БОРУСИЈА УБОЛА ЏЕК ПОТ - Од 1:3 до 5:3 уз хет-трик Халанда за 20 минута, који је ушао пола сата пре краја (ВИДЕО)

2

Ајнтрахт до победе у гостима уз асистенције Костића и Гаћиновића, Лајпциг тријумфом остао на челу

Ерлинг Браут Халанд је стигао из Салзбурга у Борусију у зимском прелазном року, дебитовао је против Аугзбурга у 56. минуту када су Милионери губили 1:3, а онда је за двадесет минута постигао хет-трик вреадн победе 5:3. Контрама је Борусија уништила домаћина.

Ајнтрахт је у гостима победио Хофенхајм 2:1, оба пута за екипу из Франкфурта асистенти су били репрезентативци Србије Филип Костић и Мијат Гаћиновић.

Фудбалери Лајпцига победили су на свом терену Унион Берлин са 3:1.

Берлински тим повео је у 10. минуту голом Маријуса Бултера, а изједначио је Тимо Вернер у 51. минуту. Шест минута касније домаћи су повели преко Марсела Сабицера, а коначан резултат поставио је Вернер у 83. минуту, својим другим голом на утакмици.

Лајпциг је наставио добар низ и после 12. победе учврстио се на првом месту на табели са 40 бодова.

Семафор 18. кола Бундеслиге:

Шалке – Борусија Менхенгладбах 2:0 (Сердар 48, Грегорич 58)

Аугзбург – Борусија Дортмунд 3:5 (Нидерлехнер 34, 55, Рихтер 46 - Брант 49, Халанд 59, 70, 79, Санчо 61)

Келн – Волфзбург 3:1 (Кордоба 22, 45+2, Хектор 61 - Штефен 66)

Хофенхајм – Ајнтрахт 1:2 (Стафилидис 48 - Дост 18, Чендлер 62)

Фортуна – Вердер 0:1 (Кастенмајер 67. аутогол)

Мајнц – Фрајбург 1:2 (Матета 82 - Чанг-Хон 28, Петерсен 41)

Лајпциг – Унион Берлин 3:1 (Вернер 51, 83, Сабицер 57 - Бултер 10)

15.30: Херта – Бајерн

18.00: Падерборн – Бајер Леверкузен

Kоментари (2)

MX.

Haland je grumen zlata za Borusiju iz Dortmunda! Sada kao navijac Juvea jos vise zalim,sto je uprava bila kao stipsa u odnosu na ovog vunderkinda i nije htela da plati punu cenu za njegove usluge,a momak je samo danas ,vec otplatio pola svog ugovora.Mogu da zamislim kako ce nastaviti da cepa mreze u narednim mecevima,a posebno,u LS na prolece. Svaka cast upravi Nemaca...Dobili su visegodisnje top pojacanje u napadu,a nisu ga imali jos od Levandovskog.