неких лоших тренутака као и сваки пут у неком смо ритму нормалног одигравања утакмица субота-уторак, или среда, како западне. То не може да нам буде изговор. Веома битно је да смо припремали утакмицу, да смо јуче тренирали, данас имамо тренинг, сутра путујемо рано. Да тамо одрадимо један добар тренинг и да у среду одиграмо на најбољи могући начин", закључио је Обрадовић.

Капитен Партизана Раде Загорац очекује тежак дуел.

"Квалитетна су екипа која добро игра ове сезоне, а ми се припремамо у складу са тим. Сваку утакмицу узимамо за себе, они су ове године другачија екипа као и ми. Чека нас тешка утакмица", рекао је Загорац.

Његов саиграч Зек Ледеј истиче да ће екипа ићи на победу у Француској.

"Они су добар тим, имају добре играче. Пратићемо план који је тренер припремио за утакмицу и идемо се боримо за победу", рекао је Ледеј.