Cedevita u finišu derbija ispustila pobedu u Podgorici

8

Košarkaški Budućnosti pobedili su večeras na svom parketu Cedevitu sa 80:78 (21:22, 19:20, 20:19, 20:17) u derbi utakmici 16. kola ABA lige

Podgoričani su od sredine prve četvrtine gotovo sve vreme bili u zaostatku, ali su u poslednja dva minuta uspeli, uz podršku navijača, da dođu do preokreta i pobede.

Najbolji igrač Cedevite na ovoj utakmici Džejkob Pulen je, na minut i 40 do kraja, pri vođstvu njegove ekipe od 76:74 napravio grešku pri dodavanju, što je Budućnost na drugoj strani kaznila trojkom preko Kortnija Klarka.

Usledio je tajm-aut gostiju, ali ni posle njega nisu uspeli da dođu do poena, a onda je Noris Kol u narednom napadu pogodio novu trojku za Budućnost i praktično rešio pitanje pobednika.

Cedevita je na tri sekunde pre kraja imala šansu da dođe do izjednačenja, međutim, Pulen nije bio precizan u šutu za dva.

Najistaknutiji u pobedničkoj ekipi bio je Erl Klark sa 17 poena i devet skokova, tri manje ubacio je Kol, a Ervin Džekson postigao je 11.

U ekipi Cedevite Pulen je postigao 28 poena, dok je Džejkob Kobs dodao je 18. Cedevita i Budućnost su na deobi drugog mesta ABA lige sa po 11 pobeda i pet poraza.