Prazne puške u Minhenu, mreže mirovale u duelu Bajerna i Lajpciga (VIDEO)

0

Bajern koji je naređao šest pobeda u Bundesligi, nije delovao ni ubedljivo ni silno protiv uzdrmanog tima iz Saksonije (bez pobede u četiri meča zaredom)

Derbi nije opravdao očekivanja. Lider i aktuelni šampion Bajern i jesenji prvak Bundeslige Lajpcig odigrali su samo 0:0, u Minhenu, a vodeći strelci Robert Levandovski i Timo Verner koji su zajedno postigli 42 gola u prvenstvu kao da su imali slobodan dan.

Domaćin je bio nadmoćan sve vreme u prvom poluvremenu, Lajpcig uglavnom u mišjoj rupi i vrlo retko je pomišljao da ugrozi Nojera, što je potvrdila i formacija koju je izveo trener Nagelsman sa samo jednim napadačem Vernerom.

Gosti su do daha došli posle pola časa igre na tradicionalno rasprodatoj Alijanc Areni (75.000 navijača).

Bavarci koji su bili opasniji ipak nisu uspeli da stvore šanse, jer i kad god bi pokušali da šutnu na gol gostiju lopta pogađala nekog ispred golmana Gulačija.

Posed lopte u prvih 45 minuta (70:30 odsto), šutevi ka golu (6:2), broj dodavanja (401:163) dovoljno su govorili, ali Bajern nije uspevao da slomije otpor tima iz Saksonije, koja umalo nije poveo početkom nastavka. Ali lopta je posle šuta Sabicera otišla preko gola domaćina.

Gosti su i u 49. minutu mogli do gola, ali je Verner pogodio nekog iz odbrane domaćina, a najbolji strelac gostiju propustio je šansu utakmice posle dodavanja Nkunkua u 63. minutu. Verner je tad sa deset metara promašio ceo gol.

Trener domaćina Hansi Flik probao je u nastavku sa Kutinjom, (zamenio Gnabrija) i Hernandezom (umesto Boatenga) da razmrda ekipu, i umalo uspeo.

Gorecka je imao sjajnu šansu u 80. minutu, ali je sa pet metara pogodio samo Gulačija umesto mreže.

Bajern je tako propustio priliku da i četvrti put zaredom pobedi Lajpcig u Minhenu, ali i da odmakne četiri boda jesenjem prvaku.

Gosti koji nikad nisu pobedili u Minhenu, ni postigli gol što nije ni čudno, jer klub je osnovan tek u maju 2009, a u Bundesligi igra tek četvrtu sezonu, osvojili su tako prvi bod u Bavarskoj i učinili borbu za titulom još uvek neizvesnom.

Semafor 21. kola Bundeslige:
Bajern – Lajpcig 0:0
Šalke – Paderborn 1:1 (Kutuku 63 – Đasula 81)
Frajburg – Hofenhajm 1:0 (Valdšmit 40. jedanaesterac)
Volfzburg – Union Berlin 0:2 (Batler 52, 72)
Herta – Majnc 1:3 (Bojata 84 – Kvaison 17, 82, 90+4. jedanaesterac)
Volfsburg – Fortuna 1:1 (Stefen 50 – Zimerman 13)
Leverkuzen – Dortmund 4:3 (Foland 20, 43, Bejli 81, Bender 82 – Humels 22, Čan 33, Gerero 65)
Ajntraht – Augzburg 5:0 (Čandler 37, 48, An. Silva 55, Kostić 88, 89)