Мега савладала бившег евролигаша и задржала шансе за нокаут фазу

2

Иако је после пораза од Јувентуса у Литванији деловало да Мега Лекс не може до елиминационих рудни ФИБА Лиге шампиона, ствари су се сада значајно окренуле

Мега Лекс – Стразбур 86:82 (23:20, 23:16, 28:23, 12:23)
Дворана: „Пинки“ у Сремској Митровици. Гледалаца: 500. Судије: Пилоидис, Амбросов, Михелидес.
МЕГА ЛЕКС: Мушиди 15, Јарамаз 10, Спасојевић, Глоговац, Каба 10, Загорац 5, Чанчар 20, Симеуновић, Новак 17, Мареља 9.
СТРАЗБУР: Лакомб, Слотер 11, Лелуп 2, Си 3, Вокер 19, Жаите 8, Кортале, Ниликина 9, Тревис 18, Марфи 4, Хауард 8.
Освојене лопте: Мега Лекс 15, Стразбур 16. Изгубљене лопте: Мега Лекс 24, Стразбур 17. Асистенције: Мега Лекс 20, Стразбур 16. Личне грешке: Мега Лекс 20, Стразбур 24.

Тим Дејана Милојевића је победио Стразбур и сачувао шансе да настави трку у овом европском такмичењу.

Мега је све време меча била бољи ривал. Очигледно осокољени одличном партијом против Црвене звезде, али и дефинитивно у успону форме, „Загорац и другари” су у овај меч ушли са много енергије.

Били су на сваком делу терена, рано успоставили иницијативу да би већ у 23. минуту имали 18 поена предности (56:38), толико је било после тројке Влатка Чанчара.

Био је то део игре када су пљуштале тројке на обе стране. Тако је на другој страни у два наврата сигуран био Вокер и смањио на 56:44, али су Мушиди и Мареља вратили истом мером и Мега не само да је држала дистанцу, већ ју је и увећавала.

Играо се 27. минут када је Костја Мушиди са линије пенала донео максималних 21 разлике – 69:48.

Домаћи су тада стали, Стразбур нанизао осам поена и вратио се у игру – 69:56. Налет гостију одбио је Новак са пенала, да би се на последњи мали одмор отишло са 15 поена предности за Мегу (74:59).

На истој дистанци Мега је била и на два минута и 48 секунди пре краја. Тада је Новак погодио за 83:68. Деловало је да је утакмица готова. Није била.

Ниликина, Волкер, Хауард су погађали у серији и топили предност Меге, која до краја није поентирала из игре.

Ниликина, Волкер, Хауард су погађали у серији и топили предност Меге, која до краја није поентирала из игре. Зато је на 11 секунди пре краја било само три разлике за домаћина – 85:82.

Налет ривала одбио је Јарамаз који је био половичан са линије пенала. Испоставило се да је тада поставио и коначан резултат, јер гости нису успели да погоде неколико шутева за три и пораз нису могли да избегну.

Семафор дванаестог кола Д групе ФИБА Лиге шампиона:
Цибона – Јувентус 81:72 (21:20, 14:22, 19:18, 27:12)
Авелино – Морнар
Тенефире – Остенде
Табела: Тенерифе (меч мање) 9-2, Авелино (меч мање) 8-3, Стразбур и Јувентус по 7-5, Цибона 5-7, Мега Лекс 4-8, Остенде (меч мање) 4-7, Морнар (меч мање) 2-9.

Kоментари (2)

THE ANGELS

Milojeviću daj veću minutažu Novaku ...I on i Jaramaz su biseri Srpske košarke...Zagorac je u kontra ritmu ...