Почетна / Фудбал / Велика петорка

Бајерн сигуран у Леверкузену, реми Лајпцига и Падерборна (ВИДЕО)

Фудбалери Фортуне и Хофенхајма одиграли су нерешено 2:2

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су данас у гостима Бајер Леверкузен са 4:2, у утакмици 30. кола немачке Бундеслиге.

Лукас Аларио је у десетом минуту донео предност Бајеру, али је гостујући тим до краја првог полувремена преокренуо резултат.

Прво је Кингсли Коман изједначио у 27. минуту, а потом су у финишу полувремена, у 42. и 45. минуту, Леон Горецка и Серж Гнабри преокренули на 1:3.

Роберт Левандовски је у 66. минуту повисио на 1:4, а пораз Бајера ублажио је Флоријан Вирц у 89. минуту.

Бајерн је први на табели са 70 бодова, док је Леверкузен пети са 56 освојених бодова.

Фудбалери Бајерна су се пред данашњи меч у Леверкузену загревали у мајицама на којима је било исписано: "Црвени картон расизму - БлацкЛивеМаттерс" и тако се придружили протестима против расизма након убиства Афроамериканца Џорџа Флојда у САД.

Фудбалери Лајпцига и Падерборна одиграли су нерешено 1:1.

Лајпциг је повео у 27. минуту голом Патрика Шика и ту предност је, са играчем мање на терену, чувао до 92. минуту када је Крисијан Штодик изједначио на 1:1.

Лајпциг је трећи на табели са 59 бодова, има бод мање од Борусије Дортмунд, док је Падерборн последњи са 20 освојених бодова.

Фудбалери Фортуне и Хофенхајма одиграли су нерешено 2:2.

Домаћа екипа је повела голом Ровена Хенингса у петом минуту, да би само четири минута касније Бењамин Хубнер добио црвени картон и оставио Хофенхајм са десет играча на терену.

Међутим, то није пореметило Хофенхајм пошто је Мунас Дабур у 16. минуту изједначио на 1:1, а потом је Стивен Цубер у 61. минуту донео и предност Хофенхајму. Коначан резултат поставио је Хенингс у 76. минуту са пенала.

Хофенхајм је шести на табели са 43 бодова, док је Фортуна на 16. месту са 28 бодова.

Мајнц је на гостовању Ајнтрахту славио са 2:0 головима Мусе Ниакатеа и Пјера Кунде. Ајнтрахт је на 11. месту на табели Бундеслиге са 35 бодова, док је Мајнц на позицији 15 са четири бода мање.

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су вечерас на свом терену Херту са 1:0, у утакмици 30. кола Бундеслиге. Једини гол постигао је Емре Џан у 58. минуту.

То је 19. првенствена победа Борусије Дортмунд, која заузима друго место на табели са 63 бодова и има седам бодова заостатка за водећим Бајерном из Минхена.

Клубови Бундеслиге су и ове недеље показали подршку покрету "Животи црнаца су важни". Играчи Дортмунда и Херте су се пре утакмице распоредили око центра терена и клекнули у знак протеста због смрти Афроамериканца Џорџа Флојда.

Фудбалери Дортмунда загревали су се у црним мајицама на којима су биле исписане поруке: "Нема правде, нема мира" и "Уједињени заједно".

Играчи Бајерна су пре утакмице са Леверкузеном носили мајице на којима је писало "црвено против расизма", као и црне траке око руке на којима је била исписана порука "Животи црнаца вреде".

Семафор 30. кола Бундеслиге:
Фрајбург – Борусија Менхенгладбах 1:0 (Петерсен 58)
Бајер Леверкузен – Бајерн 2:4 (Аларио 10, Вирц 89 - КОман 27, Горецка 42, Гнабри 45, Левандовски 66)
Ајнтрахт – Мајнц 0:2 (Ниакате 43, Кунде Малонг 77)
Фортуна – Хофенхајм 2:2 (Хенингс 5, 76. једанаестерац - Дабур 16, Цубер 61)
Лајпциг – Падерборн 1:1 (Шик 27 - Штродлек 90+2)
Борусија Дортмунд – Херта 1:0 (Џан 58)
13.30: Вердер – Волфзбург
15.30: Унион Берлин – Шалке
18.00: Аугзбург – Келн