Arsenal, Čelzi i Siti se pridružili Junajtedu u polufinalu FA Kupa (VIDEO)

0

Dan ranije među najbolja četiri plasirao se i Mančester junajted Nemanje Matića

Posle Mančester junajteda u polufinale FA kupa plasirao se i Arsenal, ali kako. Dramatičan meč na Bramal lejnu u Šefildu.

Domaćin je u 8. minutu preko zvezde Fantazi menadžera Lundstrama postigao gol, ali ga je sudija uz pomoć VAR-a poništio. U 25. minutu Tobdžije je do prednosti sa kreča doveo Pepe (0:1).

Činilo se da će tim iz Londona u polufinale sve do 87. minuta kada je Mekgoldrik iskoristio očajnu intervenciju odbrane gostiju posle kornera i sa dva metra zakucao loptu nogom u mrežu (1:1).

No, nadoknada je donela odluku. Napad Arsenala po desnoj strani, u prvi mah se činilo da je osujećen, ali je sa loptom u petrac utrčao Sebaljos i loptu iskosa poslao u mrežu kroz noge golmana Hendersona (1:2).

Fudbaleri Čelzija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su na gostujućem terenu pobedili Lester sa 1:0. Jedini gol postigao je Ros Barkli u 63. minutu na asistenciju Vilijana.

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su na gostujućem terenu pobedili NJukasl sa 2:0.

Branilac trofeja je poveo u 37. minutu golom Kevina De Brujnea iz penala, a pobedu je obezbedio Rahim Sterling pogotkom u 68. minutu.

Siti će u polufinalu igrati protiv Arsenala. Ekipa Pepa Gvardiole pokušaće da osvoji drugi trofej u sezoni, nakon osvajanja Liga kupa. U drugom polufinalu igraju Mančester junajted - Čelsi.

Semafor četvrtfinala FA Kupa:
Norič – Mančester junajted 1:2, (Kantvel 75 - Igalo 51, Megvajer 118)
Šefild junajted – Arsenal 1:2 (Mekgoldrik 87 - Pepe 25. jedanaesterac, Sebaljos 90+1)
Lester – Čelzi 0:1 (Barkli 63)
NJukasl – Mančester siti 0:2 (De Brujne 37. jedanaesterac, Sterling 68)