Pobeda Lajpciga za treće mesto na tabeli (VIDEO)

1

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras na gostujućem terenu Keln sa 4:2, u utakmici 29. kola Bundeslige i vratili se na treće mesto na tabeli.

Keln je poveo u sedmom minutu golom Džona Kordobe, a izjednačio je Patrik Šik u 20. Lajpcig je poveo u 38. minutu golom Kristofera Nkunkua, a dva gola prednosti doneo je Timo Verner u 50. minutu.

Strelac za domaći tim u 55. minutu bio je Antoni Modest, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Dani Olmo.

Lajpcig sada ima 16 pobeda i treći je na tabeli sa 58 bodova, dva manje od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda i dva više od Borusije iz Menhengladbaha i Bajera iz Leverkuzena koji su na četvrtom i petom mestu.

Keln je nastavio niz slabih rezultata i posle 15. poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 34 boda.

Lista strelaca Bundeslige: 29 – Robert Levandovski (Bajern), 25 – Timo Verner (Lajpcig), 17 – Džejdon Sančo (Dortmund).

Semafor 29. kola Bundeslige:
Frajburg – Bajer Leverkuzen 0:1 (Haverc 54)
Herta – Augzburg 2:0 (Dilrosun 23, Pjontek 90+3)
Majnc – Hofenhajm 0:1 (Bebu 43)
Šalke – Verder 0:1 (Bitenkur 33)
Volfzburg – Ajntraht 1:2 (Mbabu 58 - Silva 21, Kamada 85)
Bajern – Fortuna 5:0 (Jorgensen 15. autogol, Pavar 29, Levandovski 43, 50, Dejvis 52).
Borusija Menhengladbah – Union Berlin 4:1 (Nojhaus 17, Tiram 41, 59, Plea 81 - Anderson 50)
Paderborn Borusija Dortmund 1:6 (Hunemajr 72. jedanaesterac - Azar 54, Sančo 57, 74, 90+1, Hakimi 85, Šmelcer 89)
Keln – Lajpcig 2:4 (Kordoba 7, Modeste 55 - Šik 20, Nkunku 38, Verner 50, Olmo 57)