Lacio pobedio i Đenovu, drži korak s Juventusom, gol Kolarova u pobedi Rome (VIDEO)

0

Ekipa Lacija je zabeležila 18. pobedu od početka sezone i druga je na tabeli sa 59 bodova, odnosno ima samo bod manje od prvoplasiranog Juventusa

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima ekipu Đenove sa 3:2, u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Lacio je poveo već u drugom minutu golom Adama Marušića, da bi Ćiro Imobile u 51. minutu duplirao prednost gostujuće ekipe.

Šest minuta kasnije Đenova je smanjila na 2:1 pogotkom Frančeska Kasate, Danilo Kataldi je u 71. minutu ponovo doneo dva gola prednosti Laciju, a konačan rezultat postavio je Domeniko Krišito sa penala u 90. minutu.

Roma je povela u 13. minutu golom Džengiza Undera, a prednost je udvostručio Henrih Mhitarjan u 37. minutu.

Treći gol postigao je Edin Džeko u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je srpski fudbaler Aleksandar Kolarov u 80. minutu.

Fudbal u Seriji A se igrao samo u Rimu i Đenovi, pošto su preostale utakmice odložene zbog širenja koronavirusa u Italiji.

Semafor 25. kola Serije A:

Breša – Napoli 1:2 (Hanselor 26 - Insinje 49. jedanaesterac, Ruiz 54)

Bolonja – Udineze 1:1 (Palasio 90+1 - Okaka 33)

SPAL – Juventus 1:2 (Petanja 69. jedanaesterac - Ronaldo 39, Remzi 60)

Fjorentina – Milan 1:1 (Pulgar 85. jedanaesterac - Rebić 56)

Đenova – Lacio 2:3 (Kasata 57, Krišito 89. jedanaesterac - Marušić 2, Imobile 51, Kataldi 71)

Roma – Leće 4:0 (Under 13, Mhitarjan 37, Džeko 69, Kolarov 80)