Incident u Kopenhagenu: Flašom piva na novinare

7

Tokom penal serije na utakmici Kopenhagena i Crvene zvezde došlo je do manjeg incidenta na tribinama, kada je pijani domaći navijač bacio flašu piva na srpske novinare, a potom pokušao i fizički da napadne neke od njih.

Nezadovoljan promašajima njegovih ljubimaca, ali i činjenicom da se Srbi raduju, taj navijač je bacio flašu u novinarsku ložu, a na sreću nikog nije povredio, samo su neki imali neplanirano „kupanje“.

Obezbeđenje je intervenisalo i sprečilo veći incident.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona, nakon što su sinoć posle jedanaesteraca eliminisali Kopengahen 7:6 penalima.

Posle 120 minuta rezultat je bio 1:1, isti kao u Beogradu.

Zvezda je povela golom Ričmonda Boaćija u 17. minutu, a izjednačio je Dame Ndoj u 45. minutu.

Srpski šampiona imao je igrača manje od 54. minuta kada je isključen Nemanja Milunović, sve do 112. kada je kod domaćina isključen Pep Mas Haume.

U penal seriji prečka Marka Marina i promašaji Milana Jetovića, Dušaana Jovančića i Veljka Simića kod Zvezde, a pogodili su Mirko Ivanić, Radovan Pankov (dva puta), Žander, Miloš Degenek, Marko Gobeljić i Milan Borjan.

Zvezdin golman je junak jer je odbranio tri penala, uključujući i poslednji Jonasu Vindu i tako mu vratio za „panjenku“ u Beogradu.

Zvezda je obezbedila Ligu Evrope, treću uzastapnu jesen u Evropi, a za Ligu šampiona boriće se protiv švajcarskog Jang Bojsa.