Звезда другу годину у низу у групној фази Лиге шампиона!!! Вукановић човек одлуке!

67

Ел Фарду Бен у 81. минуту постигао гол и дао још десетак минута наде гостима, Борјан спасавао у 92. минуту, жреб у четвртак

Црвена звезда – Јанг бојс 1:1 (0:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 55.000. Судија: Eнтони Тејлор (Енглеска). Помоћници: Гери Бесвик и Адам Нан (Енглеска). ВАР судија: Стјуар Атвел (Енглеска). Жути картони: Милуновић, Дегенек, Гобељић, Томане x2, Јованчић (Црвена звезда), Зајсигер, Оро (Јанг бојс). Црвени картон: Томане (Црвена звезда) у 96. минуту. Стрелци: 1:0 Алекса Вукановић у 59, 1:1 Мохамед Ел Фарду Бен (аутогол) у 81. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић, Кањас, Јованчић, Вукановић (од 82. Иванић), Гарсија (од 69. Ел Фарду Бен), Марин, Боаћи (од 61. Томане). Тренер: Владан Милојевић.

ЈАНГ БОЈС: Вон Балмос, Соренсен, Лустенбергер, Зајсигер (од 52. Фаснахт), Јанко, Сиеро (од 65. Сулејмани), Ебишер, Лотомба, Асале (од 65. Оро), Нсаме, Нгамалеу. Тренер: Жерардо Зоане.

Другу годину у низу Црвена звезда је у групној фази Лиге шампиона!!! У Београду у реваншу 1:1 иако су оба гола дали играчи црвено-белих, Бен је у финишу унео мало страха у домаће редове аутоголом у 61. минуту. Жреб је у четвртак!

Овде можете погледати голове са меча Црвена звезда - Јанг бојс (1:1).

После одрађене суспензије у тим црвено-белих вратили су се штопер Милуновић и задњи везни Јованчић. Поново је од старта у тиму тек придошли Гарсија.

15. минут: После фаула и убацивања Марина на петерцу је Зајсигер главом ударио лопту и умало савладао свог голмана, а судија није свирао ни очит корнер. Била је то прва изгледнија прилика на мечу.

18. минут: Скраћени корнер за Звезду се после лошије акције претворио у контру за госте, Милуновић је јурио Нгамалеуа, пробао да га повуче за дрес, није га оборио из првог покушаја на средини терена, али јесте петнаестак метара касније, за шта је добио жути картон.

21. минут: Сви су гледали како лопта пада пред Нсамеа на 18 метара, а онда га је један играч Звезде само погледом испратио, кренуо је нападач швајцарског тима унутра, фаулирао га је на 17 метара Дегенек и добио жути картон.

32. минут: Поново је по левој страни утекао Нгамалеу, Гобељић је одлучио да не чека, већ да уклиза и покосио је ривала, за то је добио жути картон. Из последње линије Звезде у бележници судије из Енглеске после пола сата није било само Родића.

33. минут: Ебишер је пробао из скраћеног корнера, гађао је под пречку, Борјан је био на месту и лопту преко пречке послао у корнер.

34. минут: Зајсигер је на средини терена фаулирао Јованчића и добио жути картон.

46. минут: Повратну је добио Ебишер и шутирао са 18 метара, али два, три метра изнад пречке.

56. минут: Лопта је после центаршута закачила играча Звезде и кренула да пада под пречку, Борјан је био несигуран, испала му је, Асале је шутирао са неколико центиметара, на срећу црвено-белих лопта је ишла паралелно са гол линијом, потом је Родић избацио.

57. минут: Нгамалеу је надмудрио ривала на десној страни, шутирао искоса полувисоко, али право у Борјана, па је голман Звезде одбранио уз мало муке.

59. минут: Контра Звезде, Марин је чекао Родића који се убацивао, гурнуо му лопту, Родић је стигао код гол-аут линије, упутио центаршут на петерац где је утрчао Вукановић и трзнуо главом, пробио је Вон Балмоса, који није успео да се одбрани од лопте - 1:0.63. минут: Створила се рупа у Звездиној одбрани, Фаснахт је гађао са 16 метара, али је лопта прошла који центиметар са спољне стране стативе, Борјан је само немоћно гледао.

