Почетна / Фудбал / Звезда

По пенал за Звезду и Рад, шампион бољи, сада најближим пратиоцима бежи четири бода

Павков "отворио" Грађевинаре већ у 6. минуту и олакшао посао црвено-белима

Црвена звезда – Рад 3:1 (2:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 7.112. Судија: Ђорђе Максимовић. Помоћници: Милан Шутуловић и Горан Станојевић. Жути картони: Родић (Црвена звезда), Буснић (Рад). Стрелци: 1:0 Милан Павков у 6, 2:0 Марко Марин (једанаестерац) у 39, 2:1 Милан Перендија (једанаестерац) у 66, 3:1 Марко Гобељић у 75. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Панков, Вулић, Павков, Марин, Гарсија (од 88. Симић), Фернандес (од 73. Ван ла Пара), Милуновић, Родић, Јованчић (од 85. Иванић), Гобељић. Тренер: Владан Милојевић.

РАД: Марковић, Николић, Перендија, Стјепановић (од 77. М. Трифуновић), Петровић, Милошевић, Буснић, Живковић, В. Трифуновић (од 58. Ризнић), Бједов, Илић (од 71. Касалица). Тренер: Драган Радојичић.

Црвена звезда се после ремија Чукаричког и Војводине на Бановом брду и победе над Радом (3:1) учврстила на челној позицији.

4. минут: Бједов је остао сам на линији петерца, скочио је али није успео главом да захвати лопту.

6. минут: Добро је Павков гурнуо лопту у фор Томанеу, који је остао сам испред голмана Рада Марковића, чувар мреже је из дуела изашао као победник, али је на одбијену лопту натрчао Павков, који је пратио акцију, и сместио је у небрањену мрежу - 1:0.

12. минут: Марин, Вулић и Павков комбиновали су на малом простору у казненом ривала, на крају је центарфор шутирао са десетак метара, али је био поприлично непрецизан.

13. минут: Поново су у центру пажње били Марин и Павков, Марко је убацио лопту на петерац, натрчао је Милан и пробао да је шпицом спроведе ка мрежи, али је лопта завршила са спољне стране стативе.

18. минут: После центаршута са десне стране на другој стативи у казненом простору црвено-белих сам је остао Буснић, хватао је волеј, урадио је то добро, али је лопта завршила неколико центиметара поред стативе.

35. минут: Голман Марковић је покушао да испуца лопту, али је погодио свог штопера Петровића, на њихову срећу лопта није завршила у небрањеној мрежи.

36. минут: После корнера у празно је истрчао голман Марковић, главом је са девет метара шутирао Павков, али мало изнад гола.

37. минут: Гарсија је после пресечене лопте Гобељића шутирао са 17 метара, али по средини гола, лопта је завршила у наручју голмана Марковића.

38. минут: Марин је гурнуо лопту у фор по десном крилу где је утрчао леви бек Родић, у ноге му се бацио голман Марковић, Родић га је прескочио након што је гурнуо лопту и потом пао. Из неколико углова камере чини се да контакта није било, али се нико није бунио на одлуку судије Максимовића да свира пенал.

39. минут: Марко Марин је гађао супротну страну од оне на коју се бацио голман Марковић - 2:0.

43. минут: Марин је ударен по ногама у казненом Грађевинара, али је арбитар, који је био удаљен метар, два, показао да се игра настави.

50. минут: Буснић је на средини терена поткачио по ногама Томанеа и добио жути картон.

57. минут: Очигледан фаул над Марином није свиран код корнер заставице, Рад је кренуо у контру, повлачењем ривала за дрес осујетио је Родић и добио жути картон.

65. минут: Лопта са средине у фор за Бједова ка казненом, није је главом захватио штопер Звезде Панков, Бједов је стигао пре голмана црвено-белих до лопте, Поповић му је улетео у ноге и оборио га, судија је показао на једанаестерац.

66. минут: Милан Перендија је "пробушио" мрежу са креча - 2:1.

74. минут: Ван ла Пара само што је заменио Томанеа ушао је у одличну прилику, Родић му је гурнуо лопту у фор, Звездино крило је избегло старт Милошевића у казненом, пробао је да поткопа лопту и надмудри голмана Марковића, али није успео.

75. минут: Марин је уочио самог Гобељића на десној страни, уследио је далекометни пас, пробао је Звездин бек да центрира, изблокиран је, али је у комешању уследио и ударац који је затекао голмана Грађевинара, лопта је поред њега прошла лагано ка мрежи - 3:1. Бунили су се гости, тражили играње руком, али џаба.

78. минут: Лопта је после убацивања прошла све и дошла до друге стативе где је био Гарсија, затегао је са два метра, али се Марковић одбранио од лопте и спречио је да уђе у гол.

80. минут: Гарсија је центаршутом на петерцу самог нашао штопера Панкова, који је главом гађао мало изнад пречке.

90+3. минут: Ван ла Пара је изашао сам пред голмана Рада, пробао је да га лобује са 17 метара, али је то очајно урадио.

Семафор 12. кола Супер лиге:

Чукарички - Војводина 0:0

Црвена звезда - Рад 3:1 (Павков 6, Марин 39. једанаестерац, Гобељић 75 - Перендија 66. једанаестерац)

15.00: Младост - Партизан

18.00: Јавор - ТСЦ

18.00: Пролетер (НС) - Радник

18.00: Раднички (Ниш) - Напредак

18.00: Спартак - Инђија

18.00: Вождовац - Мачва