Аџић пакује кофере
Управни одбор Црвене звезде у наредна два дана одлучује о судбини младог везисте

Велика прашина подигла се око статуса младог везисте Луке Аџића у Црвеној звезди. Предводник новог таласа талентованих играча из омладинске школе има уговор са клубом до првог јануара 2019. године, а договор о продужетку сарадње још није постигнут.
По свему судећи, неће ни бити. Аџићеви заступници и челници Звезде не могу да се усагласе око одређених детаља новог уговора – наводно, спорна је клаузула која би 20-годишњем играчу гарантовала позицију у стартној постави у следећој сезони.
У Звезди нису спремни на такав уступак, па је одлазак изгледан. Позната је и будућа дестинација Аџића. У питању је Андерлехт. Данас или сутра заседаће Управни одбор клуба из Љутице Богдана, на којем ће највероватније бити прихваћена понуда белгијског великана у износу од око милион евра.
То, свакако, није сума која у потпуности задовољава апетите новог шампиона Србије. Аџић је апострофиран као неко ко би у будућности донео клубу знатно више новца, али, ако се зна да му за нешто више од шест месеци истиче уговор, јасно је да у Звезди немају много избора.
Млади репрезентативац Србије је ове сезоне одиграо 29 утакмица за црвено-беле и постигао седам голова. Ефектним потезима и добрим играма у финишу првенства наговестио је велики потенцијал, међутим, његов даљи развој ће највероватније протећи далеко од стадиона „Рајко Митић”.