Zvezda povela 1:0 u finalu, Partizan stao u drugom poluvremenu (FOTO, VIDEO)

16

Crvena zvezda – Partizan 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18)

Beograd - Dvorana: Pionir. Gledalaca: 6.886. Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 11, Davidovac 10, Mitrović 14, Lazić, Kalinić 3, Dobrić 14, Holins 7, Ivanović 18, Marković 2, Vajt 4, Kuzmić 7. Trener: Dejan Radonjić.

PARTIZAN: Panter 15, Vukčević, Ledej 11, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 7, Smailagić 4, Mur 12, Glas, Lesor 9, Trifunović, Madar 8. Trener: Želimir Obradović.

U finalu ABA lige Crvena zvezda je dočekala Partizan i pobedila je 90:76, povela 1:0 u seriji koja se igra na tri pobede.

Ključan je bio početak drugog poluvremena kada je serijom 8:0 Zvezda došla do dvocifrene prednosti koju nije ispustila do kraja.

Sve što je Partizan uspeo je da se spusti na -6, ali odbrana je bila loša...

Čovek odluke večeras je bio plej Zvezne Nikola Ivanović (18 poena, 5 asistencija).

Partizan je vodio prva tri minuta (6:4), sve do trojke Holinsa i serije 7:0 crveno-belih (11:6).

Serijom 6:0 uzvratio je Parni valjak i poveo 12:11. Serijom 5:0 pred kraj četvrtine crno-beli su otišli na prvi kraći odmor sa +4

Posle trojke Ledeja na startu drugog kvartala Partizan je došao do maksimalnih +7 (26:19), a onda je stao.

Zvezda je izjednačila (28:28), Partizan opet otišao na +5 (33:28), ali finiš prvog poluvremena pripao je braniocu krune, presudila je trojka Ivanovića devet sekundi pre velike pauze (42:39).

Serijom 8:0 za nešto više od dva minuta početkom treće deonice crveno-beli su došli do dvocifrenog plusa (50:39), Volters je tada postigao pet poena.

Posle trojke Dobrića u 24. minutu Zvezda je imala maksimalnih +13 (56:43).

Šest minuta poene je postizao samo Panter za goste. Crno-beli su četiri i po minuta bili bez poena iz igre (58:45).

Zvezda je imala dvocifrenu prednost dok Ledej nije pogodio trojku za 66:58, tim rezultatom ušlo se u poslednju deonicu.

Zvezda je imala +12, a onda je Mur sa dve trojke doveo Partizan na samo -6 (70:64).

Kratkog je to daha bilo, dve trojke Ivanovića i opet je bilo +10 (76:66). Konstantno su crveno-beli potom držali dvocifrenu prednost do kraja meča.

Crvena zvezda je u finalnoj seriji povela 1:0.

Drugi meč u seriji igra se 29. maja, domaćin je Crvena zvezda, treći je 1. juna domaćin je Partizan.

Igra se na tri pobede. Ukoliko bude eventualnog četvrtog (domaćin Prtizan) i petog meča termini su 3. i 6. jun.