Silne Borusije, Menhengladbah brojao do 4, Dortmund do 6! (VIDEO)

1

Oba tima sa istim imenom ubedljivo su slavila u nedeljnom programu 29. kola Bundeslige

Menhengladnah je na domaćem terenu ubedljivo porazio tim nekadašnjeg srpskog reprezentativca Nevena Subotića, koji je igrao prvo poluvreme.

Seriju golova otvorio je Nojhaus u 17. minutu, potom je dva puta pogađao Tiram, a pobedu je overio Plea. Počasni pogodak za goste delo je Andersona.

Još ubedljiviji bio je Dortmund i to u gostima Paderbornu. Doduše, posle prvog poluvremena nije bilo golova, ali do kraja su gosti blistali, posebno to važi za Sanča, koji je postigao polovinu golova Dortmunda.

Semafor 29. kola Bundeslige:
Menhengladbah – Union Berlin 4:1 (Nojhaus 17, Tiram 41, 59, Plea 81 – Anderson 50)
Paderborn – Dortmund 1:6 (Hunemajr 72. jedanaesterac – Azar 54, Sančo 57, 74, 90+1, Hakimi 85, Šmelcer 89)
20,30: Keln – Lajpcig
Herta – Augzburg 2:0 (Dilrosun 23, Pjontek 90+3)
Majnc – Hofenhajm 0:1 (Bebou 43)
Šalke – Verder 0:1 (Bitenkur 33)
Volfzburg – Ajntraht 1:2 (Mbabu 58 – Silva 21, Kamada 85)
Bajern – Fortuna 5:0 (Jorgensen 15. autogol, Pavar 29, Levandovski 43, 50, Dejvis 52).
Frajburg – Leverkuzen 0:1 (Haverc 54)