Почетна / Фудбал / Војводина

Воша боља од Парног ваљка, Матић одвео Новосађане у плеј-оф

Меч је трајао скоро 110 минута јер је био прекинут због погрдног навијања навијача Партизана на почетку друго дела игре

Војводина – Партизан 3:2 (1:1)

Стрелци: 1:0 - Бојан Матић у 3, 1:1 - Зоран Тошић у 45+4, 2:1 - Бојан Матић у 90+9, 3:1 - Никола Гајић у 90+16, 3:2 - Ђорђе Ивановић 90+18. минуту.

Нови Сад - Стадион: "Карађорђе". Гледалаца: 7.000. Судија: Милош Ђорђић (Београд).

ВОЈВОДИНА: Роцков, Деветак, Саничанин, Веселиновић, Стојковић, Зломислић (од 87. Зукић), Ђурић, Митошевић, Гојков (од 90+4 Гајић), Милојевић, Матић. Тренер: Радован Кривокапић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Урошевић, Павловић, Валијенте, Вулићевић, Шћекић, Здјелар, Закарић (од 55. Ивановић), Тошић (од 100. Смиљанић), Пантић (од 87. Илић), Гомеш. Тренер: Саво Милошевић.

Фудбалери Војводине победили су Партизан 3:2 (1:1) у невероватном финишу меча у Новом Саду за пласман у плеј-оф Суперлиге Србије.

Апсолутни јунак био је Бојан Матић, стрелац у 3. минуту, али и у 99. за 2:1, пре него што је Никола Гајић повећао предност, а Ђорђе Ивановић поставио коначан резултат у чак 107. минуту.

Доста се играло јер је почетком другог дела уследио 15-минутни прекид, изазван увредљивим скандирањем навијача црно-белих према домаћинима „Пола Мађар, пола усташа”.

Судија Иван Ђорђић због тога је играче слао у свлачионицу, па их враћао после смиривања тензија и реаговања искусних Владимира Стојковића и Зорана Тошића.

Стрелац за Партизан, који је остао трећи због ремија Чукаричког и Младости, био је још Тошић мајсторијом из слободног ударца.

Тако је Спартак у „хичкоковском” расплету остао без горњег дома, без обзира на победу против Рада 1:0, док је нишки Раднички је „петардом” надиграо Бачку 5:1, уз по два гола Дамира Којашевића и првог стрелца лиге Нермина Хаскића који је сада на коти 19.

Меч на "Карађорђу" имао је не баш лепу увертиру. Присталице домаћина са северне трибине најавиле су бојкот и испоштовале најаву, нису желели да чекају сатима да после меча напусте стадион, а да то пре њих ураде све фракције навијача београдског клуба.

С друге стране баш те фракције су се сукобиле у Каћу крај Новог Сада, демолирале кладионицу, уништавале около по путу, било је доста повређених, полиција је почела детаљну контролу путника на Зрењанинском путу.

Само што је почео меч бивши играч Новосађана, а сада бек Партизана Вулићевић погрешио је на средини терена, лопту му је одузео Митошевић, одмах дао пас у простор, мало више улево, лопту је у налету покупио Матић, повукао је два пута, а када је дошао у близини петерца поред Павловића је шутирао и матирао Стојковића - 1:0.

Следећи напад шанса да црно-бели узврате, са више од двадесет метара из слободног ударца са леве стране пробао је Тошић, али је погодио шипку иза гола.

На истеку 20. минута Гомеш је петљао на десној страни казненог Новосађана, заврнуо је лопту у средину, на 12 метара од гола прихвато је Закарић, пробао из окрета, изблокиран је, лопта је поред стативе завршила у корнеру.

У 22. минуту пожутео је Закарић, Стојковић је по десној страни кренуо у контру, кад је прешао пола терена репрезентативац БиХ га је зауставио рукама јер није могао да га стигне.

Уследили су покушаји Београђана са 18, 19 метара, прво Тошића високо изнад пречке, а онда и Гомеша, али право у голмана Роцкова.

Штопер Партизана Валијенте је у скоку ударио Матића лактом на средини половине свог дела терена, судија Ђорђић му је дао жути картон на истеку пола сата.

После слободног ударца Зломислић је мрсио са лоптом на ивици казненог црно-белих, лопту су му отели, али му се вратила у гужви, а онда је окинуо са 17 метара, голман Стојковић се само спустио на земљу и релативно лако је укротио.

До 41. минута без изгледнијих прилика, а онда је Београђане до изједначења могао да доведе штопер Павловић. Закарић је из корнера убацио лопту, она је падала на седам метара, тао је сам био Павловић, али се спетљао, лоше је захватио лопту, па је одбрана Лала отклонила опасност.

Минут пре одмора Закарић је остао у офсајду, сам је пред Роцковом добио лопту, судија је зауставио акцију, али је голман Војводине за сваки случај одбранио зицер везисти црно-белих.

Новосађани су у надокнади само себи дошли главе, Зломислић је по средини гола на 17 метара покосио Пантића, добио жути картон, али је гора "казна" стигла који секунд касније.

Зоран Тошић је узео лопту, померио је мало назад, пребацио живи зид мајсторски матиравши Роцкова, који се винуо кроз ваздух, али је остао кратак - 1:1.

У 55. минуту виђена је прва измена у тиму Партизана, Закарића је заменио Ивановић. Два минута касније мењао је и тренер Воше, Милојевић је напустио терен, а у игру је ушао Нешковић.

У 60. минуту је прекинут меч због погрдног скандирања навијача Партизана! Судија Милош Ђорђић послао је играче у свлачионицу. После 13, 14 минута паузе дуел је настављен.

У 79. минуту мало је фалило да Валијенте матира свог голмана Стојковића, али голман Партизана успео је да лопту пребаци преко гола. После корнера црно-бели су имали прилику, Ивановић је упослио Пантића, а његов шут је изблокирао један играч домаћих.

Домаћи су тражили црвени за Павловића у 85. минуту после старта над Матићем, судија је само одмахнуо руком. Минут касније гости су тражили пенал због старта над Урошевићем, али поново се Ђорђић није огласио.

У 87. минуту Илић је заменио Пантића. Код Воше Зукић је ушао уместо Зломислића.

Занимљиво, меч је продужен за чак 16 минута!

У четвртом минуту надокнаде Гајић је заменио Гојкова у домаћем тиму.

У 97. минуту Матић је промашио велику шансу, Стојковић је био „укопан“ у месту.

У 99. минуту нападач Воше је одлично реаговао  и постигао свој други гол! Био је то одличан центаршут Зукића.

У 100. минуту Смиљанић је ушао у игру уместо Тошића.

Никола Гајић је у 106. минуту дао гол за 3:1, асистент је био Матић.  У 108. коначних 3:2 поставио је Ђорђе Ивановић на асистенцију Здјелара.

Семафор 30. кола Супер лиге:

Чукарички Младост 0:0

Динамо (Вр) – Радник 0:3 (Златановић 25, 86 Дамњановић 51)

Вождовац – Мачва 1:0 (Јовановић 8)

Напредак – Земун 1:0 (Аливодић 24)

Раднички (Ниш) – Бачка 5:1 (Којашевић 9, 24, Хаскић 38, 71, Дринчић 44 - Мићић 85)

Спартак – Рад 1:0 (Керкез 66)

Војводина Партизан 3:2 (Матић 3, 90+9, Гајић 90+16 - Тошић 45+4, Ивановић 90+18)

Црвена звезда – Пролетер (НС) 4:0 (Боаћи 35, 80, Марин 68, Иванић 76)