Почетна / Фудбал / Звезда

Реми Звезде и ЦСКА на „пролећној” премијери, Акинфејев зауставио црвено-беле (ВИДЕО)

Гости из Москве су имали иницијативу, црвено-бели су играли паметно, имали су и боље шансе, млади Радоњић био је трагичар због промашаја у 35. минуту, а голман ЦСКА херој. Све то је било пропраћено сјајном атмосфером коју су направили навијачи оба тима, посебно домаћег, али и снегом и кишом на европској пролећној премијери

Црвена звезда – ЦСКА Москва 0:0 (0:0)

Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 35,642. Судија: Павел Рацковски (Пољска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Јовичић, Доналд, Бен, Крстичић, Радоњић (од 78, Срнић), Пешић (од 85. Рачић).

ЦСКА: Акинфејев, Вернблум, В. Березуцки, Васин, Фернандес, Џагоев, Натко, Головин, Кучајев, Муса, Витињо (од 85. Чалов).

Фудбалери Црвене звезде и московског ЦСКА одиграли су нерешено 0:0 у Београду у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе.

Пред 35.642 гледалаца на стадиону Рајко Митић виђена је изједначена и велика борба, ЦСКА је имао више лопту у поседу, претио преко Витиња и Ахмеда Мусе, али су црвено-бели имали две најбоље прилике које је одбранио голман Игор Акинфејев.

Капитен „армејаца” маестрално је скинуо два зицера, прво Немањи Радоњићу у 35, а онда и Демијену Ле Талека у 49. минуту и спасао пораза ЦСКА.

Тим Владана Милојевића на првом мечу у „европском пролећу” после 27 година у Београду, храбро се супротставио искуснијој и скупљој екипи, добар део утакмице био и бољи, али је на крају морао да се задовољи ремијем без голова који им оставља реалне шансе за пролаз.

Одлука ће пасти следеће среде када је на програму реванш у Москви.

Звездина европска прича почела је у јулу против Флоријане са Малте, а потом су редом елиминисани казахстански Иртиш, чешка Спарта из Прага и руски Краснодар.

У групној фази, у конкуренцији Арсенала, БАТЕ Борисова и Келна, црвено-бели су завршили други у групи и заслужено прошли даље.

ТОК МЕЧА:

Прво полувреме

10. минуту - После почетног опипавања пулса прву прилику на мечу имали су гости. Витињо је опробао ударац са 12, 13 метара, али Борјан је био на месту.

13. минут – Прва добра акција црвено-белих, Пешић је упослио Радоњића који је шутирао, али му је Акинфејев одбранио. Помоћни судија је оправдано сигнализирао офсајд позицију.

14. минут – Гости из Москве нису искористили кикс Звездиног голмана и беспотребно истрчавање Борјана.

15. минут – Црвено-бели су изборили први корнер, Радоњић је лоше извео и гостујући играчи лако су отклонили опасност.

17. минут – Први корнер за госте. Без већих мука Борјан је зауставио покушај гостију.

19. минутБен се стуштио ка голу гостију, оборио га је Березуцки на неких 18, 19 метара и добио жути картон. Управо је новајлија из Олимпијакоса покушао да савлада Акинфејева из одличне позиције, али на његову несрећу лопта је отишла тик изнад пречке.

21. минут – Сјајна прилика за госте и пуно среће за домаћи тим. Џагоев је побегао одбрани Звезде, покушао је да асистира ка Муси, али црвено-бели дефанзивци су некако успели да пошаљу лопту у корнер

22. минут – Солидну полуконтру српског вицешампиона лошим шутем са 20-ак метара завршио је млади Радоњић.

26. минуту – Ново узбуђење пред голом ЦСКА, после центаршута Радоњића добро је реаговао голман Армејаца.

27. минуту – Добра прилика за госте, шутирао је Головин, али је Ле Талек успео да изблокира тај покушај.

32. минут – Добра акција Црвене звезде, Бен је био у прилици, али поново је досуђен офсајд.

35. минутРадоњић је пропустио најбољу прилику у досадашњем току меча. Искористило је брзо крило Звезде велики кикс одбране гостију, побегао је чуварима, имао један на један са голманом ЦСКА, шутирао је јако искоса са десне стране, али не и прецизно и Акинфејев је одбранио своју мрежу.

43. минутМуса је опробао ударац са 20-ак метара, али лопта је отишла преко гола и Борјан није морао да интервенише.

45. минутКучајев је покушао да центрира са десне стране, лопта му је прешла преко ноге, мало је фалило да голман Звезде буде савладан, али срећом по домаће мрежа се затресла са спољне стране.

Друго полувреме

49. минут – Нова сјајна шанса за Звезду, тукао је одлично Ле Талек, али поново је Акинфејев био сигуран.

51. минут – После одличног ударца Головина Борјан је феноменално реаговао и отклонио опасност.

59. минут – Несмотрен старт Бена и фаул на ивици казненог простора гости нису успели да преточе у озбиљнију опасност.

60. минут – Добра прилика за домаћи тим, могли су Бен и Родић да дају гол, али су засметали један другоме и лопта је после ударца новајлије из Грчке отишла поред гола.

62. минутБорјан је поново изашао на крај са ударцем Головина са дистанце.

67. минут – Домаћи тим имао је пуно среће. Муса, Витињо и Џакоев су кренули три на један на Ле Талека, али је повратник у ЦСКА очајно додао ка свом саиграчу и тако упропастио добру контру.

72. минут – Из велике удаљености покушао је Џагоев, али није било проблема за Борјана.

76. минут – Нова феноменална прилика за домаћи тим, Бен је одлично шутирао, Крстичић је покушао главом, али није успео да погоди гол.

79. минут – Још један добар центаршут, овога пута Стојковића, Пешић је побегао Вернблуму, шутирао је главом, али ни он није успео да савлада Акинфејева.

84. минутМуса је поново окушао свој ударац, али ни овога пута није било потребе да интервенише Борјан. До краја дуела није било већих узбуђења.