65. минут: Није више било времена за чекање, све лопте је стратег гостију бацио на напад, ушли су Сулејмани и Оро.

66. минут: Поново је пробао Фаснахт, са више од двадесетак метара, али је још једном за мало био непрецизан, овај пут Борјан је био на лопти.

69. минут: Бен је заменио Гарсију, који је дао гол у првом мечу.

80. минут: Томане је спречавао контру на средини, руком је скидао дрес ривалу и добио жути картон.

81. минут: После корнера лопта је избијена главом на 17 метара, натрчао је Јанко, лоше је захватио, кренула је у страну, бацио се Борјан да је прихвати, али је Бен скренуо главом ка средини и матирао га за тајац на Маракани- 1:1.

84. минут: Марин је дао пас у простор, сам је Бен избио пред голмана гостију, који му је кренуо у сусрет, скратио угао и одбранио зицер.

90+2. минут: Нсаме је са 18 метара гађао под пречку, Борјан се бацио и парадом лопту послао врховима прстију послао у корнер.

90+5. минут: Томане је на 25 метара фаулирао Ебишера, Јованчић се побунио и добио жути картон. Добио је и Томане, други (црвени) и морао је ван терена.

Семафор 4. кола квалификација за Лигу шампиона:

Уторак:

► Црвена звезда (Србија) – Јанг Бојс (Швајцарска) 1:1 (Вукановић 59 - Ел Фарду Бен 81. аутогол), први меч 2:2

► Краснодар (Русија) – Олимпијакос (Грчка) 1:2 (Уткин 10 - Ел Араби 11, 48), први меч 0:4

► Розенборг (Норвшека) – Динамо (Хрватска) 1:1 (Акинтола 11 - Гојак 71), први меч 0:2

Среда:

Бриж (Белгија) – ЛАСК (Аустрија), први меч 1:0

Ајакс (Холандија) – АПОЕЛ (Кипар), први меч 0:0

Славија (Чешка) – Клуж (Румунија), први меч 1:0

Напомена: У групну фазу су се пласирали Ливерпул, Челзи, Тотенхем, Манчестер Сити (Енглеска), Барселона, Валенсија, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид (Шпанија), Јувентус, Наполи, Аталанта, Интер (Италија), Бајерн Минхен, Лајпциг, Борусија Дортмунд, Бајер Леверкузен (Немачка), ПСЖ, Лил, Лион (Француска), Зенит, Локомотива Москва (Русија), Бенфика (Португалија), Шахтјор (Украјина), Генк (Белгија), Галатасарај (Турска), Салцбург (Аустрија), Динамо (Хрватска), Олимпијакос (Грчка), Црвена звезда (Србија). Финале је 30. маја у Истанбулу.

Kоментари (67)

Madjionicar

I taktika je... bunker opet? Stvarno zalosno. Imate sve – povoljan rezultat iz prve utakmice, prednost domaceg terena, pun stadion, protivnika koji se moze proci... ali dzaba sve kad vam se trener vise boji ispadanja nego sto zeli pobjedu i prolaz dalje. Jos jednom kazem – zalosno.

Zvezdas

A tebi krivo, ti bi najradije da mi idemo u napad i da primimo jedan iz kontre.

Madjionicar

@Zvezdas Naprotiv. Zelim vam da pobjedite i da udjete u Ligu Sampiona. Ali tesko je to shvatiti za osobu koja ne razumije da nisi svi ljudi isti i da ima i ljudi koji ne mrze druge. Ja samo kazem, Bojsima je dovoljno da dadnu samo 1 gol i sta cete onda? Hocete li onda poceti da igrate? Ili je bolje da igrate sad dok imate povoljan rezultat i navijace iza sebe? Ovo me podsjeca na onog naseg nesrecnika Nikolica koga vecina navijaca Partizana velica, a bio je jednaka kukavica kao i ovaj vas Milojevic.

@zvezdas

Nije to nista novo, zvezda je uvek igrala bunker u Evropi, ali uvek. I to je i donelo neke rezultate. Evo i sada 1-0. Ali sta vam je ovo sa dresovima komsije, pa kakav je ovo buvljak dres kada je onako ispustio boju? )) Salim se, tako ste vi "hteli" ali stvarno ocajno izgleda, menjajte to bre! I trazite da vam vrate pare. Ko' upotrebljeni ulozak zenski bre, jadno.

