Почетна / Фудбал / Војводина

ПРВИ ПОРАЗ ВОШЕ: Мура разбила Новосађане – 5:1! (ВИДЕО)

Фудбалери Војводине доживели су први пораз на припремама у Белеку, пошто је данас словеначка Мура славила резултатом 5:1.

У дуелу трећепласираних тимова српског и словеначког првенства, једини погодак за Војводину постигао је Бралић у 30. минуту, док су стрелци за Муру били Бобичанец, Марушко, Клепач, Ђурак и Мароша.

Тренери тимова одлучили су се за следеће саставе:

ВОЈВОДИНА: Н. Симић, Андрић, Бралић, Деветак, Ђорђевић, Дринчић, Младеновић, Зукић, В. Симић, Гемовић, Мркаић.

МУРА: Залокар, Коус, Марушко, Горенц, Коси, Оуро, Хорват, Клепач, Бобичанец, Штракл, Чипот.

Нисмо дуго чекали да видимо прву добру шансу за Војводину, пошто су већ у трећем минуту пред голом били Зукић, а потом и Симић.

После грешке голмана словеначког тима, уследила је брза размена пасова, Зукић је упутио добар шут, чувар мреже Муре је био успешнији, баш као и када је на одбијену налетео Вељко Симић.

Словеначки тим је ипак био тај који је постигао први погодак, након грешке Деветка у предаји паса, Лука Бобичанец је искоса са неких 17 метара, уз мало среће од стативе савладао Симића.

Након што је Војводина доминирала и деловала опасније у уводним минутима утакмице, након примљеног гола словеначки тим је добио ветар у леђа и био је нешто конкретнији у својим нападима, но, без озбиљнијих покушаја у оквир гола Николе Симића.

До друге шансе за екипу Ненада Лалатовића чекали смо до 23. минута, када је Вељко Симић одузео лопту на средини, проиграо Гемовића на левом боку, али је његов солидан покушај са 18 метара изблокиран. Само два минута касније, нови опасан напад „старе даме“, Мркаић је побегао одбрани Муре, и кренуо сам ка голу, деловало је да ће шутирати, онда је вратио повратну за Симића чији је ударац са ивице казненог простора такође изблокиран.

На истеку пола часа игре, Војводина је заслужено изједначила, Зукић је закачио лопту и проследио је до Бралића, који је на правом месту и са неколико метара погађа за 1:1.

Нажалост, само три минута касније, лошу поставку и успаваност одбране Војводине, искористио је Марушко који се убацио из другог плана и остао сам на петерцу, па му није било тешко да матира Симића – 1:2.

Лалатовићеви играчи су поново преузели иницијативу, у 40. минуту су постигли погодак, стрелац је био Зукић после Дринчићевог центаршута из прекида са десне стране, али је помоћни судија сигнализирао офсајд и то је било све за првих 45 минута.

Лалатовић је на полувремену увео Бјековића и Новевског уместо Андрића и Младеновића, а тек што је почео други део игре, Мура је постигла и трећи погодак. Ударац искоса са леве стране на кратко је одбио Симић, али право на ногу Клепача који са петерца шаље лопту под пречку.

Прву шансу у наставку имао је Ђорђевић, у 50. минуту је сјајно шутирао са ивице шеснаестерца, али се истакао голман Залокар који је избио лопту у корнер. Новевски је унео нешто живости у игру Војводине, а Ненад Лалатовић је одлучио да убрзо направи још неколико промена. На истеку сата игре изашли су Никола и Вељко Симић, Бралић, Ђорђевић, Гемовић и Зукић, а ушли су Тороман, Ковачевић, Бојић, Кабић, Ђурић и Милетић.

Ипак, ни након тих промена, Воша није успела да смањи резултат, напротив, у 67. минуту Ђурак је остао сам на неких двадесетак метара и прецизним ударцем у десни угао повисио на 1:4.

Као и у претходним дуелима, и данас је темпо игре очекивано опао у финишу утакмице, али је Војводина имала велику прилику да ублажи пораз. У 80. минуту Петар Бојић је промашио пенал, погодио је стативу, а претходно је најстрожу казну изнудио Кабић сјајним соло продором. Имао је Бојић нову шансу три минута касније, но његов лошији ударац главом преко гола показатељ је да је пауза очекивано оставила трага на његову форму.

Тачку на овај меч, Мура је ставила у 88. минуту, после сјајне уигране акције из слободног ударца. Сви су очекивали директан ударац ка голу са 20 метара, али је играч Муре побегао поред живог зида, правовремену лопту је послао у петерац, где је на правом месту Мароша за коначних 1:5.