Фудбалери Холандије пласирали су се на завршни турнир Лиге нација, пошто су вечерас у последњем колу Групе један у Гелзенкирхену играли нерешено 2:2 с Немачком.
"Лалама" је за пласман на завршни турнир Лиге нација било потребна победа или нерешен исход, а до тога су и дошли када у 91. минуту када је Вирџил ван Дајк савладао Мануела Нојера.
Немачка је претходно водила са 2:0, головима Тима Вернера у деветом и Лироја Санеа у 20. минуту.
Холандија до 80. минута практично није успела да припрети Нојеру, али се то променило у последњих десетак минута игре.
Квинси Промес је 85. минуту смањио заостатак, да би Ван Дајк "волеј" ударцем са око десетак метара донео велико славље Холанђанима.
"Лале" су тако са седам бодова и бољим међусобним односом од Француске избориле пласман на завршни турнир Лиге нација, док се Немачка сели у нижи ранг, пошто има два бода.
У Групи један Лиге нација "Б", Чешка је победом од 1:0 против Словачке изборила опстанак у истом рангу, пошто је сада друга са шест бодова, три више од свог вечерашњег ривала. Украјина је још раније са девет бодова изборила пласман у виши ранг.
Утакмица између Данске и Ирске у Групи четири истог ранга такмичења није имала посебан значај, с обзиром на то да су све екипе и пре овог кола обезбедили пласман у виши, односно нижи ранг.
Меч је завршен нерешено без голова, па је тако Данска прва са осам бодова, два више од Велса, а шест од Ирске.
У Групи два Лиге нација "Ц" Норвешка је победом од 2:0 против Кипра осигурала прво место са 13 бодова, два више од Бугарске која је играла нерешено 1:1 са Словенијом.
У Лиги "Д" Македонија је са 4:0 победила Грибралтар, док су Лихтенштајн и Јерменија играли нерешено 1:1.
Семафор 6. кола Лиге нација:
A дивизија
Група 1:
Немачка – Холандија 2:2 (Вернер 9, Сане 20 - Промес 85, ван Дajк 90+1)
Слободна: Француска
Табела: Француска 7, Холандија 7, Немачка 2. Напомена: Немачка испала у Б дивизију.
Група 2:
Швајцарска – Белгија 5:2 (Родригез 26. једанаестерац, Сеферовић 31, 44, 84, Елведи 62- Т. Азар 2, 17)
Слободaн: Исланд
Табела: Швајцарска 9, Белгија 9, Исланд 0. Напомена: Исланд испао у Б дивизију, Швајцарска се пласирала у финалну рунду.
Група 3:
Португалија – Пољска уторак у 20.45
Слободна: Италија
Табела: Португалија 7 (-1), Италија 5, Пољска 1 (-1). Напомена: Пољска је испала у Б дивизију, Португалија се пласирала у финалну рунду.
Група 4:
Енглеска – Хрватска 2:1 (Лингард 78, Кејн 85 - Крамарић 57)
Слободна: Шпанија
Табела: Енглеска 7, Шпанија 6, Хрватскка 4. Напомена: Хрватска је испала у Б дивизију, Енглеска се пласирала у финалну рунду.
Б дивизија
Група 1:
Чешка – Словачка 1:0 (Шик 32)
Слободна: Украјина
Табела: Украјина 9, Чешка 6, Словачка 3. Напомена: Украјина је изборила пласман у А дивизију, Словачка је испала у Ц дивизију.
Група 2:
Шведска – Русија уторак у 20.45
Слободна: Турска
Табела: Русија 7 (-1), Шведска 4 (-1), Турска 3. Напомена: Турска је испала у Ц дивизију.
Група 3:
Северна Ирска – Aустрија 1:2 (Еванс 57 - Шлагер 49. Лазаро 90+3)
Слободна: БиХ
Табела: БиХ 10, Аустрија 7, Северна Ирска 0. Напомена: БиХ је изборила пласман у А дивизију, Северна Ирска је испала у Ц дивизију.
Група 4:
Данска – Република Ирска 0:0
Слободна: Велс
Табела: Данска 8, Велс 6, Република Ирска 2. Напомена: Данска је изборила пласман у А дивизију, Република Ирска је испала у Ц дивизију.
Ц дивизија
Група 1:
Шкотска – Израел уторак у 20.45
Слободан: Албанија
Табела: Израел 6 (-1), Шкотска 6 (-1), Албанија 3. Напомена: Албанија је испала у Д дивизију.
Група 2:
Грчка – Естонија 0:1 (Ламбропулос 44)
Мађарска – Финска 2:0 (Салаи 29, Нађи 37)
Табела: Финска 12, Мађарска 10, Грчка 9, Естонија 4. Напомена: Естонија је испала у Д дивизију, Финска је изборила пласман у Б дивизију.
Група 3:
Бугарска – Словенија 1:1 (Иванов 68 - Зајц 75)
Кипар – Норвешка 0:2 (Камара 36, 48)
Табела: Норвешка 13, Бугарска 11, Кипар 5, Словенија 3. Напомена: Норвешка је изборила пласман у Б дивизију, Словенија је испала у Д дивизију.
Група 4:
Србија – Литванија уторак у 20.45
Црна Гора – Румунија уторак у 20.45
Табела: Србија 11, Румунија 9, Црна Гора 7, Литванија 0. Напомена: Литванија је испала у Д дивизију.
Д дивизија
Група 1:
Грузија – Казахстан 2:1 (Меребашвили 59, Чакветадзе 84 - Омиртајев 90)
Андора – Летонија 0:0
Табела: Грузија 13, Казахстан 6, Летонија 4, Андора 4. Напомена: Грузија је изборила пласман у Ц дивизију.
Група 2:
Молдавија – Луксембург 1:1 (Гинсари 58. једанаестерац - Бенси 70)
Сан Марино – Белорусија 0:2 (Драгун 8, Сарока 52)
Табела: Белорусија 14, Луксембург 10, Молдавија 9, Сан Марино 0. Напомена: Белорусија је изборила пласман у Ц дивизију.
Група 3:
тзв. Косово – Азербајџан уторак у 20.45
Малта – Фарска Острва уторак у 20.45
Табела: тзв. Косово 11, Азербајџан 9, Фарска Острва 4, Малта 2.
Група 4:
Македонија – Гибралтар 4:0 (Барди 27, Несторовски 67, 80, Трајковски 90+2)
Лихтенштајн – Јерменија 2:2 (Бушел 44, Хаслер 47 - Адамјан 9, Карапетијан 85)
Табела: Македонија 15, Јерменија 10, Гибралтар 6, Лихтенштајн 4. Напомена: Македонија је изборила пласман у Ц дивизију.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.