Почетна / Кошарка / АБА лига

Партизан примио сто поена у Београду, али је славио против Игокее после сјајног шута за два поена (ВИДЕО)

Црно-бели су за два поена шутирали 44 и погодили 30 пута (68,2%), и за три поена нису били лоши (28/11 - 39,3%)

Партизан – Игокеа 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

Београд - Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 4.000. Судије: Томислав Хордов, Матеј Шпендл, Иван Стефановић.

ПАРТИЗАН: Милер 23, Вилијамс-Гос 30, Аранитовић 2, Маринковић 14, Величковић 4, Томић, Пецарски, Гавриловић 8, Андрић 15, Чакаревић 5, Стевановић, Шалић 16. Тренер: Мирослав Николић.

ИГОКЕА: Поњавић 13, Рајт 34, Гајић, Глоговац 6, Вашингтон 7, Милошевић 6, Јевтовић 4, Радивојевић 13, Љубичић 13, Шибалић 2, Вуковић, Рикић 6. Тренер: Драган Бајић.

Партизан је дошао до треће победе у низу у АБА лиги, против Игокее, захваљујући серији 17:0 крајем треће четвртине - 117:104.

До почетка друге четвртине и резултата 24:25 водила се изједначена битка, а онда су гости из Александровца кренули да стичу предност. Највиша је била +9 (40:31), да би црно-бели пред полувреме чак и изједначили (45:45), а од полувремена се поново кренуло од нуле (50:50).

После велике паузе повео је Партизан 54:53, али су пулени тренера Драгана Бајића брзо преокренули, у 26. минуту повели 68:63 а онда су стали! Уследила је серија црно-белих 17:0 којом су и решили питање победника (80:68). Само је Рајт до последње паузе убацио још тројку за госте (до тог момента има је 30 поена).

Никола Јевтовић из Игокее је за девет минута крајем треће и почетком четврте четвртине направио пет личних грешака!

До краја су црно-бели без много муке одржавали двоцифрену предност, на крају убацили и више од 100 поена. Додуше, изабраници Мирослава Николића су други пут ове сезоне и примили више од сто поена, али су заразлику од меча Еврокупа са Албом сада славили.