Звезда тек у 84. минуту голом Томанеа дефинитивно сломила отпор Спартака

32

Шампион Србије је у Суботици играо са резервним везним редом и нападом

Спартак – Црвена звезда 2:3 (1:1)

Суботица - Стадион: Градски. Гледалаца: 8.790. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић. Жути картони: Денковић, Шормаз (Спартак), Вулић (Црвена звезда). Стрелци: 1:0 Лазар Туфегџић у 6, 1:1 Милош Вулић у 37, 1:2 Вељко Симић у 49, 2:2 Давид Дунђерски у 79, 2:3 Мендес Антонио Мануел Фернандес у 84. минуту.

СПАРТАК: Остојић, Јочић, Текијашки, Шормаз, Милошевић (од 83. Иванчевић), Денковић, Дунђерски, Туфегџић, Марчић, Оташевић, Младеновић (од 70. Гојков). Тренер: Владимир Гаћиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Панков, Милуновић, Родић (од 46. Жандер), Петровић (од 75. Иванић), Вулић, Симић, Јевтовић, Крстовић (од 55. Вукановић), Фернандес. Тренер: Владан Милојевић.

Са мислима окренутим Јанг Бојсу тренер Црвене звезде Милојевић извео је резервну поставу на мегдан Суботичанима. Цела нападачка линија из Копенхагена, заједно са везним редом, је предахнула, у тиму је био само Јевтовић, који није лиценциран за последње коло квалификација Лиге шампиона.

6. минут: На тридесетак метара лопта се одбила од дебитанта у Звездином напада Крстовића, дошла до Туфегџића у казненом, он је заломио Милуновића на 14 метара и по земљи лопту послао у десни ћошак Борјановог гола - 1:0.

26. минут: Јевтовић је дао одличну лопту у простор Симићу, који је изашао сам испред голмана Остојића, шутирао је у десну страну са 14 метара, али га је Остојић прочитао и одбранио зицер за изједначење.

29. минут: Јевтовић је примио лопту у казненом, шутирао искоса са седам метара, матирао Остојића, али је главом са гол линије лопту избацио Оташевић.

37. минут: Примио је Вулић лопту уз леву аут линију, кренуо ка казненом, одлучио је да шутира са 18 метара и успео је приземним ударцем у доњи десни ћошак да савлада Остојића - 1:1.

42. минут: У петерцу Звезде у скоку је био стрелац Туфегџић, пробао је главом, лопта је, чини се, закачила Гајића у руку, али судија Симовић ништа није свирао. Бунили су се играчи суботичког тима, као и публика минут касније, после новог наводног играња руком.

49. минут: Утекао је ривалу по десној страни Фернандес, када је дошао до гол-аут линије упутио је повратну на петерац где су сама била двојица Звездиних играча, шутирао је Симић, лопта је прошла Оташевићу кроз ноге на гол линији, једва, али је прешла линију неколико центиметара пре него што је избацио из мреже - 1:2.

55. минут: Вукановић је заменио неприметног новајлију Крстовића.

60. минут: Шормаз је на пеналтику дошао до лопте, у први мах се ослободио Звездиног штопера, био у изгледној прилици, али је његов шут из окрета изблокирао Панков.

62. минут: Први жути картон на мечу добио је Денковић, неопрезно је ударио у главу Гајића.

66. минут: После корнера у налету је на осам метара био Текијашки, шутирао главом по средини, али је сјајним рефлексом Борјан извадио лопту која је кренула под пречку.

76. минут: Гојков, који је мало раније ушао, дао је одличну лопту у простор ка петерцу, тамо је утрчао Туфегџић, шутирао са три метра, али је лопта само окрзнула стативу са спољне стране поред већ савладаног Борјана.

79. минут: Носио је лопту по десној страни Дунђерски, а пошто нико није имао намеру да га нападне решио је да шутира искоса са тридесетак метара, лопта је пропадала, бацио се Борјан, прешла му је преко руке, ударила у стативу и завршила у мрежи - 2:2.

81. минут: Очајна интервенција голмана Спартака после центаршута, лопта му се одбила од груди, ни саиграчи нису успели да је избаце, некако је у петерцу дошла до Фернандеса који је из окрета шутирао са линије петерца, али је за мало промашио гол.

83. минут: Иванчевић је заменио повређеног капитена Стефана Милошевића.