Prcko

A sto da primite gol ako znate da igrate,bunker na svom stadionu jel to nije malo vise degadacija igre, Sampioni.

Prcko

A sto da primite ako znate daigrate,degradacija igre je to sto Miloje demonstrira na svom terenu.

Prcko

Jel se to vasim novinarima ne svidjaju primedbe na bunker igru

@madji9nicar

Bunker Efendija je to! Sta on drugo zna. Mozda mu se posreci ovaj put, a onda dovesti novog trenera, ovaj nije ni za Sopot, u razdeljak ga ljubim.

Peconi

@Zvezdas pa u Ligi sampiona cete morati ponekad i da napadate

777

Bunker efendija tvoja nocna mora 2x za redom u LS. ahahhahaha znamo da ti je grobaru krivo i da places sada dzaba se predstavljas kao navijac zvezde ali si bot na zadatku

777

jos 10 godina ce biti Milojevic trener a ti ces da places :)))

Magijo

Pa kad si madjionicar sto nam ti ne pokazes kako se igra? Koja taktika je najbolja? Kako da se bude pravi sampion? Cim delis savete verujem da si Murinjo

Loše izmene

Bog pomogao Zvezdi zbog navijača , mada je Miloje lošim izmenama doveo uspeh u pitanje.

ajde paljba

Pa nego sta da igra? Imas rezultate sa tom taktikom i igraces tu taktiku. Naravno da ce igrati na rezultat, a ne da mooozda juri nesto sto mozda uspe, mozda ne, zato i igramo tri sezone pod njim tri takmicenja koja smo i izborili.

Miki

Za navijače od preko a Bogami i pojedine medije, došao je dan velike tuge i žalosti. Samo im fali crni flor!

"zalosno"?! Само теби, мерхаметлијо!

Ми, Срби се веселимо и радујемо сваком успеху српских клубова. "Madjionicar"-у, мерхаметлијо, када мало боље размислим, тактика тренера је била одлична - против клуба чији је буџет 4 пута већи од Звездиног - и к' томе приде, овако је и слађи улазак у Лигу Шампиона! Јер сте се ви, хаирлије, баш мЛого насекирале, изнервирале и ражалостиле јер се један српски клуб са (за европске прилике) смешним буџетом, великим срцем и борбеношћу, уз помоћ најјбоље публике у Европи, другу годину за редом нашао у друштву најбољих. И зарадио најмање 20-25 милиона евра. На твоју "zalost", ... А како Звезда може да игра, треба ли да те подсетим: прошле године је Шампион Европе, Клопова машина Ливерпул у гротлу Маракане поражена са 2:0. сећаш ли се, хаирлијо, на твоју "zalost"!

ljubo

sad kad imate para hocete li vracati svoje dugove prema drzavi ili cete praviti kriminal pa ni to necete. ovde se radi na scenariju jedna drzava jedan klub, a to ce dovesti srbiju dotle da se nece plasirati nikada ni na sp ni ep.

Sima

Jako se bojim pametnih faulova koje nasi reporteri i sudije velicaju.

!!!

Samo da pozdravim grobare, i da im porucim mirno spavajte ako mozete...

Palilulac

Ja sam nocas spavao kao nikad i tek sam ujutru video da ste prosli

Ajmo momci izdrzite

jos 45 minuta, pomozi boze!

JA

Dobro niste tenk parkirali ispred gola primitivci.

TI

imaš IQ kao da voziš "valjak" i navijaš za jsd . Za vas je tenk misaona imenica !!!!

Zuk

Gde su sada novinari da ocene prvo poluvreme koje je bolo jad i beda.Za slicnu igru Partiyana protiv Molde bilo je drvlje i kamenje.Za razliku od svajcaraca Molde je timcina koja igra pod presingom sutira ,stvara sanse a ni sta od toga nisam video u prvom pluvremenu od Zang Bojsa.Prvo poluvreme za NULU.

Molde

Timcina bas, zato se bori za LE a ne moze ni da vam sutne na gol. Super ekipa ravna Real Madridu

@Zuk

Slazem se, YB je losiji od Kopenhagena npr, ali ne mislim da su slabiji od turaka.

