Манчестер сити убедљив против Астон Виле, хет-трик Агуера (ВИДЕО)

Фудбалери Манчестер ситија победили су Астон Вилу на гостујућем терену са 6:1 у 22. колу Премијер лиге

Голове за актуелног шампиона постигли су Ријад Марез у 18. и 24. минуту, Серхио Агуеро у 28, 57. и 81. минуту, као и Габријел Жесус у првом минуту судијске надокнаде првог дела игре.

Стрелац јединог гола за Астон Вилу био је Анвар Ал-Гази, који је у 92. минуту био прецизан приликом извођења једанаестерца. „Грађани” су брзим голом на старту утакмице успоставили контролу над игром, те су већ на полувремену имали предност од 3:0.

До истека 90. минута Астон Вила је била без праве прилике, док су на другој страни своје шансе пропустили Давид Силва и Габријел Жесус, који је после гола имао још неколико шанси да увећа предност свог тима.

У судијској надокнади времена, Илкај Гундоган је скривио једанаестерац, а сигуран извођач био је Ал-Гази, који је ублажио пораз свог тима.

Фудбалери Вотфорда победили су у гостима Борнмут са 3:0, у утакмици 22. кола Премијер лиге. Вотфорд је уписао пету победу од почетка сезоне, трећу у низу, и сада је први изнад зоне испадања, на 17. позицији са 22 бода. На другој страни, Борнмут је претпоследњи са два бода мање.

Голове за победнички тим на данашњем мечу постигли су Абдулај Дукуре у 42, Трој Дини у 65. и Роберто Перејра у 92. минуту. Фудбалери Вотфорда у наредном колу дочекују Тотенхем, док Борнмут гостује Норичу.

Семафор 22. кола Премијер лиге:

Шефилд Јунајтед - Вест Хем 1:0 (Мекбрни 53)

Кристал Палас - Арсенал 1:1 (Ају 54 - Обемејанг 12)

Вулверхемптон - Њукасл 1:1 (Дендонкер 14 - Алмирон 7)

Манчестер Јунајтед - Норвич 4:0 (Рашфорд 27, 52. једанаестерац, Марсијал 54, Гринвуд 76)

Лестер - Саутемптон 1:2 (Прает 14 - Армстронг 19, Ингс 81)

Евертон - Брајтон 1:0 (Ришарлисон 38)

Челзи - Барнли 3:0 (Жоржињо 27. једанаестерац, Абрамах 38, Хадсон-Одои 49)

Тотенхем - Ливерпул 0:1 (Фирмино 37)

Борнмут - Вотфорд 0:3 (Дукуре 42, Дини 65, Переира 90+2)

Астон Вила - Манчестер Сити 1:6 (Ел-Гази 90+2. једанаестерац – Марез 18, 24, Агуеро 28, 57, 81, Жезус 45+1)