Đorđević na minus osam, Šakota na podnošljivih minus četiri (VIDEO)

0

Srbi nisu imali prilike za radost u prvim mečevima FIBA Lige šampiona, Antverpen je stekao ogromnu prednost u Novgorodu, Virtus je poražen u Francuskoj, a AEK u Bambergu

Uspeo je tim našeg trenera Zorana Lukića do velikog odmora da poništi šest razlike prednosti Antverpena i kad su svi očekivali potpuni preokret u nastavku Nižnjem Novgorodu se dogodio prvi kvartal. Opet je belgijski tim došao do velike razlike, dvocifrene, 60:50 i onda je Kedrik Peri najbolji igrač domaćina pokušavao simultankom da preokrene rezultat. Ređali su se promašaji, a gosti su iz kontranapada postizali lake poene, serija 6:0 tri minute pre kraja za 74:61, kada je i definitivno postalo jasno da će Antverpen pred svojim navijačima imati izglednu priliku da se plasira na fajnal for. Jer će na svom terenu startovati sa +15.

Džejms Feldin je imao odlično veče, ali bilo je to malo da se Jerusalim dođe do ubedljivije pobede. Poenima Koltona Ajversona Španci u na 18 sekundi pre kraja stigli do izjednačenja. A, onda je Braun na drugoj strani, takođe sa penala rešio pitanje pobednika. Ipak, jasno je da su gosti posle loše šuterske večeri obe ekipe bliže prolasku.
Iako je izgubio na gostovanju u Nemačkoj, AEK je zadržao visoke šanse za plasman među četiri najbolje ekipe. Ekipa na čijem čelu je naš Dragan Šakota kao generalni menadžer, bila je na minus devet, na dva i po minuta pre kraja. Ipak, predvođena iskusnim Džordanom Tiodorom zadržala je korak i pred revanš usela da izbori povoljan rezultat.

Virtus će za šest dana, na svom terenu morati da nadoknadi minus osam ako želi da se domogne fajnal fora. Ekipa Aleksandra Đorđevića, selektora Srbije, na minut i po pre kraja bila je u dvocifrenom zaostatku (81:71) i prokockala šansu da izvuče bolji rezultat. Virtus je napravio čak 32 lične greške i omogućio domaćinu da izvede čak 37 penala. Nanter je imao i čak 14 skokova u napadu.

ČETVRTFINALE: Nižnji Novgorod – Antverpen 68:83, Jerusalem – Tenerife 75:73, Bamberg – AEK 71:67, Nanter – Virtus 83:75.

Nižnji Novgorod: Peri 17, Baburin 15. Antverpen: Li 24, Bako 14. Jerusalim: Braun 20, Feldin 18 (4 sk, 3 as). Tenerife: Ajverson 20 (12 sk), Abrimaitis 16 (8 sk). Bamberg: Aleksander 19 (7 sk), Hikman 12 (5 sk, 5 as). AEK: Šakota 15 (6 sk), Tiodor 14 (4 sk). Nanter: Senglin 16 (6 sk), Palson 14. Virtus: Punter 15, Tejlor 11, Kravić (1-0, 2 sk, za 10 min).

Revanš mečevi su 3. aprila, na fajnal for će se plasirati bolji iz dva susreta.