Mega savladala bivšeg evroligaša i zadržala šanse za nokaut fazu

2

Iako je posle poraza od Juventusa u Litvaniji delovalo da Mega Leks ne može do eliminacionih rudni FIBA Lige šampiona, stvari su se sada značajno okrenule

Mega Leks – Strazbur 86:82 (23:20, 23:16, 28:23, 12:23)
Dvorana: „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici. Gledalaca: 500. Sudije: Piloidis, Ambrosov, Mihelides.
MEGA LEKS: Mušidi 15, Jaramaz 10, Spasojević, Glogovac, Kaba 10, Zagorac 5, Čančar 20, Simeunović, Novak 17, Marelja 9.
STRAZBUR: Lakomb, Sloter 11, Lelup 2, Si 3, Voker 19, Žaite 8, Kortale, Nilikina 9, Trevis 18, Marfi 4, Hauard 8.
Osvojene lopte: Mega Leks 15, Strazbur 16. Izgubljene lopte: Mega Leks 24, Strazbur 17. Asistencije: Mega Leks 20, Strazbur 16. Lične greške: Mega Leks 20, Strazbur 24.

Tim Dejana Milojevića je pobedio Strazbur i sačuvao šanse da nastavi trku u ovom evropskom takmičenju.

Mega je sve vreme meča bila bolji rival. Očigledno osokoljeni odličnom partijom protiv Crvene zvezde, ali i definitivno u usponu forme, „Zagorac i drugari” su u ovaj meč ušli sa mnogo energije.

Bili su na svakom delu terena, rano uspostavili inicijativu da bi već u 23. minutu imali 18 poena prednosti (56:38), toliko je bilo posle trojke Vlatka Čančara.

Bio je to deo igre kada su pljuštale trojke na obe strane. Tako je na drugoj strani u dva navrata siguran bio Voker i smanjio na 56:44, ali su Mušidi i Marelja vratili istom merom i Mega ne samo da je držala distancu, već ju je i uvećavala.

Igrao se 27. minut kada je Kostja Mušidi sa linije penala doneo maksimalnih 21 razlike – 69:48.

Domaći su tada stali, Strazbur nanizao osam poena i vratio se u igru – 69:56. Nalet gostiju odbio je Novak sa penala, da bi se na poslednji mali odmor otišlo sa 15 poena prednosti za Megu (74:59).

Na istoj distanci Mega je bila i na dva minuta i 48 sekundi pre kraja. Tada je Novak pogodio za 83:68. Delovalo je da je utakmica gotova. Nije bila.

Nilikina, Volker, Hauard su pogađali u seriji i topili prednost Mege, koja do kraja nije poentirala iz igre.

Nilikina, Volker, Hauard su pogađali u seriji i topili prednost Mege, koja do kraja nije poentirala iz igre. Zato je na 11 sekundi pre kraja bilo samo tri razlike za domaćina – 85:82.

Nalet rivala odbio je Jaramaz koji je bio polovičan sa linije penala. Ispostavilo se da je tada postavio i konačan rezultat, jer gosti nisu uspeli da pogode nekoliko šuteva za tri i poraz nisu mogli da izbegnu.

Semafor dvanaestog kola D grupe FIBA Lige šampiona:
Cibona – Juventus 81:72 (21:20, 14:22, 19:18, 27:12)
Avelino – Mornar
Tenefire – Ostende
Tabela: Tenerife (meč manje) 9-2, Avelino (meč manje) 8-3, Strazbur i Juventus po 7-5, Cibona 5-7, Mega Leks 4-8, Ostende (meč manje) 4-7, Mornar (meč manje) 2-9.