Почетна / Фудбал / Звезда

Сон поново срушио Звезду, четири гола у Борјановој мрежи, повредио се Павков

Пре две недеље у Лондону Певци су славили 5:0, У Београду 4:0, наставак такмичења у Лиги Европе још је реалан

Црвена звезда – Тотенхем 0:4 (0:1)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 42.381. Судија: Карлос дел Серо Гранде (Шпанија). Помоћници: Хуан Карлос Јусте и Роберто Алонсо (Шпанија). ВАР судија: Хозе Марија Санчез (Шпанија). Жути картони: Петровић (Црвена звезда), Дајер, Скип (Тотенхем)Стрелци: 0:1 Ђовани Ло Селсо у 34, 0:2 Сон Хјунг-мин у 57, 0:3 Сон Хјунг-мин у 61, 0:4 Кристијан Ериксен у 86. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић (од 46. Жандер), Дегенек, Милуновић, Родић, Петровић, Јованчић (од 62. Кањас), Гарсија (од 68. Боаћи), Ван ла Пара, Марин, Павков. Тренер: Владан Милојевић.

ТОТЕНХЕМ: Газанига, Роуз, Санчес, Хјунг-мин (од 75. Сесењон), Кејн, Дајер, Сисоко, Ло Селсо (од 86. Скип), Али (Ериксен 62), Фојт, Ндомбеле. Тренер: Маурисио Покетино.

У односу на меч у Лондону када је Звезда изгубила 0:5 тренер Владан Милојевић одлучио се за три измене у стартних 11, нема у вези Вулића и Кањаса, мењају их Петровић и Јованчић, а у нападу Томанеа (није ни на клупи) мења Павков.

Ни то није помогло, примио се гол мање, али је игра била мало боља - 0:4

3. минут: Код корнер заставице Марин је добио ударац по ногама, судија је пустио да се меч настави, док се Звездин везиста превијао на земљи.

13. минут: Кејн је добио пас у простор, укосо на десну страну, пробао је да са 12, 13 метара савлада Борјана, али је погодио спољни део мреже.

22. минут: Хјунг-мин је пробао искоса са леве стране, са ивице казненог, лопта је по земљи завршила метар поред гола, док је Борјан пратио погледом.

23, минут: Напад Звезде кроз средину, Гарсија је добио пас пред ивицу казненог, изблокиран је, али је лопта остала у месту, натрчао је Павков, шутирао, изблокиран је и он, али је наставио кретњу унапред, за лоптом, нашао се у зицер позицији, Газанига се већ бацио на земљу, у супротну страну, али је ногом одбранио ударац нападача црвено-белих са седам метара.

32. минут: У скоку је Дајер рукама закачио Павкова, судија му је за то дао жути картон.

34. минут: Тешко је и описати како је Звезда наивно примила гол. Јованчић је на средини терена изгубио лопту, одједном контра 4 на 2 Певаца, лопту је добио Кејн сам испред Борјана који му је кренуо у сусрет, шутирао је репрезентативац Енглеске испод репрезентативца Канаде, лопта је погодила стативу, одбила се Хјунг-мину, који је са три метра одапео, али је ногом на гол лини ји одбранио Милуновић, који се залетео да потом лопту избаци главом, али је Родић био мек у дуелу, лопта је кренула на другу стативу ка Кејну, уместо да ка њему крене само је гледао Јованчић, Кејн је шутирао, испало је паралелно са гол линијом, бацио се на метар Хјунг-мин и поставио ногу, за чудо погодио је са минималне раздаљине пречку, лопта се одбила у средину петерца међу буљук играча где је дочекао Ло Селсо и послао у мрежу - 0:1.

44. минут: Како је примила гол тако је Звезда могла и да га да, после рикошета. Лопта је била убачена у казнени, утрчао је искоса Ван ла Пара, гађао је ближи угао по земљи, погодио је стативу, лопта се одбила на седам метара до Санчеза, који је уместо да је избије погодио пречку свог гола, потом су гости отклонили опасност.

48. минут: Пресниг је дао резултат, отета лопта, контра 2 на 1, али је успорио Гарсија, на крају је дао лошу лопту Павкову, који је одиграо још лошије, послао је у гол-аут, а ситуација је "мирисала" на изједначење.

52. минут: Лопта убачена у Звездин казнени, одједном су поред Милуновића била тројица ривала, но Звездин штопер је лопту испуцао у корнер и на кратко отклонио опасност.

57. минут: Нису успела два играча Звезде на средини да оборе ривала, додао је лопту до Алија на ивици казненог, он је ћушнуо унапред ка Хјунг-мину, за мрву је закаснио Жандер уклизавањем да избије лопту, а онда је Јужнокорејац са неколико метара поред Борјана закуцао у мрежу - 0:2.

59. минут: Са 24 метра шутирао је Павков у доњи леви угао, али је одбранио Газанига.

61. минут: Нови брз атак тима из Лондона, лопта кроз Звездину одбрану на леву страну напада ривала до Роуза, у средину је утрчао Јужнокорејац и у право време добио лопту, па му је остало да је пошаље у небрањени део мреже - 0:3.

74. минут: Лопта је била убачена са леве стране на 14 метара где је стрелац првог гола Ло Селсо хватао волеј, али је промашио гол за два метра.

78. минут: Милан Павков је незгодно доскочио, повредио се, напустио је терен, одвезен је у болницу, а пошто је тренер Звезде извршио све три измене црвено-бели су меч наставили са играчем мање.

86. минут: На 14 метара од гола, у казненом, лопту је примио Ериксен. Пробао је да га изблокира Кањас, лопта га је закачила и преварила Борјана - 0:4.

90+1. минут: Скип, који је ушао који минута раније, покосио је Боаћија, могао је да добије и црвени картон, али се судија одлучио за жути.