Haha

Vec sam ti jednom rekao, bolje cuti, nego da se brukas. Uporediti Jang Bojs i Molde je zalosno...

Zuk

Drugo poluvreme nesto bolje ali je to prosecna igra dva prosecna tima.Dzabe prolaz kada cete opet biti zadnji u grupi i sluziti da vas pune kao prosle godine.Bice opet sestica.

Вук са Дрине

Еџ, да је мени само 16-ти део од тога "џабе" пролаза, да купим вилу у Грчкој и уживам до краја живота!

muke tvoje niko ne zna

Zuuuuk , jel ti krivooooooooooo hahahhaha

LjCZ

Vidimo se u Evropi

ma o cemu ti baljezgas

Ajde idi prati neko drugorazredno takmicenje. Imate li neki Intertoto kup koji igrate ili nesto, ovde prvaci igraju?

ćela

Javi se u četvrtak oko 23 h .

Gepard

Zuk zuk javi se zuk zuk javi se... Tanananana Liga sampionaaaaa

Pedja

Ma nista ti inace nisi video od fudbala u zivotu iskompleksirani pubertetlijo. Ako neko nije pratio ovog vrsnog poznavaoca fudbala, on je za svaki tim rekao kako ce dobiti sa 2-3 razlike Zvezdu, za ove iste Svajcarce je rekao kako ce dobiti kod kuce sa 3:0. I posle svake ekipe koja ispadne, onda pise kako oni veze nemaju. Stvar je u tome koliko im Zvezda dozvoli da igraju, a ne sto imaju ili nemaju veze. A taj Molde je prosecna ekipa vrednosti oko 11 miliona evra i sa kojom je Cukaricki igrao jos u drugom kolu, a vi dobijate lutriju da zavrsnu utakmicu igrate sa ekipom snage drugog, treceg kola.

kralj_brzina

To zvezdo gazi, partizanu srecno a ovim lesinarima antisrbima grobarskim sto se vuku ovde po nasim vestima i sire mrznju mozete slobodno preko grane u lepu vam vasu.

Бен

Е, спектакуларан опроштај, утрипием.

Rale

Lepo je Anceloti ocenio Zvezdu ,naprave faul i odmah legnu i majstori za izlezavanje i sabotiranje igre.

Yugo

Komsije cestitam vam na prolaz u grupnu fazu CL. I of sveg srca vam zelim uspeh u istoj zbog svih nas. Madam se da cemo I mi pricing dalje pa da pocnemo da razmisljamo o Tom Famoznom 15 mestu na uefinoj tabeli. Pozdrav.

Gipsy king

Hvala komšo,i vama želim isto !!!!!!!!!

Partizan Šampion

Čestitam!!!

los penzos 47

Lajte kere dušmanske!Ovo je,crno-bele dame i gospođe,RED STAR i MILOJE CAR,pa crknite od muke!

Marin kao Tadić

Zvezda protiv jačih timova u EU, mora da igra kao Ajaks sa Tadićem u špicu i dva BRZA krila koja mnogo trče. Znači, Marin bi imao ulogu Tadića , a Vukanović i Mateo dva brza krila koja se ubacuju na mesto centarfora, ali i vraćaju da pomognu bekovima.

TRI VEZNA

Zvezdi za taktiku kao Ajaks 4-3-3 , treba još jedan vezni (još bolji od Jovančića i Kanjesa), jer protiv jakih timova mora se igrati sa TRI vezna, koji pretrče preko 11 km. Marin ima snage samo za jedno poluvreme i ne može igrati u fazi odbrane.

Zuk

Jedino sto je dobro je lova a ono sto ne valja ce biti zacementirano zadnje mesto u grupi i nekoliko katastrofalnih poraza.

Vukanović kralj

Vukanović je kao centarfor bolji od Boaćija 50%, aod Tomanea 20%

Ivan FCRS

Gde ste sad kriticari? Bravo Zvezdo.

Djeneral Draza

Vreme je slavlja, pohvale za sve igrace i Miloja koji je doktor strategije, samo pogledajte uloge Vukanovica i Garsije pa ce svima koji poznaju fudbal biti jasno. Inace sjajna utakmica trojca Vukanovic, Kanjas, Jovancic i kompletne odbrane, pogotovo u skskackom smislu. Aleksa je veceras kupio karijeru u Zvezdi. Zalosna je tolika kolicina otrova kod nekih ljudi, bas veceras. Inace bojao sam se Ivanica i za ono malo vremena pokazalo se da sam u pravu. Drago mi je zbog Bena, nije zasluzio da ode tuzan, mnogo je dao Zvezdi.

