Победа Лајпцига за треће место на табели (ВИДЕО)

1

Фудбалери Лајпцига победили су вечерас на гостујућем терену Келн са 4:2, у утакмици 29. кола Бундеслиге и вратили се на треће место на табели.

Келн је повео у седмом минуту голом Џона Кордобе, а изједначио је Патрик Шик у 20. Лајпциг је повео у 38. минуту голом Кристофера Нкункуа, а два гола предности донео је Тимо Вернер у 50. минуту.

Стрелац за домаћи тим у 55. минуту био је Антони Модест, а два минута касније коначан резултат поставио је Дани Олмо.

Лајпциг сада има 16 победа и трећи је на табели са 58 бодова, два мање од другопласиране Борусије из Дортмунда и два више од Борусије из Менхенгладбаха и Бајера из Леверкузена који су на четвртом и петом месту.

Келн је наставио низ слабих резултата и после 15. пораза заузима 11. место на табели са 34 бода.

Листа стрелаца Бундеслиге: 29 – Роберт Левандовски (Бајерн), 25 – Тимо Вернер (Лајпциг), 17 – Џејдон Санчо (Дортмунд).

Семафор 29. кола Бундеслиге:
Фрајбург – Бајер Леверкузен 0:1 (Хаверц 54)
Херта – Аугзбург 2:0 (Дилросун 23, Пјонтек 90+3)
Мајнц – Хофенхајм 0:1 (Бебу 43)
Шалке – Вердер 0:1 (Битенкур 33)
Волфзбург – Ајнтрахт 1:2 (Мбабу 58 - Силва 21, Камада 85)
Бајерн – Фортуна 5:0 (Јоргенсен 15. аутогол, Павар 29, Левандовски 43, 50, Дејвис 52).
Борусија Менхенгладбах – Унион Берлин 4:1 (Нојхаус 17, Тирам 41, 59, Плеа 81 - Андерсон 50)
Падерборн Борусија Дортмунд 1:6 (Хунемајр 72. једанаестерац - Азар 54, Санчо 57, 74, 90+1, Хакими 85, Шмелцер 89)
Келн – Лајпциг 2:4 (Кордоба 7, Модесте 55 - Шик 20, Нкунку 38, Вернер 50, Олмо 57)