Почетна / Фудбал / Звезда

После искључења Бензие Звезда проиграла и са три гола испратила Олимпијакос

Звезди 2,7 милиона евра за победу, Бајерн са седам голова у Лондону декласирао Тотенхем

Црвена звезда – Олимпијакос 3:1 (0:1)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 43.000. Судија: Беноа Бастијен (Француска). Помоћници: Хишам Закрани и Фредерик Хакет (Француска). ВАР судија. Беноа Мило (Француска). Жути картони: Родић, Ван ла Пара, Боаћи, Петровић, Марин (Црвена звезда), Бензиа x2, Торосидис (Олимпијакос). Црвени картон: Јасин Бензиа (Олимпијакос) у 58. минут. Стрелци: 0:1 Рубен Семедо у 37, 1:1 Милош Вулић у 63, 2:1 Немања Милуновић у 87, 3:1 Ричмонд Боаћи у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић, Кањас (од 73. Петровић), Јованчић (од 55. Вулић), Гарсија, Ван ла Пара (од 61. Боаћи), Марин, Томане. Тренер: Владан Милојевић.

ОЛИМПИЈАКОС: Жозе Са, Торосидис, Мериах, Семедо, Цимикас, Камара (од 89. Ел Араби), Бухалакис, Ловера (од 61. Поденсе), Бензиа, Масурас (од 79. Елабделауи), Гереро. Тренер: Педро Мартинс.

Београдски црвено-бели су дошли ди првих бодова у овогдишњој Лиги шампиона. Погурало ј+их је искључење неопрезног Бензије, потом је Вулић изједначио, а после два корнера Милуновић и Боаћи су запечатили судбину Олимпијакоса - 3:1 (0:1).

После ове победе Звездин финансијски салдо је већи за 2,7 милиона евра, колико се вреднује победа у ЛШ.

Црвена звезда 22. октобра гостује Тотенхему у 3. колу Лиге шампиона.

23. минут: Почетних двадесетак минута ништа, а онда се на шут одлучио Гереро са двадесетак метара, срећа је била уз Борјана, лопта је прохујала поред његове леве стативе.

24. минут: Цимикас је убацио тачно на место где је тачка за пенал, трзнуо је главом Гереро и лопта је као који секунд раније завршила на истом месту.

26. минут: Родић је за нешто оштрији старт добио жути картон.

36. минут: Ван ла Пара се вратио да спречи контру, за фаул с леђа "награђен" је жутим картоном.

37. минут: Убачена лопта из слободног ударца ишла је ка гол ауту, Семедо је крајњим напором закачио и упутио ка голу, Борјан је очајно реаговао и скренуо је у мрежу - 0:1.

42. минут: Бензиа је спречио Звездину контру фаулом за жути картон.

45. минут: Са истеком полувремена и прва прилика за Звезду, и то после корнера и гужве у којој је Јованчић пробао маказицама, али је ударац са пет метара био преслаб за голмана Олимпијакоса.

49. минут: Одлучио се за далекометни ударац Јованчић, није био ни близу.

55. минут: Једини који је нешто покушавао и шутирао је замењен, Вулић је ушао уместо Јованчића.

57. минут: Бензиа је на средини терена фаулирао Кањаса, судија је после мало оклевања извадио жути картон, други за Јасина који је морао ван терена.

60. минут: Марин је оклевао у доброј позицији за шут, пребацио је лопту на другу стативу, натрчао је Родић и погодио спољни део мреже.

63. минут: Томане је убацио, лопта је лоше избијена, на 14 метара натрчао је Вулић и кроз шуму ногу је искоса сместио у мрежу - 1:1.

71. минут: Пробао је Кањас ударцем са 25 метара, оштро, али је лопта ишла по средини гола и постала је лак плен за голмана ривала.

73. минут: Последњу измену, принудну, обавио је Милојевић, повређеног Кањаса заменио је Петровић.

75. минут: Родић је центрирао, Боаћи пробао главом, пет метара од гола прошла је лопта.

83. минут: Петровић је био срчан, борбен, али га је то коштало жутог картона.

85. минут: Камара је шутирао са 27 метара, али је Борјан парадом одлично одбранио.

86. минут: Звездина одбрана се погубила, тројица ривала остала су сама у казненом, Мериа је добио лопту сам у петерцу, али је промашио цео гол, ухватио се за главу.

87. минут: Казна за промашен зицер брзо је стигла, корнер, убачена лопта Марина на петерац, Милуновић најспретнији међу двојицом ривала, закуцао је лопту у мрежу - 2:1.

90. минут: Нови корнер, поново је набацио Марин, Боаћи највиши на седам метара удара лопту главом, она је окрзнула стативу и одсела у мрежи - 3:1.

90+5. минут: Пробао је Петровић са тридесетак метара искоса да изненади голмана Олимпијакоса, али је погодио само спољни део мреже.

Семафор 2. кола Лиге шампиона:

А група:

Реал Мадрид – Бриж 2:2 (Рамос 55, Каземиро 85 - Денис 9, 39)

Галатасарај – ПСЖ 0:1 (Икарди 52)

Б група:

Црвена звезда – Олимпијакос 3:1 (Вулић 63, Милуновић 87, Боаћи 90 - Семедо 37)

Тотенхем – Бајерн 2:7 (Хјунг-мин 12, Кејн 61. једанаестерац - Кимих 15, Левандовски 45, 87, Гнабри 53, 55, 83, 88)