8

Војводина – ОФК Бачка 1:0 (0:0)

ВОЈВОДИНА: Симић (од 46. Тороман) – Бјековић (од 46. Лазаревић), Веселиновић (од 46. Граовац), Митровић (од 46. Јеличић), Деветак (од 46. Јаковљевић) – Зломислић (од 46. Митошевић), Тегелтија (од Топић) – Живковић (од 46. Пантелић), Месаровић (од 46. Зукић), Срећковић (од 46. Нешковић) – Зличић (од 46. Гајић).

ОФК БАЧКА: Зоговић (од 46. Милојевић) – Јовановић (од 12. Костић), Жарковић (од 46 Ђурић), Грабеж (од 46. Поповић), Пантић (од 46. Жакула) – Бјелош (од 46. Којић), Гаврић (од 46. Кувељић), Радиновић (од 46. Марковић), Чековић (од 46. Гордић) – Рајовић (од 46. Мићић), Макарић (од 46. Балабановић).

Фудбалери Војводине победили су екипу ОФК Бачке резултатом 1:0 (0:0), у пријатељском мечу одиграном у Ветернику.

Пред око 50 гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелац јединог гола на утакмици био је Гајић у 56. минуту.

Од самог почетка утакмице, Војводина је имала већи посед лопте и пренела тежиште игре на половину ривала, али се ОФК Бачка успешно бранила и успевала да отклони сваку потенцијалну опасност пред својим голом.

Ипак, у 20. минуту, Зломислић је одузео лопту на средини терена, кренуо напред и потом добро проиграо Живковића, који је шутирао са петнаестак метара искоса, али је Зоговић одбранио. Само три минута касније, Срећковић је лоб пасом у шеснаестерцу лепо проиграо Зличића, који је такође шутирао са петнаестак метара искоса, али је лопта погодила спољни део мреже.

На нову прилику чекало се све до 53. минута, када је Зукић послао лопту у шеснаестерац ОФК Бачке, а тамо Граовац дошао до лопте и упутио ударац из окрета, али је лопта прошла поред стативе гола гостију. Ипак, у 56. минуту, Војводина је дошла до предности.

На око 18 метара од гола ОФК Бачке, лопту је прихватио Митошевић и упутио ударац, а она је, одбивши се од једног од одбрамбених играча гостујућег тима, дошла до Гајића, који ју је са седам-осам метара послао иза леђа голмана Милојевића.

У 63. минуту, добар ударац са око 18 метара упутио је Топић, али је Милојевић одличном одбраном избио лопту у корнер. Од тог тренутка, фудбалери ОФК Бачке су успели да се ослободе притиска и у неколико наврата су били у ситуацији да изједначе резултат, али им је недостајао бољи завршни ударац.

На другој страни, и Војводина је из контранапада могла да постигне још неки погодак и тако дође до убедљивије победе, али промене резултата није било, па је први меч црвено-белих у 2019. години завршен минималним тријумфом „старе даме“.

Kоментари (8)

gropn II

50 gledalaca? Novi Sad? ?

007

bio sam i bilo je bar 200 ljudi jer pravi navijači vole da vide budućnost svog kluba a Vojvodinina mladost se danas prikazala u pravom svelu i sa svim igračima koji još nemaju ugovore mora klub da regulie i potpiše najmanje čevorogodišnje ugovore i da ih forsiraju odma od proleća a kad stasaju projektima ni bankomat neće pomoći za godinu dve...adios

samo vosa

Jel dolazi neko od pojacanja?

007

Bravo za Mlade Lavove potpisujte ugovore i svi da konkurišu oma za prvi tim da bi naša Vojvodina narednih godina po Evro ligama harala.

Borkovic

Pregovara se sa Dejanom Melegom, Nebosom Kosovicem. Zelja je Nemanja Nikolic, ali zbog ogromne plate sledeci na listi zelja je Haris Handzic, igrac slicnih karakteristika koji bi mogao znacajno da unapredi igru citavog tima. Na listi zelja su Njegos Petrovic i Tekijaski, Nemanja Vucic samo u slucaju odlaska Antica.

007

Borkovicu kakvi igrači koje si nabrojao niko od njih nit pregovara niti treba Vojvodini a ovi iz uo ako su iole sposobni vratili bi najbolje igrače TSC pa i ponajbolje u zemlji, naše bivše omladince 93. g. Milićevića i Silađija veznog kreatora i cfora taman ono što nam fali da lagano osvojimo 4. mesto pa možda i KUP