Почетна / Фудбал / Војводина

Новосађани ремизирали на Карађорђу, голман Лучанаца централна фигура меча (ВИДЕО)

Прича у Српској Атини завршена за пола сата, дуел голом отворио новајлија Фофана

Војводина – Младост 1:1 (1:1)

Нови Сад - Стадион: Карађорђе. Гледалаца: 1.500. Судија: Милош Ђорђић (Београд). Жути картони: Ђорђевић (Војводина), Шатара (Младост). Стрелци: 1:0 Фофана у 13, 1:1 Димић у 29.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Стојковић, Веселиновић, Ђорђевић, Антић, Зломислић (од 87. Л. Зличић), Милојевић (од 73. Хухумис), Ђурић, Месаровић (од 46. Арсић), Езе, Фофана.

МЛАДОСТ: Росић, Андрић, Милошевић, Шатара, Пешић, Радивојевић (од 90. Синђић), Тумбасевић, Л. Јовановић, Павловић, Димић (од 77. П. Јовановић), Голубовић.

Војводина је с пуно респекта изашла на двобој са гостима из Лучана, не само због чињенице да је у домаћиновом тиму било доста нових играча, недовољно уиграних, већ и због тога што су гости у прошлости знали да изненаде на Карађорђу. Ипак, прва узбуђења догодила су се на половини терена која је припадала гостима.

Увод у оно што ће се догодити у 13. минуту, пет минута раније направио је новајлија у редовима Новосађана Зломислић. Он је заслужио аплауз с трибина због силовитог ударца са 25 метара који је голман Лучанаца Росић спремно дочекао на правом месту.

Само минут после тога Лучанци су капитулирали. На сцени су били двојица новајлија, Ђурић као асистент и  Фофана као реализатор. Покушала је гостујућа одбрана да спречи Фофану, најпре је у томе успела, али у наставку акције Фофана је био спреман и да прихвати лопту и да је пошаље тамо где треба – 1:0.

Колико год да је Вођство Новосађана било очекивано јер су до тада имали теренску иницијативу и више претили, толико је тешко разумети како су црвено-бели посустали пред нешто амбициознијим налетима фудбалера Младости.

Истини за вољу, у 25. минуту Езе је можда имао судбину меча у својим ногама. Био је у ситуацији када се чинило да Росићу нема спаса, али се тамнопути нападач домаћих није снашао у двобоју са голманом Росићем. Да је било другачије, да је Езе био победник и послао лопту у мрежу – вероватно би утакмица била решена.

Овако, не само да је пропала та велика шанса домаћина, већ се у 29. минуту истопила његова минимална предност. Лучанци су изједначили неочекивано, као да је лопта случајно пала пред Димића и он се нашао очи у очи са Роцковом. Чувар мреже Војводине ту ништа није могао, Димић је затресао мрежу – 1:1.

Треба рећи да су гости у другом полувремену били опаснији, боље су комбиновали, сигурно држали лопту, а може да се каже да Владимир Радивојевић у пар наврата баш није имао среће. Једном када ни са 7-8 метара није пронашао пут лопти до мреже Војводине, али ни онда још два пута када је изгледало да домаћинима нема спаса. Од свега треба издвојити само да је у 75. минуту Радивојевић погодио стативу домаћег гола.