Ben promašio penal, Zvezda sa igračem manje golom Pavkova do pobede i 29. titule

13

Sudija Čolović isljkučio Gobeljića zbog simuliranja dvadesetak minuta pre kraja

Crvena zvezda – Mladost 1:0 (0:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 7.812. Sudija: Dragan Čolović. Pomoćnici: Dejan Potočan i Goran Beljin. Žuti kartoni: Gobeljić x2, Savić, Marin (Crvena zvezda), L. Jovanović, Bojić, Pejović, Bojović, Leković (Mladost). Crveni karton: Marko Gobeljić (Crvena zvezda) u 68. minutu. Strelac: 1:0 Milan Pavkov u 82. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Babić, Savić, Gobeljić, Jovičić (od 80. Gajić), Jovančić, Marin, Ben, Joveljić (od 61. Pavkov), Vukanović (od 61. Ivanić). Trener: Vladan Milojević.

MLADOST: Rosić, Milošević, Bojić (od 84. Odita), Pejović, Radivojević (od 87. Ristić), Andrić, Leković, P. Jovanović, L. Jovanović (od 80. Pavlović), Bojović, Šatara. Trener: Nenad Milovanović.

Prvi šut izveo je Ben u 6. minutu, možda je i bio sebičan jer je na levoj strani imao saigrača koji je utrčavao, lopta je otišla podalje od desne stative gola Lučanaca.

Gobeljić je u 10. minutu na kapici kaznenog sa dve noge uleteo i pokosio Lazara Jovanovića, sudija je dosudio je faul, i dao mu žuti karton.

U samo dva minuta dve odlične prilike za Lučance. Prvo je u 22. minutu na 18 metara loptu primio Bojović, gurnuo je u kazneni do Bojića koji je po sredini ostao sam na 14 metara pred Borjanom, gađao je, ali je pogodio - u ništa. Lopta se otkotrljala pored leve stative Zvezdinog gola.

Minut kasnije duga lopta u prostor, natrčali su se ka njoj odbrambeni igrači Zvezde i Radivojević, napadač gostiju je prvi stigao do nje, šutirao kada je ušao u kazneni, ali slabo, pa je Borjan bez muke ukrotio.

Radivojević i Bojić su i u 34. minutu iskreirali akciju za gol, ali je posle šuta Bojića sa peterca sjajno odbranio Borjan. Neki sekund kasnije na sedam metara je posle nabačene lopte u kazneni ostao Radivojević, hvatao je volej, ali je loptu pospao nebu pod oblake.

Marin i Jovičić oprobali su udarce iz daljine, ali su lopte prolazile metrima od gola.

Lazar Jovanović i Bojić su u dva minuta dobili žute kartone, zbog prigovora i oštrijeg starta.

U nadoknadi prvog poluvremena oštro je startovao i kapiten Beograđana Savić, pa se i on našao u sudijskoj beležnici u rubrici žuti kartoni.

U nastavku samo što su oba napadača Zvezde zamenjena u 61. minutu, najbolja prilika za crveno-bele. Na ubačenu loptu najbolje je reagovao Rodić, na sedam metara od gola bio najviši u skoku, dobro je šutirao, ali je Rosić sjajno odbranio.

Na drugoj strani sa 22 metra šutirao je Lazar Jovanović, ali je lopta prošla metar od stative.

U 66. minutu posle kornera Šatara je bio u duelu sa Pavkovom na osam metara od gola, sudija Čolović je to okarakterisao kao faul za jedanaesterac. Bilo je mnogo protesta Lučanaca, gurali su sudiju, na kraju je samo Bojović kažnjen žutim kartonom.

Zalet je uzeo Ben, gađao donji levi ugao gola Mladosti, ali mu je Rosić odbranio, lopta je završial iznad prečke u korneru.

A, posle njega još jedna pokušaj udarca Bena, izblokiran je, na loptu je krenuo Gobeljić, bacio se, da izbegne start rivala, sudija je to video kao simuliranje i dao mu drugi žuti karton - crveni.

I sa igračem manje Zvezda je došla do dobre prilike, u 82. minutu sa leve strane centrirao je Jovančić, na četiri metra od gola najviši je u skoku bio Ben, ali je sa te razdaljine prabacio prečku.

Mladost je sa igračem više bila lošija nego kad je odnos na terenu bio 11 na 11.

Zvezda je to iskoristila u 82. minutu, odlična lopta Jovančića iza leđa odbrane Lučanaca ka desnom beku Gajiću, on je krenuo ka gol-aut liniji, uputio povratnu po zemlji, na 11 metara dočekao je i poklopio Pavkov i pogodio po sredini gola praznu mrežu - 1:0.

Lista strelaca Super lige: 24 - Nermin Haskić (Radnički Niš), 18 - Rikardo Gomeš (Partizan), 17 - Mohamed El Fardu Ben (Crvena zvezda), 17 - Ognjen Mudrinski (Čukarički), 14 - Aleksa Vukanović (Crvena zvezda), 13 - Ričmond Jiadom Boaći (Crvena zvezda), Aleksandar Pejović (Mladost).

Semafor 5. kola Super lige (plej-of):

Čukarički – Proleter (NS) 3:0 (Mudrinski 6, 36, Šapić 79)

Radnički (Niš)  Vojvodina 0:0

Partizan – Napredak 2:1 (Pantić 63, Šćekić 90+3- Ilić 20)

Crvena zvezda – Mladost 1:0 (Pavkov 82)

Semafor 5. kola Super lige (plej-aut):

Dinamo (Vr) – Zemun 1:0 (Dimitrov 45)

Bačka – Rad 1:2 (Radinović 70. jedanaesterac - Trifunović 44, Smiljanić 71)

Voždovac – Mačva 1:1 (Arsić 22 - Gigić 43. jedanaesterac)

Spartak – Radnik 3:3 (Denković 4. jedanaesterac, Denić 33, Šormaz 74 - Zlatanović 15, Pavlović 26, Stanisavljević 80)