Реми Звезде и ЦСКА на „пролећној” премијери, Акинфејев зауставио црвено-беле (ВИДЕО)

63

Гости из Москве су имали иницијативу, црвено-бели су играли паметно, имали су и боље шансе, млади Радоњић био је трагичар због промашаја у 35. минуту, а голман ЦСКА херој. Све то је било пропраћено сјајном атмосфером коју су направили навијачи оба тима, посебно домаћег, али и снегом и кишом на европској пролећној премијери

Црвена звезда – ЦСКА Москва 0:0 (0:0)

Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 35,642. Судија: Павел Рацковски (Пољска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Јовичић, Доналд, Бен, Крстичић, Радоњић (од 78, Срнић), Пешић (од 85. Рачић).

ЦСКА: Акинфејев, Вернблум, В. Березуцки, Васин, Фернандес, Џагоев, Натко, Головин, Кучајев, Муса, Витињо (од 85. Чалов).

Фудбалери Црвене звезде и московског ЦСКА одиграли су нерешено 0:0 у Београду у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе.

Пред 35.642 гледалаца на стадиону Рајко Митић виђена је изједначена и велика борба, ЦСКА је имао више лопту у поседу, претио преко Витиња и Ахмеда Мусе, али су црвено-бели имали две најбоље прилике које је одбранио голман Игор Акинфејев.

Капитен „армејаца” маестрално је скинуо два зицера, прво Немањи Радоњићу у 35, а онда и Демијену Ле Талека у 49. минуту и спасао пораза ЦСКА.

Тим Владана Милојевића на првом мечу у „европском пролећу” после 27 година у Београду, храбро се супротставио искуснијој и скупљој екипи, добар део утакмице био и бољи, али је на крају морао да се задовољи ремијем без голова који им оставља реалне шансе за пролаз.

Одлука ће пасти следеће среде када је на програму реванш у Москви.

Звездина европска прича почела је у јулу против Флоријане са Малте, а потом су редом елиминисани казахстански Иртиш, чешка Спарта из Прага и руски Краснодар.

У групној фази, у конкуренцији Арсенала, БАТЕ Борисова и Келна, црвено-бели су завршили други у групи и заслужено прошли даље.

ТОК МЕЧА:

Прво полувреме

10. минуту - После почетног опипавања пулса прву прилику на мечу имали су гости. Витињо је опробао ударац са 12, 13 метара, али Борјан је био на месту.

13. минут – Прва добра акција црвено-белих, Пешић је упослио Радоњића који је шутирао, али му је Акинфејев одбранио. Помоћни судија је оправдано сигнализирао офсајд позицију.

14. минут – Гости из Москве нису искористили кикс Звездиног голмана и беспотребно истрчавање Борјана.

15. минут – Црвено-бели су изборили први корнер, Радоњић је лоше извео и гостујући играчи лако су отклонили опасност.

17. минут – Први корнер за госте. Без већих мука Борјан је зауставио покушај гостију.

19. минутБен се стуштио ка голу гостију, оборио га је Березуцки на неких 18, 19 метара и добио жути картон. Управо је новајлија из Олимпијакоса покушао да савлада Акинфејева из одличне позиције, али на његову несрећу лопта је отишла тик изнад пречке.

21. минут – Сјајна прилика за госте и пуно среће за домаћи тим. Џагоев је побегао одбрани Звезде, покушао је да асистира ка Муси, али црвено-бели дефанзивци су некако успели да пошаљу лопту у корнер

22. минут – Солидну полуконтру српског вицешампиона лошим шутем са 20-ак метара завршио је млади Радоњић.

26. минуту – Ново узбуђење пред голом ЦСКА, после центаршута Радоњића добро је реаговао голман Армејаца.

27. минуту – Добра прилика за госте, шутирао је Головин, али је Ле Талек успео да изблокира тај покушај.

32. минут – Добра акција Црвене звезде, Бен је био у прилици, али поново је досуђен офсајд.

35. минутРадоњић је пропустио најбољу прилику у досадашњем току меча. Искористило је брзо крило Звезде велики кикс одбране гостију, побегао је чуварима, имао један на један са голманом ЦСКА, шутирао је јако искоса са десне стране, али не и прецизно и Акинфејев је одбранио своју мрежу.

