Majstorija Mitrovića, grudima asistirao u pobedi Strazbura, PSŽ siguran

0

Utakmica već mnogo uzbuđenja viđena je u Strazburu, pobedio je domaćin (3:0), predvođen kapitenom Stefanom Mitrovićem

Iz tri prilike postignuta su tri gola: u 50. minutu Mitrović je izveo majstoriju, posle kornera asistirao je grudima kolegi iz poslednje linije odbrane, Aleksandreu Đikuu, koji je pogodio iz neposredne blizine.

Igrao se 82. minut kad je Ažork sastavio sa golom Maheda, a konačnih 3:0 delo je Lale, iz jedanaesterca.

Sent Etjen je u lošoj formi ove sezone, uspeli su da izgube na gostovanju u Monpeljeu, iako su domaći u 41. minutu ostali sa desetoricom, posle isključenja Sambije, zbog saplitanja protivnika sa leđa dobio je prestrogo direktan crveni karton.

Doduše, Monpelje je u tom trenutku već vodio 1:0, pogotkom u 25. minutu: pomenuti Sambija je idealno centrirao, a Delor je pogodio glavom sa linije penala.

Vezista domaćih Mihajlo Ristić bio je u startnoj postavi, dobio je žuti karton takođe zbog saplitana u 64. minutu, a zamenjen je u 80. minutu.

Opisane situacije bile su jedine interesantne na ovom meču, ostatak vremena mučeni su i lopta i gledaoci na stadionu Moson.

Semafor 24. kola Lige 1:
Monpelje – Sent Etjen 1:0 (Delor 41)
Strazbur – Rems 3:0 (Điku 50, Mahed 82, Lala 90+3. jedanaesterac)
PSŽ – Lion 4:2 (Di Marija 22, Embape 38, Markal 47. autogol, Kavani 79 - Terije 52, Dembele 59)
Marselj – Tuluz 1:0 (Paje 51)
Amijen – Monako 1:2 (Žirasi 9 – Ben Jeder 85, Slimani 90+2)
Dižon – Nant 3:3 (Mavidi 15, 90, Tavares 24 – Simon 20, Alfons 34. autogol, Žiroto 90+1)
Mec – Bordo 1:2 (Nijan 2 – Bašić 51, Oudin 84)
Nica – Nim 1:3 (Moris 6 – Landre 63, Filipoto 53, Kone 90+1)
Ren – Brest 0:0
Anže – Lil 0:2 (Osimen 14, Sančez 75)