Remi Zvezde sa Klužom, Savić doneo prednost, Rumuni izjednačili uz Deakovu asistenciju

9

Crvena zvezda – Kluž 1:1 (0:0)

Vindišgarsten - Gledalaca: 200. Sudija: Roman Simolinski. Strelci: 1:0 Savić u 67, 1:1 Vinisijus u 79. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Stojković, Minunović, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ivanić, Marin, Jevtović, Boaći. Igrali su još: Stanković, Savić, Jovičić, Vulić, Simić, Gavrić, Stanojev, Ben, Konatar, Jirka, Vukanović.

KLUŽ: Arlauskis, Petereu, Burka, boli, Kamora, Kostače, Itu, Bordianu, Kulino, Mailat, Rondon.

Druga provera fudbalera Crvene zvezde na pripremam u Austriji donela je remi (1:1) sa rumunskim šampionom Klužom.

Utakmica je otvorena odličnom prilikom crveno-belih već u četvrtom minutu. Sjajno su kombinovali Ivanić i Jovančić, ali je udarac veziste izblokirao golman Arlauskis. Tri minuta kasnije usledila je pretnja na drugoj strani. Šutirao je Kostake sa 18 metara, ali odličnom intervencijom lopta je završila u rukama golmana Popovića.

Nastavilo se sa odmeravanjem snaga. Trinaesti minut doneo je odličan pokušaj Marina. Zvezdin kapiten jakim udarcem poslao je loptu tik pored desne stative. Ovaj pokušaj bio je bio je sasvim dovoljno da podigne publiku na noge i da se sa tribina začuju Zvezdini navijači.

Još jednom je zapretila Crvena zvezda, ovog puta preko Milunovića u 19. minutu, ali visoki štoper loptu je poslao pored gola. Oprobao je šut i Ivanić, koji je u 24. minutu šutirao sa gotovo identične pozicije kao kada je zatresao mrežu protiv Vindišgarstena na prvoj pripremnoj utakmici, ali je ovog puta lopta stigla do golmana Kluža, odbila se do Marina, koji je pokušao da zatrese mrežu, ali ponovo je bio siguran Arlauskis.

Odlično izdanje Zvezdinog napadača Boaćija, koji se u 32. minutu sjajno oslobodio čuvara na ivici šesnaesterca i uposlio Jovančića. Zvezdin vezista, iako je ostao sam, uputio je nedovoljno jak udarac. Poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu viđeno je u 42. minutu kada je Jovančić imao stopostotnu šansu. Ovog puta kapiten Marin poslao je dugu loptu kroz sredinu u kazneni prostor, gde je Jovančić pravovremeno utrčao, oslobodio se čuvara i još jednom se našao jedan na jedan sa golmanom Kluža. Ostalo je 0:0.

Početak drugog poluvremena obeležile su dve izmene u sastavu Crvene zvezde, Savić i Jirka zamneili su Stojkovića i Rodića. Prva šansa u nastavku igre dogodila se u 50. minutu. Jirka je uputio precizan centaršut ka Gobeljiću, ali Zvezdin univerzalac nije bio dovoljno precizan. Odmah se igra preselila na suprotnu stranu, a golman Popović upisao je još jednu fantastičnu intervenciju. Rondon i Popović bili su jedan na jedan, a iz tog duela golman je izašao je kao pobednik!

Prvi gol na meču viđen je u 67. minutu. Nakon što je sudija Simolinski dosudio prekršaj zbog opasne igre slobodan udarac sa desne strane u srce šesnaesterca poslao je Ben, najbolje se snašao Savić i glavom zatresao mrežu - 1:0.

Usledio je i pokušaj glavom Bena, koga je dugom loptom pronašao Vukanović, ali ovog puta udarac je otišao preko gola. U 77. minutu ponovo je čuvar mreže Zvezde zabeležio odličnu intervenciju. Protivnički igrač uputio je precizan udarac po zemlji, ali je Popović sačuvao gol.

Izjednačujući pogodak, takođe nakon slobodnog udarca, viđen je u 79. minutu. Kao preslikana akcija kod Zvedinog gola, centrirao je sa leve strane Deak, najviši u skoku Vinisijus, ali i sam ispred Zvezdinog golmana, lako je glavom poslao loptu u mrežu - 1:1.

Talentovani vezista Vulić oprobao je udarac sa distance u 82. minutu, ali rezultat je ostao nepromenjen. Nije bilo većih uzbuđenja do kraja, tako da je rezultat ostao nepromenjen, 1:1.

Naredna provera Zvezdu očekuje u utorak, 25. juna, kada će se sastati sa Apolonom.