84. минут: Гајић је центрирао са десне стране, бацио се и са линије петерца главом је Фернандес савладао Остојића - 2:3.

86. минут: Центрирао је Денковић, лопта је закачила Панкова, кренула у гол преко Борјана, али је Жандер избио главом са гол линије.

89. минут: Oпробао је шут са тридесетак метара и Марчић, лопта је пала пред Борјана, али га није преварила, избио је у корнер.

90+3. минут: Вулић је спречио контру Спартака и добио жути картон.

Семафор 5. кола Супер лиге Србије:

Вождовац – Јавор 2:1 (Николић 13. једанаестерац, Нишић 27 - Петковић 10)

Инђија – Радник 2:1 (Рогач 33, Димитров 74 - Макарић 16)

Чукарички – Пролетер (НС) 2:1 (Доцић 10. једанаестерац, Шапић 68 - Пејић 74)

Младост – Раднички (Ниш) 1:1 (Радивојевић 17 - Михајловић 26)

Спартак – Црвена звезда 2:3 (Туфегџић 6, Дунђерски 79 - Вулић 37, Симић 49, Фернандес 84)

19.00: Партизан – Рад

20.00: Мачва – Напредак

20.00: Војводина – ТСЦ

Kоментари (32)

bravo za malog tufegdzica

Tufegdzic je potvrda da nasi klinci kada odu u neki drugi klub daju maksimum protiv nas u tom drugom klubu, dok Partizanovi lome noge Zvezdinim igracima, prave penale za Partizan i igraju lose da bi drzavno mezimce Partizan izborilo neki bod.

Gobeljic

Ko bre, lomi noge?

Gobi

Pavlovic na primer ne bugvalno ali ima dobre ruke i dobro drzi u kandzama pauka

Mosquito

CZ briljira. Novak Simovic udara sitan vez.

exe

Odbrana ocaj,

Bruka

Spartak subotica je mogao 5 golova da nam da, ovo je alarm i sramota za ceo strucni stab, skandalozna utakmica kakav Milunovic i Pankov, ovo je horor.

Spartakovac stari

Simovic sitno ciganski i navijacki.

Marko Pavlović

Loše je što je Tomane dao prvi zvanični pogodak u sezoni pred tekmu sa Jang bojsom na strani.

Jovan

Zakljucio i drug Milojevic..ocajno...kako rece na Areni..i zaista Sikic,Jevtovic,Krstovic..a izvesno Milunovic su promaseni skroz..Onaj Vukanovic slabo...Tomane vidi se oseca prostor i gol..Gajic propustio pripreme,Pankov isto..Zander..dobro ce doci pauza u seprembru..da se skupi i ocrta 20 igraca za jesen..

Lekler

Ja stvarno vise ne znam ko gura tog Milunovica...decko je opasnost po ostatak tima.Pre nego sto nam je Tufegdzic dao gol,prvo je njega poslao po burek..onda u drugom poluvremenu jos katastrofalnija igra par ispadanja,kasnjenja u postavljenju,pretrcavanja.Mozda je Milunovic bio kvalitet nekad ali ovo je daleko od nivoa igre za igraca Zvezde.Ivanic isto,nema nikakve razlike i kad pocne utakmicu i kad udje sa klupe.I on a i Jovancic i Kanjas treba da se zamisle,trenutno igraju na trenerovo poverenje i kredit.Osim van konkurencije Marina najbolje igre u veznom redu pruza mali Vulic,nije los ni Petrovic..cak i Simic grize,odradi svoje minute korektno.Steta sto se Jovicic povredi i on je bio u dobroj formi.Jevtovic i ono malo sto je igrao Vukanovic isto jako lose,Rodic takodje..Opet najbitnija je pobeda,mozda su malo bili mislima i van utakmice ali mora mnogo bolje.I jos nesto ne razumem da kad imamo rezultat mi se povucemo ne bitno dali igramo nasu ligu ili u evropi,to je nedopustivo.

MX.

Bravo za Zvezdu idebitantski gol Tomanea,ali je bio cist penal za domacina,iz aviona se videlo. Spartak itekako ostecen veceras.

ufff

MX priojavi se na Vas pasnjak za kolektivno plakanje

Mihajlo

Samo naivni veruju da je ovaj rezultat realan. Spartak je jedna od filijala Komšinice sa kojom se lako dogovara rezultat - uvek pobeda Komšinice. Zato će Spartak da gine protiv Partizana. Još jedno prvenstvo u kome je unapred dogovoren pobednik. Tim koji je u minusu najmanje 50 miliona evra, prošle godine je toliko i potrošio. To je moguće samo u nesretnoj Srbiji. I Bog je digao ruke od nas.

