Liverpul po starom, ušao Mane i pogodio za pobedu (VIDEO)

0

Vestvud pogodio iz kornera, Barnli slavio protiv Sautemptona u gostima

Sadio Mane se oporavio, ušao je u 60. minutu, a u 78, je između dvojice rivala u okretu primio loptu vrhom kopačke, a posle okreta je zakucao u prvi ugao. Bio je to jedini gol na meču lidera Liverpula i fenjeraša Norviča.

Liverpul je ostvario 25. pobedu u ligi i uz jedan remi, jedina je neporažena ekipa ove sezone u Premijer ligi. „Crveni” imaju 76 bodova, 25 više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji ima utakmicu manje.

U ovakvoj situaciji, pod pretpostavkom da Mančester siti neće gubiti bodove, Liverpulu je potrebno još 15 bodova da osvoji titulu, odnosno pet pobeda u preostalih 12 utakmica.

Takođe, 76 bodova iz 26 utakmica ove sezone je rekord Premijer lige.

Liverpul je bez poraza u 43 uzastopnih premijerligaških utakmica, samo šest iza Arsenalovog rekorda od 49 utakmica, od 2003-2004. godine.

Fudbaleri Barnlija pobedili su u gostima Sautempton sa 2:1, u utakmici 26. kola Premijer lige.

Barnli je poveo već u drugom minutu meča sjajnim golom Ešlija Vestvuda iz kornera. On je poslao loptu na prvu stativu, Dani Ings se izmakao i tako „kumovao” pogotku gostujućeg tima.

Ings se iskupio u 18. minutu kada je udarcem sa ivice kaznenog prostora izjednačio na 1:1, da bi pobedu Barnliju doneo Matej Vidra lepim golom u 60. minutu.

Semafor 26. kola Premijer lige:

8. februar:

Everton – Kristal Palas 3:1 (Bernard 18, Rišarlison 58, Kalvert-Levin 88 – Benteke 51)

Brajton – Votford 1:1 (Mariapa 78. autogol - Dukure 19)