BORUSIJA UBOLA DžEK POT - Od 1:3 do 5:3 uz het-trik Halanda za 20 minuta, koji je ušao pola sata pre kraja (VIDEO)

2

Ajntraht do pobede u gostima uz asistencije Kostića i Gaćinovića, Lajpcig trijumfom ostao na čelu

Erling Braut Haland je stigao iz Salzburga u Borusiju u zimskom prelaznom roku, debitovao je protiv Augzburga u 56. minutu kada su Milioneri gubili 1:3, a onda je za dvadeset minuta postigao het-trik vreadn pobede 5:3. Kontrama je Borusija uništila domaćina.

Ajntraht je u gostima pobedio Hofenhajm 2:1, oba puta za ekipu iz Frankfurta asistenti su bili reprezentativci Srbije Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Union Berlin sa 3:1.

Berlinski tim poveo je u 10. minutu golom Marijusa Bultera, a izjednačio je Timo Verner u 51. minutu. Šest minuta kasnije domaći su poveli preko Marsela Sabicera, a konačan rezultat postavio je Verner u 83. minutu, svojim drugim golom na utakmici.

Lajpcig je nastavio dobar niz i posle 12. pobede učvrstio se na prvom mestu na tabeli sa 40 bodova.

Semafor 18. kola Bundeslige:

Šalke – Borusija Menhengladbah 2:0 (Serdar 48, Gregorič 58)

Augzburg – Borusija Dortmund 3:5 (Niderlehner 34, 55, Rihter 46 - Brant 49, Haland 59, 70, 79, Sančo 61)

Keln – Volfzburg 3:1 (Kordoba 22, 45+2, Hektor 61 - Štefen 66)

Hofenhajm – Ajntraht 1:2 (Stafilidis 48 - Dost 18, Čendler 62)

Fortuna – Verder 0:1 (Kastenmajer 67. autogol)

Majnc – Frajburg 1:2 (Mateta 82 - Čang-Hon 28, Petersen 41)

Lajpcig – Union Berlin 3:1 (Verner 51, 83, Sabicer 57 - Bulter 10)

15.30: Herta – Bajern

18.00: Paderborn – Bajer Leverkuzen