Почетна / Фудбал / Звезда

Бен промашио пенал, Звезда са играчем мање голом Павкова до победе и 29. титуле

Судија Чоловић исљкучио Гобељића због симулирања двадесетак минута пре краја

Црвена звезда – Младост 1:0 (0:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 7.812. Судија: Драган Чоловић. Помоћници: Дејан Поточан и Горан Бељин. Жути картони: Гобељић x2, Савић, Марин (Црвена звезда), Л. Јовановић, Бојић, Пејовић, Бојовић, Лековић (Младост). Црвени картон: Марко Гобељић (Црвена звезда) у 68. минуту. Стрелац: 1:0 Милан Павков у 82. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Родић, Бабић, Савић, Гобељић, Јовичић (од 80. Гајић), Јованчић, Марин, Бен, Јовељић (од 61. Павков), Вукановић (од 61. Иванић). Тренер: Владан Милојевић.

МЛАДОСТ: Росић, Милошевић, Бојић (од 84. Одита), Пејовић, Радивојевић (од 87. Ристић), Андрић, Лековић, П. Јовановић, Л. Јовановић (од 80. Павловић), Бојовић, Шатара. Тренер: Ненад Миловановић.

Први шут извео је Бен у 6. минуту, можда је и био себичан јер је на левој страни имао саиграча који је утрчавао, лопта је отишла подаље од десне стативе гола Лучанаца.

Гобељић је у 10. минуту на капици казненог са две ноге улетео и покосио Лазара Јовановића, судија је досудио је фаул, и дао му жути картон.

У само два минута две одличне прилике за Лучанце. Прво је у 22. минуту на 18 метара лопту примио Бојовић, гурнуо је у казнени до Бојића који је по средини остао сам на 14 метара пред Борјаном, гађао је, али је погодио - у ништа. Лопта се откотрљала поред леве стативе Звездиног гола.

Минут касније дуга лопта у простор, натрчали су се ка њој одбрамбени играчи Звезде и Радивојевић, нападач гостију је први стигао до ње, шутирао када је ушао у казнени, али слабо, па је Борјан без муке укротио.

Радивојевић и Бојић су и у 34. минуту искреирали акцију за гол, али је после шута Бојића са петерца сјајно одбранио Борјан. Неки секунд касније на седам метара је после набачене лопте у казнени остао Радивојевић, хватао је волеј, али је лопту поспао небу под облаке.

Марин и Јовичић опробали су ударце из даљине, али су лопте пролазиле метрима од гола.

Лазар Јовановић и Бојић су у два минута добили жуте картоне, због приговора и оштријег старта.

У надокнади првог полувремена оштро је стартовао и капитен Београђана Савић, па се и он нашао у судијској бележници у рубрици жути картони.

У наставку само што су оба нападача Звезде замењена у 61. минуту, најбоља прилика за црвено-беле. На убачену лопту најбоље је реаговао Родић, на седам метара од гола био највиши у скоку, добро је шутирао, али је Росић сјајно одбранио.

На другој страни са 22 метра шутирао је Лазар Јовановић, али је лопта прошла метар од стативе.

У 66. минуту после корнера Шатара је био у дуелу са Павковом на осам метара од гола, судија Чоловић је то окарактерисао као фаул за једанаестерац. Било је много протеста Лучанаца, гурали су судију, на крају је само Бојовић кажњен жутим картоном.

Залет је узео Бен, гађао доњи леви угао гола Младости, али му је Росић одбранио, лопта је завршиал изнад пречке у корнеру.

А, после њега још једна покушај ударца Бена, изблокиран је, на лопту је кренуо Гобељић, бацио се, да избегне старт ривала, судија је то видео као симулирање и дао му други жути картон - црвени.

И са играчем мање Звезда је дошла до добре прилике, у 82. минуту са леве стране центрирао је Јованчић, на четири метра од гола највиши је у скоку био Бен, али је са те раздаљине прабацио пречку.

Младост је са играчем више била лошија него кад је однос на терену био 11 на 11.

Звезда је то искористила у 82. минуту, одлична лопта Јованчића иза леђа одбране Лучанаца ка десном беку Гајићу, он је кренуо ка гол-аут линији, упутио повратну по земљи, на 11 метара дочекао је и поклопио Павков и погодио по средини гола празну мрежу - 1:0.

Листа стрелаца Супер лиге: 24 - Нермин Хаскић (Раднички Ниш), 18 - Рикардо Гомеш (Партизан), 17 - Мохамед Ел Фарду Бен (Црвена звезда), 17 - Огњен Мудрински (Чукарички), 14 - Алекса Вукановић (Црвена звезда), 13 - Ричмонд Јиадом Боаћи (Црвена звезда), Александар Пејовић (Младост).

Семафор 5. кола Супер лиге (плеј-оф):

Чукарички – Пролетер (НС) 3:0 (Мудрински 6, 36, Шапић 79)

Раднички (Ниш)  Војводина 0:0

Партизан – Напредак 2:1 (Пантић 63, Шћекић 90+3- Илић 20)

Црвена звезда – Младост 1:0 (Павков 82)

Семафор 5. кола Супер лиге (плеј-аут):

Динамо (Вр) – Земун 1:0 (Димитров 45)

Бачка – Рад 1:2 (Радиновић 70. једанаестерац - Трифуновић 44, Смиљанић 71)

Вождовац – Мачва 1:1 (Арсић 22 - Гигић 43. једанаестерац)

Спартак – Радник 3:3 (Денковић 4. једанаестерац, Денић 33, Шормаз 74 - Златановић 15, Павловић 26, Станисављевић 80)