Dmitrović slavio u Barseloni (VIDEO)

0

Dva penala, jedan promašen i trijumf Leganesa sa igračem manje

Fudbaleri Eibara pobedili su danas u Barseloni na gostujućem terenu Espanjol sa 2:0, u utakmici 36. kola španskog prvenstva i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Dvostruki strelac bio je Eduardo, koji je postigao golove u 25. minutu iz penala i u 36. minutu.

Eibar je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede, a posle 10. pobede u prvenstvu zauzima 15. mesto na tabeli sa 39 bodova i ima sedam bodova više ali i utakmicu više od Majorke koja je prva u zoni ispadanja.

Espanjol je već ispao iz lige, ima 22 poraza i poslednji je na tabeli sa 24 boda.

Naš golman Marko Dmitrović branio je ceo meč za Eibar.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas na gostujućem terenu Levante sa 2:1, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

Atletik je stekao dva gola prednosti u prvom delu igre zahvaljući dvostrukom strelcu Raulu Garsiji. On je postigao golove u četvrtom minutu i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Enis Bardi golom u 71. minutu.

Bilbao je prekinuo niz od dva poraza, a posle 13. pobede sa 51 bodom popeo se na sedmo na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Isti broj bodova ima osmoplasirani Real Sosijedad, ali uz utakmicu manje.

Levante je poslednje četiri utakmice bez pobede i zauzima 12. mesto na tabeli sa 43 boda.

Fudbaleri Leganesa pobedili su večeras na svom terenu Valensiju sa 1:0, u utakmici 36. kola španskog prvenstva i zadržali šanse za opstanak u ligi.

Jedini gol postigao je Ruben Peres iz penala u 18. minutu. Valensija je mogla da izjednači u 59. minutu, ali je Danijel Pareho promašio penal.

Sevilja je golovima Okamposa sa penala u 41. i El Nesirija u 84. minutu pobedila Majorku 2:0.