43. минутМуса је опробао ударац са 20-ак метара, али лопта је отишла преко гола и Борјан није морао да интервенише.

45. минутКучајев је покушао да центрира са десне стране, лопта му је прешла преко ноге, мало је фалило да голман Звезде буде савладан, али срећом по домаће мрежа се затресла са спољне стране.

Друго полувреме

49. минут – Нова сјајна шанса за Звезду, тукао је одлично Ле Талек, али поново је Акинфејев био сигуран.

51. минут – После одличног ударца Головина Борјан је феноменално реаговао и отклонио опасност.

59. минут – Несмотрен старт Бена и фаул на ивици казненог простора гости нису успели да преточе у озбиљнију опасност.

60. минут – Добра прилика за домаћи тим, могли су Бен и Родић да дају гол, али су засметали један другоме и лопта је после ударца новајлије из Грчке отишла поред гола.

62. минутБорјан је поново изашао на крај са ударцем Головина са дистанце.

67. минут – Домаћи тим имао је пуно среће. Муса, Витињо и Џакоев су кренули три на један на Ле Талека, али је повратник у ЦСКА очајно додао ка свом саиграчу и тако упропастио добру контру.

72. минут – Из велике удаљености покушао је Џагоев, али није било проблема за Борјана.

76. минут – Нова феноменална прилика за домаћи тим, Бен је одлично шутирао, Крстичић је покушао главом, али није успео да погоди гол.

79. минут – Још један добар центаршут, овога пута Стојковића, Пешић је побегао Вернблуму, шутирао је главом, али ни он није успео да савлада Акинфејева.

84. минутМуса је поново окушао свој ударац, али ни овога пута није било потребе да интервенише Борјан. До краја дуела није било већих узбуђења.

Kоментари (63)

dada

opet ove baklje

Mile

Oni imali vise loptu u nogama a mi vise sansi. Krivokapic ocajno komentarisao utakmicu.

Trance

Sad ce biti nikad slabiji CSKA.

Ccc

Ne nego je nekad bolji bunker sramni a vi se ponosite.Cemu se nadas

Glas naroda

Samo placi, a posle utakmice na stadionu JNA jos vise ces da places.

Branko

Idi gledaj vaterpolo kad nemas pojma o fudbalu.

SrbaSever

Pa realno mi smo ih precenili, to kazu i voditelji na stranoj tv sto sam gledao. Kada smo krenuli malo u napad vide ljudi i kazu to je bolje da ovako igraju ali se previse plase poraza u prvoj. Nije ovaj CSKA nista posebno, Krasnodar nas je mnogo vise nadigrao u prvoj, ovi deluju nepovezano i sporo, steta sto to nismo iskoristili na svom stadionu.

Zoran CZZG

Odlično su to odradili...mislim da je to bila želja,a i taktika Milojevića...izvući dobar rezultat kod nas,a tamo ih hrabrije napasti...siguran sam da prolazimo dalje...Milojević zna šta radi...NAPRED ZVEZDO...

cinjenice

Hahah

Bravo

a za šta ? Šta si video za bravo. Nikada neću shvatiti vas koji ste sa tako malo zadovoljni.

shgtm

Da li ce se naci neko pametan I dati Radonjicu licnog / specijalnog trenera, da mu nabije snagu I izdrzljivost? Njemu, evidentno, nestane snage za zavrsnicu I sve sto je do tog trenutka uradio, pada u vodu.

JA

Nemoj tako, decko jos nije dao gola ove sezone, ima vremena, dace sigurno jedan do karaj, makar slucajno. I on bi da ide na SP sa dve leve noge!

Dva

Borisovu i krasnodaru

@shgtm

Ima on neke gorile koji ga teraju da trenira 4 puta dnevno, al ne može rezultat da se vidi za 3 meseca, videćeš ti njega u Septembru, ako ostane, ima da nosi sve pred sobom.

Atletska staza

Za Radonjića.Fubal promašen sport.

Kapetan

Nego vi da dodjete u cetvrtak na jna da i vidite nesto fudbala a ne ovu sramotu igrati bunker na svom stadionu a onaj rudonja ga ne bi dao pa sve da je gol duplo veci.malo je za njega 6 milki treba da trazite 60 ,mozda ga venger uzme

Deki

Da skupite makar 10000 navijaca bedo jedna kakav fudbal ima da primite dva tri gola i to je to.

