Херта до бода у Лајпцигу, Грујић закуцао лопту у противничку мрежу (ВИДЕО)

Србин постигао први од четири гола у ремију Лајпцига и Херте

Сјајан меч виђен је у Лајпцигу, где сиу истоимени домаћи тим и Херта ремизирали, иако је фаворит од 63. био са играчем мање, искључен је Халстенберг.

Херта је повела поготком Марка Грујића, који је одлично реаговао после корнера, ногом је закуцао лопту у противничку мрежу.

Ипак, Лајпци је успео да изједначи, још у 24. минуут поготком Клостермана, а иако са играчем мање домачи су и преокренули, кад је у 68. минуту погодио Шик. Ипак, бод гостима донео је Пјонтек, који је осам минута пре краја реализовао једанаестерац.

Фудбалери Фортуне победили су на свом терену у Диселдорфу Шалке са 2:1, у утакмици 28. кола Бундеслиге и задржали шансе за опстанак у лиги.

Шалке је повео у 53. минуту голом Вестона Мекинија, а затим је Фортуна успела да преокрене резултат. Изједначио је Ровен Хенингс у 63. минуту, а пет минута касније победу домаћима донео је Кенан Карман.

Хофенхајм је на свом терену победио Келн са 3:1. Домаћи су повели голом Кристофа Баумгартнера у 11. минуту.

Он је постигао и гол у 42. минуту, али је поништен због офсајда, након употребе ВАР технологије. Свој други гол на утакмици Баумгартнер постигао је у 46. минуту, а стрелац трећег гола био је Стивен Цубер, на асистенцију Баумгартнера.

Једини гол за Келн постигао је Флоријан Кајнц у 60. минуту. Келн је могао додатно да смањи заостатак, али је Марк Ут промашио је пенал у 77. минуту.

Унион Берлин и Мајнц одиграли су нерешено 1:1, док је без погодака завршена утакмица Аугсбург - Падерборн.

Семафор 28. кола Бунделиге:
Лајпциг – Херта 2:2 (Клостерман 24, Шик 68 - Грујић 9, Пјонтек 82. једанаестерац)
Аугзбург – Падерборн 0:0
Фортуна – Шалке 2:1 (Хенингс 63, Караман 68 - Меккени 53)
Хофенхајм – Келн 3:1 (Баумгартнер 11, 46, Зубер 48 - Кајнц 60)
Унион Берлин – Мајнц 1:1 (Ингвартсен 33 - Баку 13)
Уторак:
Дортмунд – Бајерн 0:1 (Кимих 43)
Леверкузен – Волфзбург 1:4 (Баумгартлингер 86 - Понграчић 43, 75, Арнолд 64, Штефен 68)
Ајнтрахт – Фрајбург 3:3 (Ан. Силва 35, Камада 79, Чандлер 82 - Грифо 28, Петерсен 67,