Почетна / Фудбал / Звезда

Голом Џагоева ЦСКА избацио Звезду, Пешић промашио зицер у финишу и меч завршио у сузама (ВИДЕО)

Београдски црвено-бели у Москви одиграли реванш меч 1/16 финала Лиге Европе са ЦСКА, и након 16 мечева ове године заврши су европску причу
ЦСКА – Црвена звезда 1:0 (1:0)
Москва - Стадион: ВЕБ арена. Гледалаца: 18.753. Судија: Мануел де Соуса (Португалија). Помоћници: Рикардо Сантос и Нуно Переира (Португалија). Жути картони: Вернблум, В. Березуцки, Кучајев (ЦСКА), Ле Талек, Стојковић (Црвена звезда). Стрелац: 1:0 Алан Џагоев у 45+1. минут.
ЦСКА: Акинфејев, Игнашевич, В. Березуцки, Васин (од 26. Набабкин), Фернандес, Џагоев, Натхо, Вернблум, Кучајев, Витињо (од 77. Миланов), Муса. Тренер: Виктор Гончаренко.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Доналд (од 78. Срнић), Јовичић (од 88. Рачић), Бен, Крстичић, Радоњић (од 88. Аџић), Пешић. Тренер: Владан Милојевић.

После 16 мечева ове сезоне у Европи црвено-бели су завршили европску причу. Голом Алана Џагоева ЦСКА је у 1/16 финала Лиге Европе избацио Црвену звезду (1:0), јер је у Београду било 0:0.

Тренер београдских црвено-белих Владан Милојевић је на терен послао очекивани састав са Беном, Радоњићем и Пешићем у нападу.

Први опаснији напад извео је ЦСКА, у 9. минуту Муса је пробио по левој страни, дошао скоро до гол-аут линије, а онда је заврнуо лопту на петерац ка Вернблуму, али је то предосетио Борјан и излетео на лопту, укротивши је из другог покушаја.

Звезда се бранила у старту, Московљани су били без озбиљнијих шанси, а мало више узбуђења било је када би Звездини играчи погрешили и дали прилику ривалима да припрете.

Тек у 20. минуту припретили су Београђани, прошао је по левој страни Радоњић, пробао да заврне на петерац, али није успела да прође лопта до Крстичића, неколико секунди касније Крстичић је ипак шутирао, али је изблокиран.

У 25. минуту одлична прилика за Звезду, Радоњић је прешао тројицу ривала у реконтри, дао лопту у простор Јовичићу, у средини је сам био Бен, само је требало да добије лопту, али је везњак Звезде то лоше урадио и одлична шанса је пропала.

Десет минута касније Борјан је у свом петерцу ишао на лопту, сударио се са Мусом, судија је остао нем, лопта је неколико секунди остала у петерцу, на крају је дошла до Кучајева, који је са десетак метара гађао, и на срећу Звезде промашио гол.

Минут 40. и сјајна прилика за Звезду, Бен је отао лопту, шанса три на два, новјлија у тиму Звезде је убацио лопту са стране у срце казненог ка Пешићу, он је био пребрз, али иза њега је био Радоњић, но десило се најгоре, Пешић је само пипнуо лопту, тиме преварио и Радоњића и прилика је отишла у неповрат.

Сви пропусти Звезде у нападу кажњени су у надокнади првог полувремена. Десетак играча се сјатило на половини терена уз десну аут линију, у тој гужви је Фернандез играи и руком, шт судија није санкционисао, Московљани су исчепркали лопту, проследили је на леву страну ка усамљеном Кучајеву, он је без пратње улетео у Звездин казнени, на крају центрирао паралелно са петерцем, лопта је прошла кроз ноге Стојковићу где је на петерцу дочекао Џагоев и чак уз малу, али недовољну блокаду Родића, сместио у Борјанову мрежу - 1:0.

Почетком наставка Ле Талек је направио фаул на средини терена, а потом се бунио и чини се више због тога је добио жути картон.

Убрзо је истом мером кажњен и Вернблум, иако је прво однео лопту, а потом Радоњића.

Први озбиљнији покушај имао је у наставку ЦСКА, Витињо је пробао са двадесетак метара у 56. минуту, али је Борјан био сигуран, као и који секунд потом када је истрчао и избио лопту на 18 метара испред нападача ЦСКА.

Два минута касније пробао је поново Витињо, сада са 14 метара из налета, али је лопта отишшла два метра изнад пречке.

У 63. минуту Џагоев је могао да дуплира предност, главом је шутирао после центаршута са леве стране, али је Борјан рефлексно одбранио руком, пробао је и Вернблум петом са два метра, али је у гужви ипак Борјан некако шчепа лопту.

Доналд је напамет вратио лопту у 70. минуту ка свом казненом, дао је у ноге Муси, на срећу његов шут укротио је Борјан.

У 78. минуту са 25 метара пробао је Радоњић, али је сигуран био Акинфејев. У истом минуту Доналда је заменио Срнић.

Улазак Срнића донео је зицер за Звезду у 81. минуту. Са десне стране центрирао је Срнић, лопта му је прешла преко ноге, кренула ка петерцу, сви су остали затечени, на њу је кренуо само Пешић и на четири метра од гола је - промашио.

У 88. Аџић и Радоњић су ушли на терен, све адуте тренер Милојевић дао је на напад.

У 90. минуту Бен је са 12 метара искоса неометан шутирао, али није погодио гол поред спорог Березуцког.

До краја су Московљани "крали" време и успели да прођу у осмину финала.

Александар Пешић меч је завршио у сузама, није му било лако промашио је зицер за пролаз у осмину финала.