@Deki

Sve što vredi u malim je količinama.

Djole

Kapetane, video sam utakmicu Partizan-Skenderbeg. Nikad nista jadnije nisam gledao. Ostale da ne pominjem.

007

ne znaš ko je gori ili ovi što su se branili ili ovi što su jalovo napadali al nešto drugo je zagonetka do juče je bilo još 5000 karata u prodaji a umesto 50000 samo 35000 ko to kaže ko to laže..a ovima što nisu došli poruka pa sredina februara 0 stepeni syusnežica svašta kako to da nije 20 stepemi .pa moja generacija je70tih iz svih klubova išla od minus 15 do plus 35 puni stadioni i da primetim navijači VOJVODINE posle poraza pre par godina od Trenčina4 0 i Viktorije 3 0 u revanšu napune stadion a ovi berzanovi hvalisavci koji se prse kako imaju 10 miliona navijača ne mogu da napune stadion u najvažnijrm meču za njihov klub u zadnjih 26 g.

Louis Vitton

Steta sto CSKA nije dao gol, em sto sam navijao za njih em sto sam igrao dvojku. Nadam se da ce u revansu dati bar 1 gol i proci dalje. Davaj, davaj CSKA!!!

Baltazar

Nema veze, bice bolje u Moski. Samo napred CSKA!! Samo jedan klub samo jedan grad, samo CSKA samo Moskva!!

Brazilac 11

Tresla se gora...

Вук-026

Биће то добро у реваншу. Ако узмемо у обзир да ће Боаће да се опорави, те ако узмемо у обзир да ЦСКА игра боље на страни него кући, може Звезда да прође у реваншу, неком тесном победом или нерешеним резултатом уз постигнуте голове (типа - 1:1)

Bane

Neznam odakle kruže te priče da CSKA igra loše kući. Ako gledamo Evropu ljudi od početka takmičenja imaju svega dva poraza. I to jedan od Bazela koji je eto prošao u Knock Out fazu i Mančester Uniteda. Sve ostale su dobili bez primnjenog gola. Šta je tu loše. To što ima 5 kikseva u prvenstvu. Jer to neki statistički parametar čime se vodi ta logika. Evropa je jedno prvenstvo je drugo. Ako ćemo realno tim jednim poraz kući ih je koštao plsamana u ligi šampiona. Drugo Ruska liga je znatno kvalitetnija od naše. I Zvezda bi se mučila u istoj. Tako taj faktor kako CSKA igra loše kući slobodno zaboravite jer je to neznači ništa. A niko se ne bav statiskom i da Zvezda u 7 utakmica u Evropi dala 3 gola. 0:0 se nosi u gostima. To nije rezultat koji obećava. Jer ako CSKA da prva gol Zvezda je u ogromnom problemu. Olako vi shvate neke činjenice a to da CSKA za razliku od Zvezda zna da igra ove utakmice.

Marko Petrović

Ništa konkretno u igri Zvezde! Veoma loša igra na sredini terena sa sporim, i u pasovima veoma nepreciznim, Donaldom! Tranzicija u igri kao da nije postojala! Gde su bili munjeviti udari sa krila?! Pešić je ostao potpuno odsečen! Odbrana je bila dobra, ali to je malo za revanš! Sada se vidi da je prelazni rok katastrofalno odrađen! Ben se nije dokazao, igrao je veoma loše odnosno neprimetno, a doveden je kao veliko pjačanje!

FkpCascais

Evo ga covek kome je jedini cilj u zivotu da pljuje strace... ALo druze, ajde sto ne priznas da ste bez Kange i Donalda sa domacim zamenama jedna NULA!

Istina

Prodali 50.000 karata a na stadionu 35 hiljada pa rodjaci prosao je prelazni rok ne morate vise da lazete

Nula

Sta je na sklanjanja nema ni gola, a da ne pricamo o pobedi. Igrate bunker u evropi, pa za drugo niste ni sposobni.

Raky

Svoj najveci uspeh su postigli bunkerom, pa sto ne bi probali jos jednom!? Nije lepo, ali je i to deo fudbala.

