Дмитровић славио у Барселони (ВИДЕО)

0

Два пенала, један промашен и тријумф Леганеса са играчем мање

Фудбалери Еибара победили су данас у Барселони на гостујућем терену Еспањол са 2:0, у утакмици 36. кола шпанског првенства и освојили важне бодове у борби за опстанак.

Двоструки стрелац био је Едуардо, који је постигао голове у 25. минуту из пенала и у 36. минуту.

Еибар је прекинуо низ од три утакмице без победе, а после 10. победе у првенству заузима 15. место на табели са 39 бодова и има седам бодова више али и утакмицу више од Мајорке која је прва у зони испадања.

Еспањол је већ испао из лиге, има 22 пораза и последњи је на табели са 24 бода.

Наш голман Марко Дмитровић бранио је цео меч за Еибар.

Фудбалери Атлетик Билбаа победили су данас на гостујућем терену Леванте са 2:1, у утакмици 36. кола шпанског првенства.

Атлетик је стекао два гола предности у првом делу игре захваљући двоструком стрелцу Раулу Гарсији. Он је постигао голове у четвртом минуту и првом минуту надокнаде првог полувремена. Коначан резултат поставио је Енис Барди голом у 71. минуту.

Билбао је прекинуо низ од два пораза, а после 13. победе са 51 бодом попео се на седмо на табели које води у квалификације за Лигу Европе. Исти број бодова има осмопласирани Реал Сосиједад, али уз утакмицу мање.

Леванте је последње четири утакмице без победе и заузима 12. место на табели са 43 бода.

Фудбалери Леганеса победили су вечерас на свом терену Валенсију са 1:0, у утакмици 36. кола шпанског првенства и задржали шансе за опстанак у лиги.

Једини гол постигао је Рубен Перес из пенала у 18. минуту. Валенсија је могла да изједначи у 59. минуту, али је Данијел Парехо промашио пенал.

Севиља је головима Окампоса са пенала у 41. и Ел Несирија у 84. минуту победила Мајорку 2:0.