Почетна / Фудбал / Звезда

Преокрет Звезде против Московљана, голчина Канге, погодио и Милић (ВИДЕО)

Иако се радило о пријатељском сусрету, Црвена звезда и Спартак су одиграли врло добар меч, а домаћин је победио после преокрета
Црвена звезда – Спартак (Москва) 2:1 (1:1)
Стрелци: 0:1 – Мелгарејо у 25, 1:1 – Канга у 43, 2:1 – Милић у 55. минуту.
Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: око 20.000. Судија: Милорад Мажић. Помоћници: Далибор Ђурђевић и Милован Ристић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Супић (од 46. Кахриман), Петковић, Фримпонг, Ал. Луковић (од 62. Полетановић), Ристић (од 62. Милошевић), Ле Талек, Доналд, Милић, Канга (од 69. Милијаш), Срнић, Боаћи (од 74. Вучићевић).
СПАРТАК: Селихов, Тигиев, Маурисио (од 77. Самбу), Таски (од 81. Хумуха), Бокети, Леонтиев, Тимофеев, Фернандо (од 59. Самсонов), Ешченко (од 77. Макеев), Малгерехо (од 84. Сакала), Давидов (од 59. Нимели).

Црвена звезда је имала прву прилику на мечу и то сјајну. У осмом минуту лопта је дошла до Милића, овај је имао зицер, али је промашио гол.

Наредну прилику београдски црвено-бели имали су у 24. минуту, кад је после асистенције Канге у доброј позицији био Боаћи, али није погодио оквир гола.

Казна је стигла само минут касније. Била је то одлична акција лидера руског шампионата, коју је после повратне лопте успешно завршио Мелгарејо, који је главом савладао Супића – 0:1.

У 33. минуту изузетно расположени Канга пробао је из слободног ударца, али је лопта прохујала поред стативе гола Московљана.

Оно што није успео тада Габонац је урадио десет минута касније. Канга је овога пута уочио истрчалог голмана Спартака и са 30 метара опалио по лопти, која је од стативе ушла у гол. Био је то прелеп погодак – 1:1.

Могли су гости до изједначења на старту другог полувремена, али је Кахриман, који је заменио Супића, врло добро интервенисао.

Звезда је преокренула у 55. минуту. Боаћи је одузео лопту противничком играчу, који је очекивао прекршај, Мажић је показао да се игра настави, Звездин центарфор је асистирао Милићу, који је са пет метара лако убацио лопту у гол ривала – 2:1.

Миодраг Божовић је потом начинио неколико измена, па су шансу на овом дуелу добили још Полетановић, Милошевић, Милијаш, Вучићевић.