Red Star Forever

@NUla Idi bre gledaj neku seriju ili crtace neke jer o fudbalu nemas pojma.Bravo Zvezdo, da je bilo samo malo srece i koncentracije mogli smo da ih pobedimo.Rusi nisu neki bauk i mislim da u Moskvi imamo realno sanse imajuci u vidu da se vraca i Boaci.Velika steta jer smo prodali Kangu, vidi se da Krsticic jednostavno ne moze da igra nista osim zadnjeg veznog...

Zvezdaš

Nismo odigrali na dosadašnjem nivou,ali i ovo je koliko toliko prihvatljiv rezultat.U Moskvi će biti pakao ali i dalje moramo igrati najbolje što možemo i pokušati pobediti ili odigrati 1:1,2:2,što je teško izvodljivo ali ne i nemoguće.Radonjić nije smeo promašiti onakvu šansu jer je tu već bio viđen gol.Ipak prva je utakmica i treba imati razumevanja i nade za prolazak dalje jer ako odigramo i 1:1 prolazimo.Sada se okrenuti na Javor i početak Super lige gde nam osvajanje titule mora biti prioritet.

Darko

U moje vreme kad je zvezda u martu osamdeset i neke na minus 15 docekala slavni real bilo je preko 90.000 hiljada gledalaca i 3:0 u 15. minutu. Koliko sam srecan sto sam u to vreme uzivao u fudbalu. Danas je bila antipropaganda fudbala i ne zna se ko je bio gori. Da li mi ili rusi? Nista bolji nisu bili ni navijaci koji su podbacili i sa posetom i sa navijanjem.

Vasa

Bilo je to marta osamdeset sedme. Na kraju 4:2 za Zvezdu.

da te pitam

kad je ono partizan dao Realu 4 komada?

da ti kazem

Nije dao 4, ali je dobio sa 3:0.

molim te ali stvarno!

Napisi mi kad je to bilo i u kojem takmicenju?

Mnogo dobar grobar

ružna utakmica! Prelaz iz ništa u ništa! Prolazimo sigurno!

ljubo

osvrt na utakmicu ,dobar rezultat ocekivano, cska delovao kao da ide na nulu ,da se trose po losem terenu ,zvezdini igraci rasplozen samoben i srnic ostali nedoreceni izgledalo je kao da i oni idu na nulu sanse koje su bile uglavnom iz velikih gresak odbrane protivnika nego nekih akcija, pre odluke o poseti gledalaca iz zvezde argument bio prodali smo vec 30000 karata i umesto da po saznanju da ce moci biti navijaci dodje samo 35600 neko ovde laze a momenat kad se pocelo lagati se nezna dalje objavi se da ima jos 5000 karata i to po sektorima a karte u proseku 20e znaci 15000 ljudi je kartu kupilo ali nije doslo i bacilo 20 e jos jedna laz.

Cacanin

Mi Srbi smo neverovatni.. Citam ovde komentare te igrali bunker, te trebao je ovako da sutne itd.. Pa ljudi ja sam ponosan na oba vecita rivala jer su oba nasa tima kao prvo usla u grupu LE , a zatim je i prosli i ostali u Evropi..Pa sta ocekujete da je osvoje, pa Zvezda nije usla u grupu 10 god. I strasno je da neko iz Srbije kaze pregazice vas Rusi ili Cesi, citao sam i takve komentare i iskreno mene je sramota..Sta god da oba kluba urade u ove dve utakmice , a svakako se nadam kao navijac Srpskih klubova da ce proci, bice samo plus za ovoj nas napaceni fudbal, ako Ne hvala im i za ovo, ja sam ponosan na njih. U nasem prvenstvu neka bolji osvoji titulu . Veliki pozdrav iz Cacka

Pokojnik

Konacno da procitam normalan komentar! Apsolutno se slazem Cacanine! :)

FkpCascais

Bravo za komentar!!! Konacno jedan pravi patriota da postoji!!! Neka si im rekao svima!

Kg

Ne verujem ima jos normalnih ljudi.. po komentarima 3-5% :/

Mile

Svaka ti cast pa i ovo je dosta za nas fudbal

Dalton

Meni mnoge stvari nisu jasne,igramo protiv ekipa sa tolikim budzetima sa toliko iskunim igracima,uigrane ekipe,a mi ni milion ipo ne mozemo da odvojimo za igraca,pa sta vise ocekivati,komsije imaju malo vise srece od nas jer su ove sezone igrali u Evropi sa dve ozbiljne ekipe Olimpijakos i Dinamo Kiev pa su bili izresetani,upravo i je Ben smirio ali taj isti Ben u Olimpijakosu je imao kompletnu ekipu iza sebe.Ovo je cudo sta mi radimo svaka cast

@Dalton.

