Почетна / Фудбал / Звезда

Реми Звезде са Клужом, Савић донео предност, Румуни изједначили уз Деакову асистенцију

Црвена звезда – Клуж 1:1 (0:0)

Виндишгарстен - Гледалаца: 200. Судија: Роман Симолински. Стрелци: 1:0 Савић у 67, 1:1 Винисијус у 79. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Гобељић, Стојковић, Минуновић, Родић, Чаушић, Јованчић, Иванић, Марин, Јевтовић, Боаћи. Играли су још: Станковић, Савић, Јовичић, Вулић, Симић, Гаврић, Станојев, Бен, Конатар, Јирка, Вукановић.

КЛУЖ: Арлаускис, Петереу, Бурка, боли, Камора, Костаче, Иту, Бордиану, Кулино, Маилат, Рондон.

Друга провера фудбалера Црвене звезде на припремам у Аустрији донела је реми (1:1) са румунским шампионом Клужом.

Утакмица је отворена одличном приликом црвено-белих већ у четвртом минуту. Сјајно су комбиновали Иванић и Јованчић, али је ударац везисте изблокирао голман Арлаускис. Три минута касније уследила је претња на другој страни. Шутирао је Костаке са 18 метара, али одличном интервенцијом лопта је завршила у рукама голмана Поповића.

Наставило се са одмеравањем снага. Тринаести минут донео је одличан покушај Марина. Звездин капитен јаким ударцем послао је лопту тик поред десне стативе. Овај покушај био је био је сасвим довољно да подигне публику на ноге и да се са трибина зачују Звездини навијачи.

Још једном је запретила Црвена звезда, овог пута преко Милуновића у 19. минуту, али високи штопер лопту је послао поред гола. Опробао је шут и Иванић, који је у 24. минуту шутирао са готово идентичне позиције као када је затресао мрежу против Виндишгарстена на првој припремној утакмици, али је овог пута лопта стигла до голмана Клужа, одбила се до Марина, који је покушао да затресе мрежу, али поново је био сигуран Арлаускис.

Одлично издање Звездиног нападача Боаћија, који се у 32. минуту сјајно ослободио чувара на ивици шеснаестерца и упослио Јованчића. Звездин везиста, иако је остао сам, упутио је недовољно јак ударац. Последње узбуђење у првом полувремену виђено је у 42. минуту када је Јованчић имао стопостотну шансу. Овог пута капитен Марин послао је дугу лопту кроз средину у казнени простор, где је Јованчић правовремено утрчао, ослободио се чувара и још једном се нашао један на један са голманом Клужа. Остало је 0:0.

Почетак другог полувремена обележиле су две измене у саставу Црвене звезде, Савић и Јирка замнеили су Стојковића и Родића. Прва шанса у наставку игре догодила се у 50. минуту. Јирка је упутио прецизан центаршут ка Гобељићу, али Звездин универзалац није био довољно прецизан. Одмах се игра преселила на супротну страну, а голман Поповић уписао је још једну фантастичну интервенцију. Рондон и Поповић били су један на један, а из тог дуела голман је изашао је као победник!

Први гол на мечу виђен је у 67. минуту. Након што је судија Симолински досудио прекршај због опасне игре слободан ударац са десне стране у срце шеснаестерца послао је Бен, најбоље се снашао Савић и главом затресао мрежу - 1:0.

Уследио је и покушај главом Бена, кога је дугом лоптом пронашао Вукановић, али овог пута ударац је отишао преко гола. У 77. минуту поново је чувар мреже Звезде забележио одличну интервенцију. Противнички играч упутио је прецизан ударац по земљи, али је Поповић сачувао гол.

Изједначујући погодак, такође након слободног ударца, виђен је у 79. минуту. Као пресликана акција код Звединог гола, центрирао је са леве стране Деак, највиши у скоку Винисијус, али и сам испред Звездиног голмана, лако је главом послао лопту у мрежу - 1:1.

Талентовани везиста Вулић опробао је ударац са дистанце у 82. минуту, али резултат је остао непромењен. Није било већих узбуђења до краја, тако да је резултат остао непромењен, 1:1.

Наредна провера Звезду очекује у уторак, 25. јуна, када ће се састати са Аполоном.