Шокантан реми у Ливерпулу, Сити до минималца, Вили бодови спаса у 95. минуту, реми Челзија и Арсенала

0

Невероватан меч одиграли су Евертон и Њукасл, домаћи имали победу у џепу, али су освојили само бод

Чудесан меч одигран је у Ливерпулу, где су домаћи Евертон и Њукасл ремизирали. Мало ко је могао да се клади на такав исход, с обзиром да су карамеле водиле са 2:0, све до 94. минута!

Најпре је Кин донео предност Евертону, коју је дуплирао Калверт-Левин. Али, испоставило се да ће меч обележити Лежен, који је погодио у 90+4. и 90+5, за шокантан исход по екипу Карла Анћелотија.

Драматично је било и у Бирмингему, где је Астин Вила у дербију зачеља преокренула против Вотфорда, и то голом Консе у петом минуту надокнаде, за делиријум домаћих навијача.

Сити је извукао минималац на гостовању Шефилд јунајтеду, и поред чињенице да је Жезус промашио једанаестерац. Спасилац је био Серхио Аугеро, чији је погодак био вредан три бода.

Фудбалери Челсија и Арсенала играли су нерешено 1:1. Давид Луис је у 26. минуту направио пенал и добио црвени картон, и Челси је тада повео голом Жоржиља.

Мартинели је у 63. минуту изједначио, а Сесар Аспиликуета је у 84. донео нову предност домаћину. Арсенал је ипак освојио бод, голом Ектора Бељерина у 87. минуту.

Семафор 24. кола Премијер лиге:
Астон Вила – Вотфорд 2:1 (Луиз 68, Конса 90+5 - Дини 38)
Шефилд јунајтед – Манчестер сити 0:1 (Агуеро 73)
Борнмут – Брајтон 3:1 (Х. Вилсон 36, Грос 41. аутогол, К. Вилсон 74 - Мој 81)
Кристал палас – Саутемптон 0:2 (Редмонд 22, Армстронг 48)
Евертон – Њукасл 2:2 (Кин 30, Калверт-Левин 54 - Лежен 90+4, 90+5)
Челзи – Арсенал 2:2 (Жоржињо 28. једанаестерац, Азпиликуета 84 - Мартинели 63, Белерин 87)