Kokos

Kakva lakrdija od utakmice

Zuk

Bio je cist penal za Spartak i po obicaju lopvskia sudija nije dosudio penal.Kod drugog gola Zvezde dvaigraca domacih na gol liniji i niko ni blizu igracu koji je sam na penalu i daje gol.Ocigledno je da je filijala resila da pomogne da se izgubi utakmica.Kod treceg gola igrac sam bez pratnje centrira a Otasevic i tekijaski ukopani u mestu bez pokusaja da osujete sut ,primaju gol.Namestaljka samo takva.

Zuk

Trece uzastopno neregularno prvenstvo u reziji Filijala i sudija Zvezde.Ovde da dodju i Real ili Barcelona pored ovakvih lopurda ne bi bili prvi.

Doktor Miloje

Simić i Jevtović pokazali da nisu za važnije mečeve i da se na njih ne može ozbiljno računati.Za Jevtovića sam ranije pisao da će se popraviti i iskreno sam verovao u to ali sada vidim da sam pogrešio,drugo je Rosenborg a nešto sasvim drugo Zvezda...Učinjena je velika nepravda prema Jirki,koji je trebao da ostane pre ove dvojice.Nije ni on blistao ali uveren sam da bi pružio više od njih.Jedno veliko BRAVO za Tomanea,već sada se vidi da je zver od igrača.Spartaku sve čestitke na igri i ambijentu,imaju mladu i vrlo perspektivnu ekipu koja sigurno može do 5.,6. mesta i Play offa a možda i do borbe za Evropu,ko zna.Našim momcima želim puno sreće u sredu,da se vrate u Beograd sa pozitivnim rezultatom pa da 27. Avgusta napravimo nezaboravnu feštu na našoj Marakani.ŽIVELA ZVEZDA!!!

@"Doktore..."

Kao sto si pogresio za Jevtovica, sada gresis za Tomanea...Mozda i moze da bude "zver" u ligi, ali onakav spor i kabast u Evropi...

Naravno

Kao i uvek, čim je zagustilo i ovi slučajno izjednačili, brže bolje sklanjalica da nam najbolji klub svih vremena slučajno ne doživi remi..

DS10

Jedina izgovorena istina je ono nas najbolji klub svih vremena.

Daki

Da je najbolji svih vremena, tu si u pravu i ostaće najbolji, na veliku tugu lopatara!

Naravno

Najbolji, najbolji, al u krađi!!!

Pedja

Vulic se polako oslobadja pritiska, neke prve utakmice kada je dosao u Zvezdu je igrao sa dosta gresaka, sve je bolji. Tomane pokazuje da je pravi napadac, i to ne ide uvek sve sam, vec proigrava saigrace. Kad se jos malo uigraju sa njim, bice tu dosta sansi.

Душан

Лакрдија од утакмице, лакрдија од лиге.А као сви се чуде, какав отпор Спартака ахаха, пацерски гол за 2:2 аки наравно, казна одмах стиже хахаха циркус.

Marko

Dobar mec za oko oba tima odigrali koliko im treba,golovi lepi odbrana sa Borjanom zakazala ovo mu je drugi gol da on pogodi satativu i sebi zabije gol,,,nije tu odbrana kriva kod ovog gola...nego njegova greska...kratak mu refleks...

Mirce

Spartak je krenuo ofanzivno sa ciljem da se izmeri sa okrnjenom Zvezdom. Uvideli su da su najmanje ravnopravni da mogu da ustinu Zvezdu za najmanje bod,olabavili su i dozvolili da prime golove koje bi vrlo lalo mogli da sprece.Tako to rade filijale a tu je bio sudija koji nije dosudio penal za Spartak i tako udruzenim snagama progurali Zvezdu.Sto se tice sudije da je sporna situacija kod penala, bila na suprotnoj strani, dosudio bi penal bez razmisljanja.Dozvoljena i usaglasena kradja bez protesta i bez primedbe.

777

Odlucite se vise, jel sudija kriv ili je filijala?

Zuk

Ne citas dobro, i sudija za penal, i statiranja odbrane kod svih golova.Znaci udruzeno i sudija i filijala.