Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда рутински на Бањици, Јовељић и Бен улепшали Милојевићев јубилеј!

Млади нападач Дејан Јовељић постигао два гола у десетом узастопном тријумфу црвено-белих против Рада

Рад – Црвена звезда 0:3 (0:1)

Стрелац: 0:1 – Јовељић у 20, 0:2 - Јовељић у 53, 0:3 Бен у 86. минуту.

БеоградСтадион: „Краљ Петар Први“. Гледалаца: 2500. Судија: Илија Брдар.

РАД: Марковић, Шипчић, Јовановић, Стевић, Тричковић, Баиновић, Тановић (од 69. Касалица), Илић (од 46. Живковић), Петровић, Трифуновић, Веселиновић (од 81. Буснић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Савић, Милуновић, Стојковић, Јовичић (од 64. Вулић), Јованчић, Иванић ()од 82. Вукановић), Бен, Јовељић, Павков (од 64. Ебисилио).

Црвена звезда је остварила десети узастопни тријумф против Грађевинара и тако наставила сјајан низ против тима са Бањице.

Најзаслужнији за нови тријумф српског шампиона био је млади нападач Дејан Јовељић који је постигао два гола. Стрелац је био и Бен после лепе асистенције Ебисилија.

Подсетимо, ово је била и 100. јубиларна утакмица на којој је Владан Милојевић предводио екипу Звезде са клупе.

Ток меча:

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. минут - Домаћи тим је имао прву велику шансу већ на старту, Грађевинари су запретили озбиљно у 25. секунди, али Гајић је успео да лопту избаци у аут.

20. минут –После карамбола након корнера у казненом простору Грађевинара најбоље се снашао млади нападач Јовељић који је са пет, шест метара погодио мрежу.

23. минут – Павков и Иванић су опробали ударац са дистанце, али голман Рада Марковић није имао много посла.

25. минуту – Нападач домаћих Трифуновић покушао је главом са десетак метара после центаршута Веселиновића, али Борјан је добро реаговао.

43. минуту – После дужег времена прилика за госте. Био је то покушај Бена са 16 метара, али лопта је отишла тик преко гола.

44. минут – Павков је после грешке домаћих дошао у велику шансу, али није искористио поклон. Нападач Звезде је покушао да лобује голмана, погодио је мрежу, али њен спољни део.

45. минут – Нови покушај Бена, овога пута је шутирао са 20-ак метара. Ни овога пута није успео да погоди оквир гола.

ДРУГО  ПОЛУВРЕМЕ:

53. минуту – Мајсторија Јовељића за 2:0! Млади нападач Звезде сјајно је окренуо Јовановића на петерцу и постигао свој други гол на мечу.

86. минут – Прелепа асистенција Ебисилија и рутинска реализација Бена за 3:0.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!

Семафор 27. кола Супер лиге:

Бачка – Динамо (Вр) 5:1 (Бјелош 31, Макарић 35, 45, Лакић 43. аутогол, Пантић 60 - Митровић 90. једанаестерац)

Партизан – Спартак 1:3 (Гомеш 8. једанаестерац - Денковић 18, Ђенић 50, Обрадовић 90+4)

Земун – Раднички (Ниш) 0:1 (Панков 83)

Радник – Напредак 1:0 (Миловановић 56)

Мачва – Пролетер (НС) 2:1 (Ђоковић 45, 57 - Човић 13)

Рад – Црвена звезда 0:3  (Јовељић 20, 53, Бен 86)

Младост – Вождовац 3:1 (Бојовић 40, Радивојевић 45, Пејовић 59. пенал – Луковић 32)

Војводина – Чукарички 0:0