Цедевита у финишу дербија испустила победу у Подгорици

8

Кошаркашки Будућности победили су вечерас на свом паркету Цедевиту са 80:78 (21:22, 19:20, 20:19, 20:17) у дерби утакмици 16. кола АБА лиге

Подгоричани су од средине прве четвртине готово све време били у заостатку, али су у последња два минута успели, уз подршку навијача, да дођу до преокрета и победе.

Најбољи играч Цедевите на овој утакмици Џејкоб Пулен је, на минут и 40 до краја, при вођству његове екипе од 76:74 направио грешку при додавању, што је Будућност на другој страни казнила тројком преко Кортнија Кларка.

Уследио је тајм-аут гостију, али ни после њега нису успели да дођу до поена, а онда је Норис Кол у наредном нападу погодио нову тројку за Будућност и практично решио питање победника.

Цедевита је на три секунде пре краја имала шансу да дође до изједначења, међутим, Пулен није био прецизан у шуту за два.

Најистакнутији у победничкој екипи био је Ерл Кларк са 17 поена и девет скокова, три мање убацио је Кол, а Ервин Џексон постигао је 11.

У екипи Цедевите Пулен је постигао 28 поена, док је Џејкоб Кобс додао је 18. Цедевита и Будућност су на деоби другог места АБА лиге са по 11 победа и пет пораза.

Kоментари (8)

zoki964

Kako se krade u Podvorici to je čudo nevidjeno !

Objektivni

Zoki, u pravu si, ali je ovog puta, čini mi se, pokradena Budućnost. Pogledaj ponovo utakmicu, ali pažljivo (svirana dve nepostojeća faula u napadu,faul nad Kolom u kontri na polaganj i posle toga tehnička i dr.)

Pedja

Za zavrsnicu ABA ligre treba traziti FIBA sudije. I Holivud bi im pozavideo kako reziraju.

ljubitelj domace kosarke

U Cedeviti hrvatski igraci posigli su 11/78 poena, u Buducnosti crnogorci 10/80... u zvezdi srpski kosarkasi beleze oko 5-6 poena po utakmici. Jedini koji radi nesto u korist Srpske kosarke je Partizan!!!

Севера део

Дај,не буди смешан.Колико поена дају домаћи играчи у Партизану, када си израчунао за све остале клубове?

Spektra 44

Ne zna se ko je više divljak ekipa, ni igre, ni galve, ni repa. Ovamo siluju Klark i Kol, kod Cedevite Pulen i Kobs! Ovo će realno Zvezda sa domaćim terenom da devastira ko god da joj dođe!

Objektivni

Plašim se finala Zvezda-Budućnost. Zvezda polako pada a podgoričani se dižu. Kažem slično je bilo i prošle godine pa pukosmo.