Pobeda Lajpciga za prvo mesto, tri gola Veghorsta (VIDEO)

0

Borusija Menhengladbah ubedljiva protiv Fortune, četiri pobede gostiju

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu ekipu Verdera sa 3:0, u utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je prekinuo seriju od tri utakmice bez pobede i trenutno je prvi na tabeli sa 45 bodova, odnosno ima dva boda više od Bajerna iz Minhena koji tek treba da odigra svoj meč 22. kola.

Golove za pobednički tim postigli su Lukas Klosterman u 18, Patrik Šik u 39. i Nordi Mukiele u 46. minutu.

Fudbaleri Volfsburga su u gostima pobedili Hofenhajm sa 3:2. Sva tri pogotka za Volfsburg postigao je Vout Veghorst, dva sa kreča.

Istim rezultatom slavio je i Bajer Leverkuzen na gostovanju Union Berlinu.

Pobedu u gostima upisala je i Herta koja je sa 2:1 bila bolja od Paderborna, dok su Augsburg i Frajburg odigrali 1:1.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su na gostovanju Fortunu iz Diseldorfa sa 4:1, u utakmici 22. kola Bundeslige.

Gosti su poveli u 22. minutu golom Jonasa Hofmana, a izjednačio je Erik Tomi u 29. minutu. Posle toga Borusija je stekla prednost zahvaljujući dvostrukom strelcu Larsu Štindlu, koji je postigao golove u 51. i 77. minutu. Konačan rezultat postavio je Florijan Nojhaus u 82. minutu.

Ekipa iz Menhengladbaha je ostvarila 13. pobedu i četvrta je na tabeli sa 42 boda, koliko ima i trećeplasirana Borusija iz Dortmunda, koja ima meč više. Fortuna je pretrpela 13. poraz i nalazi se u opasnoj zoni, na 16. mestu sa 17 bodova.

Semafor 22. kola Bundeslige:

Borusija Dortmund – Ajntraht 4:0 (Pišček 33, Sančo 50, Haland 54, Gereiro 74)

Lajpcig – Verder 3:0 (Klosterman 18, Pik 39, Mukiele 46)

Union Berlin – Bajer Leverkuzen 2:3 (Gentner 7, Bultner 87 - Haverc 22, Diabi 83, Belarabi 90+4)

Hofenhajm – Volfzburg 2:3 (Baumgartner 45, Kramarić 60. jedanaesterac - Veghorst 18. jedanaesterac, 52. jedanaesterac, 71)

Paderborn – Herta 1:2 (Srbenj 51 - Bojata 10, Kolins 67. autogol)

Augzburg – Frajburg 1:1 (Maks 38 - Haberer 51)

Fortuna – Borusija ​Menhengladbah 1:4 (Tomi 29 - Hofman 22, Štindl 51, 77, Nojhaus 82)

15.30: Keln – Bajern

18.00: Majnc – Šalke