Реми Барселоне и Атлетика, три пенала, аутогол и 700. погодак Месија (ВИДЕО)

0

Фудбалери Барселоне и Атлетико Мадрида одиграли су нерешено 2:2, у утакмици 33. кола шпанског првенства

Барселона је повела у 11. минуту аутоголом Дијега Косте, а затим је у 16. минуту досуђен пенал за Атлетико. Дијего Коста је извео пенал, голман Андре Тер Стеген је одбранио, али је пенал поновољен јер голман није био на линији.

Саул је извео пенал и у 19. минуту је изједначио резултат. Ново вођство Барселони донео је Лионел Меси у 50. минуту из пенала, када је извео паненку.

То је био 700. гол Месија у професионалној каријери, од којих је 630 постигао за Барселону, а 70 за репрезентацију Аргентине. Бод Атлетику обезбедио је Саул, својим другим голом на мечу из пенала, у  62. минуту.

Барселона је други пут узастопно одиграла нерешено и има 70 бодова на другом месту на табели. Првопласирани Реал Мадрид има бод више, али и утакмицу мање и еветнуалном победом против Хетафеа у четвртак могао би да стекне четири бода предности.

Атлетико Мадрид је 14. пут у првенству одиграо нерешено и трећи је на табели са 59 бодова, два више од четвртопласиране Севиље.

Фудбалери Мајорке победили су на свом терену Селту са 5:1, па су задржали шансе у борби за опстанак у лиги.

Анте Будимир донео је вођство Мајорки голом у 13. минуту из пенала, а предност је удвостручио Хуан Ернандес у 27. минуту. Трећи гол постигао је Алехандро Посо у 40. минуту, а затим је стрелац за Селту био Јаго Аспас, у 50. минуту из пенала.

Будимир је свој други гол на мечу постигао у 52. минуту, а коначан резултат поставио је Салва Севиља поготком у 60. минуту.

Фудбалери Севиље победили су на гостујућем терену Леганес са 3:0. Севиља је повела головима двоструког стрелца Оливера Тореса, у 23. и 35. минуту, а коначан резултат поставио је Мунир Ел Хадади у 82. минуту.

Семафор 33. кола Ла Лиге:
Мајорка – Селта 5:1 (Будимир 13, 52, Ернандес 27, Посо 40, Севиља 60 - Аспас 50. једанаестерац)
Леганес – Севиља 0:3 (Торес 23, 35, Ел Хадади 82)
Барселона – Атлетико 2:2 (Коста 11. аутогол, Меси 50. једанаестерац - Саул 19. једанаестерац, 62. једанаестерац)