MX.

Auuuuu,moze li jednom bez aparata za disanje?! Kako smo skoro dobijeni mec doveli u pitanje u zadnjih desetak minuta,pa to je odvratno! Sva sreca,pa imamo Borjana koji nas spasava,ali to ne moze ljudi vecno da traje. Cestitke svim igracima posebno Borjanu i treneru Milojevicu,jer su najzasluznii za ovaj ogroman uspeh. Sada samo da nas zreb u cetvrtak posluzi,a ne kao prosle sezone da budemo,maltene u grupi smrti. City,Sahtjor i Briz puna kapa!

milojevic

Hvala predsedniku

Alo treneru Milojevicu

Obukao si se kao za Kupusijadu u Mrcajevcima!! Ugledaj se na kolegu iz Svajcarske,elegancija,gospodin a ne kao ti!! Covece ti predstavljas Zvezdu,Evropa gleda utakmicu,odlican stil za vasare i seoska posela!! Mene bi bilo sramota i sa garderobom i sa bunkerom!!!

Malo razuma

OSAM UTAKMICA, 2POBEDE,POSED LOPTE 40

cela

Ljudi , da li neko zna sta je sa onim "novinarom" Panticem ???

Жељко Пантић

Плачем.

Bravo.

Romper

Realno treba biti čovek i čestitati Zvezdi.Druga godina za redom.Nimalo laki protivnici.Iako Zvezda ruku na srce nije u većini pokazala vrhunsku i za oko lepu igru,ljudi su ostvarili svoj cilj.

Pedja

Najbolje mi je sto se posle svake utakmice nadju raznorazni pljuvaci Milojevica. Te sto je igrao odbranu, sto nije igrao sa svim igracima u napadu i slicnim glupostima. Ja sam pisao i prosle godine, kazem i sada, da Milojevicu treba dati dozivotni ugovor. Covek uspeva da 3 godine dodje do zavrsnice Evrope, jednom LE, dvaput LS. Od toga, nikad niko nije prosao od prvog kola kvalifikacija do LS, a kamoli 2 puta. Pitanje i da li ce iko ikada. Lako je pisatikad nemate pojma o fudbalu kako treba svi u napad, pa ne znam koliko golova dati ovome ili onome. Milojevic izvlaci maksimum iz ekipe. Od 90ih naovamo, nijedan trener nije ostvario ovakav uspeh. Kad neko drugi pokaze jos bolje rezultate, kad ostvari to na neki drugaciji nacin, e onda mozemo da pricamo o tome.

Severna armija

Zvezda je pokazala svoju veličinu i da je najveći ponos Srbije u fudbalu trenutno! Milojeviću se ovo nikada neće zaboraviti,čovek je ostvario nešto što mnogi mogu samo sanjati i maštati o tome,postavio je jedan standard koji će u budućnosti biti vrlo teško dostižan za druge trenere.O igri ne bi mnogo,ima tu dosta toga da se popravi sigurno ali sada je to manje bitnu.Najvažniji je plasman u elitu drugu sezonu za redom.Voleo bi da nam u grupi dođu Liverpul,Real i Olimpijakos,sva tri meča bi bili pravi spektakli i praznici fudbala na našoj Mari.Srećno Zvezdo u četvrtak na žrebu,LA LA LA LA LIGA ŠAMPIONAAA!!!!

Heroj Vukanović

Čestitke svim Zvezdinim igračima. Kapiten Marin mora bolje, kada se fizički spremi . Za sada samo Vukanović može igrati u ozbiljnom evropskom klubu, jer ima sve kvalitete : brzinu, kondiciju, visinu i skok, precizan šut,....

Marin rekreativacc

Zvezda mora za Marina da obezbedi specijalni režim ishrane i kondicionog trenera , jer sada dolaze mnooogo ozbiljnije ekipe koje prtrče 115 km (vezni preko 12 km) dok naš Marin igra veznog koji pretrči 7-8 km kao rekreativac