Почетна / Фудбал / Војводина

Војводина на Карађорђу победила Рад и наставила потеру за Звездом и Партизаном (ВИДЕО)

Новосађани у првом полувремену дошли до два гола предности, а када је Рад смањио у 55. минуту брзо су узвратили и поново дошли до два гола вишка

Војводина – Рад 3:2 (2:0)

Нови Сад - Стадион: Карађорђе. Гледалаца: 5.000. Судија: Зоран Широки. Помоћници: Далибор Ђурђевић и Марјан Јанковић. Жути картони: Малбашић (Војводина), Лутовац (Рад). Стрелци: 1:0 Дејан Мелег у 4, 2:0 Синиша Бабић у 37, 2:1 Александар Лутовац у 55, 3:1 Филип Малбашић у 59, 3:2 Лазар Милошев у 76. минуту.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Антић, Лакићевић, Малбашић, Палочевић, Планић, Пушкарић, Вукасовић, Маслаћ (од 46. Трујић), Мелег (од 73. Зличић), Бабић (од 89. Спремо). Тренер: Драган Ивановић.

РАД: Филиповић, Денић, Баиновић, Лутовац, Мараш, Пајовић, Радивојевић, Родић, Веселиновић (од 56. Младеновић), Ђенић (од 56. Милошев), Вицо (од 86. Димитријевић) . Тренер: Небојша Петровић.

Војводина је повела већ у четвртом минуту. Лепа акција црвено-белих завршила се центаршутем Малбашића са леве стране и сјајним ударцем главом Дејана Мелега, који је послао лопту у десни доњи угао гола Рада – 1:0.

Иако је рано повела, Војводина је наставила да напада, али је и Рад користио сваку прилику да покуша да угрози гол Емила Роцкова. Црвено-бели су могли до другог гола у 25. минуту, када је, после корнера, Лакићевић шутирао из прве са око 25 метара, али је чувар мреже гостију Филиповић добром интервенцијом сачувао своју мрежу.

Још бољу прилику за други погодак Војводина је пропустила у 31. минуту. Брз контранапад завршио се истрчавањем Малбашића на половини противника, када је ушао у шеснаестерац и успео да упути ударац са око седам, осам метара искоса са десне стране, али није погодио оквир гола.

Ипак, што се није догодило тада, десило се свега шест минута касније. Малбашић се дриблингом на сјајан начин ослободио чувара, кренуо ка шеснаестерцу Рада и проиграо Синишу Бабића, који је изашао сам испред Филиповића и ударцем из прве послао лопту иза њега његових леђа, за радост и аплаузе гледалаца на Карађорђу.

У 43. минуту, још један добар контранапад Војводине завршио се ударцем Малбашића са око 24 метра, лопта је ишла под саму пречку, али ју је Филиповић избио у корнер. После корнера, Маслаћ је био највиши у скоку и упутио ударац главом, али је лопта погодила пречку.

Само два минута касније Грађевинари су могли да смање резултат, Лутовац је ушао у шеснаестерац и упутио оштар пас пред гол, а тамо Ђенић упутио ударац, али је Роцков одличном реакцијом успео да заустави лопту и тиме омогући Палочевићу да је избаци са саме гол линије.

Међутим, у 56. минуту, Рад је ипак смањио резултат. Родић је прошао поред Планића на левој страни и шутирао, Роцков је успео да одбије лопту, али је она дошла до Лутовца, који ју је са седам, осам метара проследио у мрежу.

Војводини није било потребно много времена да поново дође до два гола предности. У 59. минуту, Малбашић је прихватио једну лопту на десној страни и са пет метара снажно шутирао под саму пречку Радовог гола, за нову радост гледалаца на Карађорђу - 3:1.

У 64. минуту Антић је шутирао са преко 25 метара, Филиповић је одбио лопту, а Планић пропустио прилику да је са неколико метара проследи у мрежу. Већ у следећем нападу, Бабић је оштро шутирао са десетак метара искоса са леве стране, али је био лопта отишла поред саме стативе.

Иако је у тим тренуцима изгледало да је питање победника већ решено, Рад је у 76. минуту успео да меч поново учини резултатски неизвесним. Пас у шеснаестерац Војводине одлично је искористио Милошев, дошао до лопте пре голмана Роцкова и успео да је проследи у мрежу.

Није то пореметило фудбалере Војводине, који су до краја меча наставили да имају контролу над игром и нису дозволили противнику да поново направи гол-шансу.

Семафор 23. кола Супер лиге:

ОФК Бачка – Црвена звезда 0:3 (Боаће 5, 37, Аџић 90+2)

Јавор – Спартак Ждрепчева крв 2:3 (Мфутила 36, Трипковић 72 - Керкез 21, Јововић 58, Мудрински 60. једанаестерац)

Нови Пазар – Металац 0:0

Радник – Младост 1:1 (Арсенијевић 4 - Гаврић 40)

Раднички (Ни) – Вождовац 2:0 (Траванчић 42, Арсић 66)

Чукарички – Напредак 1:0 (Кајевић 73)

Партизан – Борац 2:1 (Косовић 26, Леонардо 34. једанаестерац – Михајловић 66. једанаестерац)

Војводина – Рад 3:2 (Мелег 4, Бабић 37, Малбашић 59 - Лутовац 55, Милошев 76)