Stanković: Izabrali smo teži put (VIDEO)

4

Crveno-beli su pobedili ekipu Zlatibora sa 4:2 (0:1) i tako se plasirali u osminu finala Kupa Srbije. Gosti su do 71. minut imali dva gola prednosti, bili su na korak od čuda, ali igrači Zvezde su odigrali maestralno poslednjih dvadesetak minuta

Dejan Stanković, šef struke Crvene zvezde, osvrnuo se na, kako se izrazio, čudnu utakmicu:

- Dominirali smo od prvog momenta. Trebalo je da imamo dva ili tri gola prednosti, a praktično nam se iz prvog šuta mreža zatresla.  Bilo je isto i u nastavku, iz jedinog pokušaja protivnika smo kapitulirali. Izabrali smo teži put, ne bih više da preokrećemo rezultat. Moramo da budemo koncentrisani u odbrani. Rival nam po meču napravi jednu ili dve prilike, a u tim situacijama moramo da budemo jaki i da sačuvamo mrežu.

Pohvalio je trener crveno-belih rezerviste:

- Igrači sa klupe su preokrenuli utakmicu. Istrčali smo se, tim je  pokazao karakter, moramo da ostanemo fokusirani do kraja poslednjeg ciklusa jeseni. Neće biti lako.