Zvezda drugu godinu u nizu u grupnoj fazi Lige šampiona!!! Vukanović čovek odluke!

67

El Fardu Ben u 81. minutu postigao gol i dao još desetak minuta nade gostima, Borjan spasavao u 92. minutu, žreb u četvrtak

Crvena zvezda – Jang bojs 1:1 (0:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 55.000. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Pomoćnici: Geri Besvik i Adam Nan (Engleska). VAR sudija: Stjuar Atvel (Engleska). Žuti kartoni: Milunović, Degenek, Gobeljić, Tomane x2, Jovančić (Crvena zvezda), Zajsiger, Oro (Jang bojs). Crveni karton: Tomane (Crvena zvezda) u 96. minutu. Strelci: 1:0 Aleksa Vukanović u 59, 1:1 Mohamed El Fardu Ben (autogol) u 81. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Kanjas, Jovančić, Vukanović (od 82. Ivanić), Garsija (od 69. El Fardu Ben), Marin, Boaći (od 61. Tomane). Trener: Vladan Milojević.

JANG BOJS: Von Balmos, Sorensen, Lustenberger, Zajsiger (od 52. Fasnaht), Janko, Siero (od 65. Sulejmani), Ebišer, Lotomba, Asale (od 65. Oro), Nsame, Ngamaleu. Trener: Žerardo Zoane.

Drugu godinu u nizu Crvena zvezda je u grupnoj fazi Lige šampiona!!! U Beogradu u revanšu 1:1 iako su oba gola dali igrači crveno-belih, Ben je u finišu uneo malo straha u domaće redove autogolom u 61. minutu. Žreb je u četvrtak!

Ovde možete pogledati golove sa meča Crvena zvezda - Jang bojs (1:1).

Posle odrađene suspenzije u tim crveno-belih vratili su se štoper Milunović i zadnji vezni Jovančić. Ponovo je od starta u timu tek pridošli Garsija.

15. minut: Posle faula i ubacivanja Marina na petercu je Zajsiger glavom udario loptu i umalo savladao svog golmana, a sudija nije svirao ni očit korner. Bila je to prva izglednija prilika na meču.

18. minut: Skraćeni korner za Zvezdu se posle lošije akcije pretvorio u kontru za goste, Milunović je jurio Ngamaleua, probao da ga povuče za dres, nije ga oborio iz prvog pokušaja na sredini terena, ali jeste petnaestak metara kasnije, za šta je dobio žuti karton.

21. minut: Svi su gledali kako lopta pada pred Nsamea na 18 metara, a onda ga je jedan igrač Zvezde samo pogledom ispratio, krenuo je napadač švajcarskog tima unutra, faulirao ga je na 17 metara Degenek i dobio žuti karton.

32. minut: Ponovo je po levoj strani utekao Ngamaleu, Gobeljić je odlučio da ne čeka, već da ukliza i pokosio je rivala, za to je dobio žuti karton. Iz poslednje linije Zvezde u beležnici sudije iz Engleske posle pola sata nije bilo samo Rodića.

33. minut: Ebišer je probao iz skraćenog kornera, gađao je pod prečku, Borjan je bio na mestu i loptu preko prečke poslao u korner.

34. minut: Zajsiger je na sredini terena faulirao Jovančića i dobio žuti karton.

46. minut: Povratnu je dobio Ebišer i šutirao sa 18 metara, ali dva, tri metra iznad prečke.

56. minut: Lopta je posle centaršuta zakačila igrača Zvezde i krenula da pada pod prečku, Borjan je bio nesiguran, ispala mu je, Asale je šutirao sa nekoliko centimetara, na sreću crveno-belih lopta je išla paralelno sa gol linijom, potom je Rodić izbacio.

57. minut: Ngamaleu je nadmudrio rivala na desnoj strani, šutirao iskosa poluvisoko, ali pravo u Borjana, pa je golman Zvezde odbranio uz malo muke.

59. minut: Kontra Zvezde, Marin je čekao Rodića koji se ubacivao, gurnuo mu loptu, Rodić je stigao kod gol-aut linije, uputio centaršut na peterac gde je utrčao Vukanović i trznuo glavom, probio je Von Balmosa, koji nije uspeo da se odbrani od lopte - 1:0.63. minut: Stvorila se rupa u Zvezdinoj odbrani, Fasnaht je gađao sa 16 metara, ali je lopta prošla koji centimetar sa spoljne strane stative, Borjan je samo nemoćno gledao.

65. minut: Nije više bilo vremena za čekanje, sve lopte je strateg gostiju bacio na napad, ušli su Sulejmani i Oro.

66. minut: Ponovo je probao Fasnaht, sa više od dvadesetak metara, ali je još jednom za malo bio neprecizan, ovaj put Borjan je bio na lopti.

69. minut: Ben je zamenio Garsiju, koji je dao gol u prvom meču.

80. minut: Tomane je sprečavao kontru na sredini, rukom je skidao dres rivalu i dobio žuti karton.

81. minut: Posle kornera lopta je izbijena glavom na 17 metara, natrčao je Janko, loše je zahvatio, krenula je u stranu, bacio se Borjan da je prihvati, ali je Ben skrenuo glavom ka sredini i matirao ga za tajac na Marakani- 1:1.

84. minut: Marin je dao pas u prostor, sam je Ben izbio pred golmana gostiju, koji mu je krenuo u susret, skratio ugao i odbranio zicer.

90+2. minut: Nsame je sa 18 metara gađao pod prečku, Borjan se bacio i paradom loptu poslao vrhovima prstiju poslao u korner.

90+5. minut: Tomane je na 25 metara faulirao Ebišera, Jovančić se pobunio i dobio žuti karton. Dobio je i Tomane, drugi (crveni) i morao je van terena.

Semafor 4. kola kvalifikacija za Ligu šampiona:

Utorak:

► Crvena zvezda (Srbija) – Jang Bojs (Švajcarska) 1:1 (Vukanović 59 - El Fardu Ben 81. autogol), prvi meč 2:2

► Krasnodar (Rusija) – Olimpijakos (Grčka) 1:2 (Utkin 10 - El Arabi 11, 48), prvi meč 0:4

► Rozenborg (Norvšeka) – Dinamo (Hrvatska) 1:1 (Akintola 11 - Gojak 71), prvi meč 0:2

Sreda:

Briž (Belgija) – LASK (Austrija), prvi meč 1:0

Ajaks (Holandija) – APOEL (Kipar), prvi meč 0:0

Slavija (Češka) – Kluž (Rumunija), prvi meč 1:0

Napomena: U grupnu fazu su se plasirali Liverpul, Čelzi, Totenhem, Mančester Siti (Engleska), Barselona, Valensija, Real Madrid, Atletiko Madrid (Španija), Juventus, Napoli, Atalanta, Inter (Italija), Bajern Minhen, Lajpcig, Borusija Dortmund, Bajer Leverkuzen (Nemačka), PSŽ, Lil, Lion (Francuska), Zenit, Lokomotiva Moskva (Rusija), Benfika (Portugalija), Šahtjor (Ukrajina), Genk (Belgija), Galatasaraj (Turska), Salcburg (Austrija), Dinamo (Hrvatska), Olimpijakos (Grčka), Crvena zvezda (Srbija). Finale je 30. maja u Istanbulu.