Radonjić se raspucao, četvrti gol u pet mečeva, a nijednom starter (VIDEO)

0

Iako se još nije izborio za standardno mesto u prvoj postavi, a definitivno je to zaslužio, krilo Marselja Nemanja Radonjić u poslednje vreme često daje golove i donosi bodove nekadašnjem prvaku Evrope koji se nada da će ove sezone uspeti da pomrsi konce Pari sen Žermenu i svrgne ih sa trona, mada je pitanje koliko je to realno.

Ovoga puta pogodak Radonjića u 71. minutu, četvrti u Ligi 1 ove sezone, bio je dovoljan da se odnese bod sa gostovanja u Mecu.

Inače, ponovo je bio rezerva, ali trener Viljaš-Boaš ukazao mu je poverenje na početku drugog poluvremena, a ovaj mu to itekako vratio dvadesetak minuta pre kraja.

Mec je poveo u 40. minutu, Kentonzo je sjajno centrirao, a Engeto je iz prve, ne čekajući da lopta padne na zemlju, pogodio mrežu.

I umesto da zaključe pobedu, domaći nisu uspeli da realizuju najstrožu kaznu u 53. minutu: bek Marselja Japanac Sakaj bespotrebno je srušio Engetea, sudija Delažod pokazao je na belu tačku, a iskusni golman Mandanda pročitao je gde će šutirati Dijalo, pa je ostalo 1:0.

I kako to obično biva u fudbalu, stigla je kazna, igrao se 71. minut kad je tandem rezervista Marselja zapržio čorbu Mecu: tri minuta pošto je ušao u igru, Žermen je pronašao Radonjića koji je pobegao čuvaru i sa 11-12 metara izjednačio i, ispostavilo se, doneo važan bod.