Zvezda rutinski odradila posao protiv Rada uz dva gola Boaćija i jedan Gobeljića

11

Crveno-beli zadržali sedam bodova prednosti ispred drugoplasiranog niškog Radničkog

Crvena zvezda – Rad 3:1 (2:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 7.212. Sudija: Momčilo Marković. Pomoćnici: Goran Stanojević i Bojan Banović. Žuti kartoni: Krstičić (Crvena zvezda). Strelci: 1:0 Ričmond Boaći u 39, 2:0 Marko Gobeljić u 45, 3:0 Ričmond Boaći u 57, 3:1 Nenad Marinković u 78. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 36. Sumaila), Degenek, Babić, Gobeljić, Jovičić (od 74. Čaušić), Krstičić, Ebisilio, Srnić (od 62. Kafu), Simić, Boaći. Trener: Vladan Milojević.

RAD: Marković, Mladenović (od 78. Ilić), Tričković, Petrović, Šipčić, Vico, Živković (od 64. Trifunović), Bainović (od 69. Busnić), Mihajlović, Perendija, Marinković. Trener: Zoran Milinković.

2` - Samo što je krenuo meč Krstičić je startovao otvorenim đonom na Vica, sudija nije časio ni časa, izvukao je žuti karton iz džepa.

10` - Kapiten Stojković je sa desnog boka ubacio loptu pred gol, na drugoj stativi našao usamljenog Boaćija, on je na metar od gola tražio paralelnom loptom Simića, ali je uklizao Šipčić i spasio siguran gol.

17` - Šut Simića iz daljine u malu mrežu odbranio je Marković.

24` - Šut Mladenovića lako je ukrotio je Borjan.

30` - Stojković je skočio na loptu preko Petrovića i nezgodno pao.

36` - Kapiten Stojković se teže povredio, nije mogao da nastavi meč, zamenio ga je Sumaila. Traku je preuzeo Srnić.

37` - Novi kapiten Srnić je promašio loptu u izglednoj prilici.

39` - Sa desne strane centrirao je Ebisilio, a Boaći sa sedam metara glavom "ubio pauka" u gornjem levom ćošku gola Rada - 1:0.

42` - Simić je prošao po levoj strani, šutirao, golman Rada Marković je dokačio loptu i osujetio Boaćija, koji je uklizao, da ponovo pogodi.

45` - Sa desne strane centrirao je štoper Degenek, lopta je padala na četiri metra od gola, na drugu stativu, natrčao je Gobeljić i zakucao je u mrežu - 2:0.

48` - Novi gol Boaćija, ali je poništen zbog ofsajda.

54` - Centaršut Gobeljića išao je u gol, rašlje, ali je Marković u poslednji čas izbacio loptu u korner. Posle njega izbačena lopta i šut Gobeljića sa 30 metara, siguran je bio Marković.

57` - Srnić je na levoj strani našao Boaćija, on je krenuo ka golu, bio brži od rivala, a kada je došao iskosa na desetak metara od gola rivala poslao je loptu po zemlji pored golmana Građevinara - 3:0.

62` - Srnića je zamenio Kafu, kapitenska traka prešla na ruku Krstičića.

72` - Korner za Rad, lopta ubačena na prvu stativu, Perendija je glavom prebacio na drugu, tamo je na tri metra od gola bio Mihajlović, bacio se šutirao, ali mu je lopta malo prešla preko noge i umesto u golu završila pored stative.

78` - Lopta Mihajlovića u prostor za Marinkovića, koji je obišao Borjana i poslao loptu u prazan gol - 3:1.

83` - Lopta iz slobodnog udarca ubačena na drugu stativu, gde je utrčao Degenek, podmetnuo nogu, ali nije pogodio mrežu iz izgledne pozicije.

89` - Probao je Čaušić iz okreta sa ivice kaznenog, ali je Marković odabranio.

90` - Na asistenciji Ebisilija Babić je iz kaznenog gađao glavom, ali je Marković paradom loptu ispod prečke izvukao u korner.