Aoo je tebi ozbiljno (onako u navodnicama) ono sta je odigrao Partizan u kfalifikacijama za LS sa olimpijakosom I sa Dinamom Borba za prvo mesto u grupi, onda je Arsenal macji kasalj. On je bio siguran za Prvo mesto pa je sa vama igrao ozbiljno u Trecem sastavu. Partizan je prosao grupu u kojoj su bili sampioni Srbije, Albanije I Ukraine. I u tom trenutku lider Svajcarke. A vi ste bimi u grupi ekipe englesje, arsenala koji je igrai sa Trecim timom, jelom koji je na dnu bundes lige I protiv vatea, koji nije ono sto je bio pre godinu dana. E sada kako izgleda prolaz Partizana ( sa ekipama u grupi ) koji su vodeci u svojim prvenstvama ili ona vasa gde osim batea koji na vrhu, ostali mogu da se (pogotovo keln) ds su bili ucesnici u evro kupova.

hulk

Mnogo si isfrustriran zbog Zvezde. Jednostavno ne mozes da verujes da cemo ponovo proci. Da smo igrali nula nula. Da je sve otvoreno. A CSKA sa druge strane koji je sigurno nikada slabiji?

psihijatar

moram da se nasmijem na komplekse navijača Partizana. Mi smo prošli klubove koji vrijede i više od 100 mil eura, i onda grobari ovdje komentarišu ovakva igra, ovoliko gledaoca i slično, dok Partizan uopšte nije igrao ove sezone sa timovima vrijednim više od 100 mil eura. Dva puta ste igrali sa timovima vrijednim oko 60 mil eura i oba puta ste isprašeni.Pokrite se ušima i šutite, vi bi od ovakvog CSKA primili 3 komada kući. Sva tri tima u vašoj grupi zajedno nisu vredna 100 mil eura, odnosno nemaju vrednost jednog Kelna. Zato svoje komplekse lečite negde drugde, pustite nas na miru. Ja sam sinoć uživao, imao sam kupljenu kartu za 4 sektor zapada ali nisam mogao doči i nije mi žao.

Pokojnik

Tako jeee!

@Dalton

Pa nemoze se u isto vreme smanjivqti dug za 10 mil. Evra I kupovati igrace (kada nisu uspeli da ih prdafe za visoje 30 mil evra) kupiti igrace za 10 mil evra. Ali otom potom.

Yugo

Kosije cestitam vam na velikoj borbi I pre svega na Aktivnom rezultatu. Ko sta hoce neka pise, ali ja bih bio sretan da I Partizan ne primi gol u cetvrtak,a ako ga da bez primljenog to bi bilo premija. Dakle ostali ste u igru za dalje, dace bog da I mi ostanemo. A otom potom. Pozdrav.

Calimero

Hvala,želim vam isto !!!

Dajte

Bre pa prodavali sre ulaznice 3 meseca I sada samo 30000 hiljada. Vi ste cudu, a posle ove utakmice Terza lice sa poternice ce da kaze kako zvezda nikome nista ne duguje.

Marko bgd

Sad mi je drago što ne odoh da gledam sramnu bunkerašku taktiku.Milojeviću razmisli da malo igramo i napad,a ne samo odbranu.

cacak

pricate o 35000 hiljada pa dobro je i toliko.ko ce da da 5000 za zapad i cetiri hiljade za istok.oni nisu normalni.covek da ide iz kuce troje to je sto evra plus put.ja sam kupio kartu u decembru i gori dan za utakmicu nije bio.pitanje je da li bi isao da nisam kupio kartu.ranije i mnogi zbog cene i vremena nisu dosli.nemaju ljudi para i to je to.jasam gledao utakmice u staroj jugoslaviji i nesecam se da je karta bila 40 evra to je tada bilo 80 maraka.sad ce da pominju zvezda real na minus petnaest ali to je bilo drugo vreme.