Posle isključenja Benzie Zvezda proigrala i sa tri gola ispratila Olimpijakos

34

Zvezdi 2,7 miliona evra za pobedu, Bajern sa sedam golova u Londonu deklasirao Totenhem

Crvena zvezda – Olimpijakos 3:1 (0:1)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 43.000. Sudija: Benoa Bastijen (Francuska). Pomoćnici: Hišam Zakrani i Frederik Haket (Francuska). VAR sudija. Benoa Milo (Francuska). Žuti kartoni: Rodić, Van la Para, Boaći, Petrović, Marin (Crvena zvezda), Benzia x2, Torosidis (Olimpijakos). Crveni karton: Jasin Benzia (Olimpijakos) u 58. minut. Strelci: 0:1 Ruben Semedo u 37, 1:1 Miloš Vulić u 63, 2:1 Nemanja Milunović u 87, 3:1 Ričmond Boaći u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Kanjas (od 73. Petrović), Jovančić (od 55. Vulić), Garsija, Van la Para (od 61. Boaći), Marin, Tomane. Trener: Vladan Milojević.

OLIMPIJAKOS: Žoze Sa, Torosidis, Meriah, Semedo, Cimikas, Kamara (od 89. El Arabi), Buhalakis, Lovera (od 61. Podense), Benzia, Masuras (od 79. Elabdelaui), Gerero. Trener: Pedro Martins.

Beogradski crveno-beli su došli di prvih bodova u ovogdišnjoj Ligi šampiona. Poguralo j+ih je isključenje neopreznog Benzije, potom je Vulić izjednačio, a posle dva kornera Milunović i Boaći su zapečatili sudbinu Olimpijakosa - 3:1 (0:1).

Posle ove pobede Zvezdin finansijski saldo je veći za 2,7 miliona evra, koliko se vrednuje pobeda u LŠ.

Crvena zvezda 22. oktobra gostuje Totenhemu u 3. kolu Lige šampiona.

23. minut: Početnih dvadesetak minuta ništa, a onda se na šut odlučio Gerero sa dvadesetak metara, sreća je bila uz Borjana, lopta je prohujala pored njegove leve stative.

24. minut: Cimikas je ubacio tačno na mesto gde je tačka za penal, trznuo je glavom Gerero i lopta je kao koji sekund ranije završila na istom mestu.

26. minut: Rodić je za nešto oštriji start dobio žuti karton.

36. minut: Van la Para se vratio da spreči kontru, za faul s leđa "nagrađen" je žutim kartonom.

37. minut: Ubačena lopta iz slobodnog udarca išla je ka gol autu, Semedo je krajnjim naporom zakačio i uputio ka golu, Borjan je očajno reagovao i skrenuo je u mrežu - 0:1.

42. minut: Benzia je sprečio Zvezdinu kontru faulom za žuti karton.

45. minut: Sa istekom poluvremena i prva prilika za Zvezdu, i to posle kornera i gužve u kojoj je Jovančić probao makazicama, ali je udarac sa pet metara bio preslab za golmana Olimpijakosa.

49. minut: Odlučio se za dalekometni udarac Jovančić, nije bio ni blizu.

55. minut: Jedini koji je nešto pokušavao i šutirao je zamenjen, Vulić je ušao umesto Jovančića.

57. minut: Benzia je na sredini terena faulirao Kanjasa, sudija je posle malo oklevanja izvadio žuti karton, drugi za Jasina koji je morao van terena.

60. minut: Marin je oklevao u dobroj poziciji za šut, prebacio je loptu na drugu stativu, natrčao je Rodić i pogodio spoljni deo mreže.

63. minut: Tomane je ubacio, lopta je loše izbijena, na 14 metara natrčao je Vulić i kroz šumu nogu je iskosa smestio u mrežu - 1:1.

71. minut: Probao je Kanjas udarcem sa 25 metara, oštro, ali je lopta išla po sredini gola i postala je lak plen za golmana rivala.

73. minut: Poslednju izmenu, prinudnu, obavio je Milojević, povređenog Kanjasa zamenio je Petrović.

75. minut: Rodić je centrirao, Boaći probao glavom, pet metara od gola prošla je lopta.

83. minut: Petrović je bio srčan, borben, ali ga je to koštalo žutog kartona.

85. minut: Kamara je šutirao sa 27 metara, ali je Borjan paradom odlično odbranio.

86. minut: Zvezdina odbrana se pogubila, trojica rivala ostala su sama u kaznenom, Meria je dobio loptu sam u petercu, ali je promašio ceo gol, uhvatio se za glavu.

87. minut: Kazna za promašen zicer brzo je stigla, korner, ubačena lopta Marina na peterac, Milunović najspretniji među dvojicom rivala, zakucao je loptu u mrežu - 2:1.

90. minut: Novi korner, ponovo je nabacio Marin, Boaći najviši na sedam metara udara loptu glavom, ona je okrznula stativu i odsela u mreži - 3:1.

90+5. minut: Probao je Petrović sa tridesetak metara iskosa da iznenadi golmana Olimpijakosa, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Semafor 2. kola Lige šampiona:

A grupa:

Real Madrid – Briž 2:2 (Ramos 55, Kazemiro 85 - Denis 9, 39)

Galatasaraj – PSŽ 0:1 (Ikardi 52)

B grupa:

Crvena zvezda – Olimpijakos 3:1 (Vulić 63, Milunović 87, Boaći 90 - Semedo 37)

Totenhem – Bajern 2:7 (Hjung-min 12, Kejn 61. jedanaesterac - Kimih 15, Levandovski 45, 87, Gnabri 53, 55, 83, 88)